Zobacz temat - [r420] Problem z ogrzewaniem, działa ale...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420] Problem z ogrzewaniem, działa ale...

haxigi - Czw Paź 11, 2012 12:59
Temat postu: [r420] Problem z ogrzewaniem, działa ale...
Witam. Nastały chłodne czasy i zacząłem ogrzewać auto. Wszystko jest ok, grzać grzeje, dmuchawa chodzi, biegi też, ale ten wylot nad radiem, na środku konsoli dmucha zimnym powietrzem ;/ Nawet jak wyłączę dmuchawę to i tak leci tam chłód. Nie wiem jak by to naprawić. Ma ktoś jakiś pomysł ? Może gdzieś jakaś dziura jest i powietrze tam wchodzi ciągle, nie zdąży się ogrzać i bije zimnem ?
Remigiusz - Czw Paź 11, 2012 13:08

Normalne :) tak ma to być:) ustaw sobie nawiew na twarz to będzie wiało z tych kratek na środku ciepłem.
Szymon199010 - Czw Paź 11, 2012 13:18

Lewym suwakiem zamknij dopływ zimnego powietrza z zewnątrz i będzie dobrze :wink:
bizon - Czw Paź 11, 2012 14:37

Remigiusz napisał/a:
Normalne :) tak ma to być:)

nie zgadzam sie.

zanurz glowe pod schowek pasazera i zobacz czy linka dziala prawidlowo na dzwigni i ewentualnie dopchnij ja paluchem. no i oczywiscie suwak na bialego ludzika na srodkowym nawiewie

[ Dodano: Czw Paź 11, 2012 14:37 ]
Szymon199010 napisał/a:
Lewym suwakiem zamknij dopływ zimnego powietrza z zewnątrz i będzie dobrze :wink:

tego nie rozumiem

haxigi - Czw Paź 11, 2012 17:21

Ogólnie jak coś mam ustawiony nawiew na szyby. To powinno wtedy ze środka lecieć powietrze ? :D
Adrian - Czw Paź 11, 2012 17:31

Wycinek z instrukcji obsługi:
Remigiusz - Czw Paź 11, 2012 17:58

Umnie działa linka i zamyka się klapka ale i tak dalej ciągnie zimne powietrze. Dopiero jak się ustawi nawiew na twarz do leci cieple powietrze jak masz ludzika białego. Przy niebieskim leci mniej cieple w tedy :wink: Problem jest taki ze tak klapka z zewnątrz nigdy się super szczelnie nie domknie i jak damy nawiew na szybę i nogi to będzie i tak wiało chłodniejszym powietrzem. :wink:

Mi to akurat nie wadzi jak nie ma silnych mrozów bo potem nawet jak jest na twarz i zamknie się na białego ludzika to i tak ciągnie tam :razz: Ogólnie ta konstrukcja jest nie udana z tym zimnym powietrzem :wink:

bizon - Czw Paź 11, 2012 18:07

Remigiusz napisał/a:
Problem jest taki ze tak klapka z zewnątrz nigdy się super szczelnie nie domknie i jak damy nawiew na szybę i nogi to będzie i tak wiało chłodniejszym powietrzem. :wink:

ja wlasnie jak paluchem docisnalem dzwignie to sie szczelnie domknela

baksik28 - Czw Paź 11, 2012 20:19

Tak , dokladnie. Jest tam taka zawleczka i moze sie wydawac ze linka chodzi normalnie ale jej korpus jest nie przytwierdzony i nic nie przestawia. Ja u siebie dokladalem jeszcze podkladke.
haxigi - Czw Paź 11, 2012 21:38

Adrian, a u mnie to bez znaczenia bo w obu przypadkach leci chłodne. Zobaczę jutro jak to jest z tym nawiewem na twarz czy poleci ciepłe. Zazwyczaj myślałem, że jak jest ustawione tylko na szyby to środkowa konsola nie powinna wypuszczać powietrze. Jak takie eksperymenty nie pomogą to zobaczę tę linkę. Czyli wkładam rękę za schowek i gdzie mam szukać ? Po lewej, prawej ? Głęboko jest ta linka ?
baksik28 - Czw Paź 11, 2012 22:10

Nie wiem czy nie trzeba bedzie wykrecic schowka ale najlepiej bedzie jak zaopatrzysz sie w latarke i "wsadzisz" glowe pod schowek. Jak bedziesz przesuwal suwak to zobaczysz czy jest jakas reakcja linki czy nie.
szoso - Pią Paź 12, 2012 07:25

bizon napisał/a:
ja wlasnie jak paluchem docisnalem dzwignie to sie szczelnie domknela

gdzie dokładnie jest ta klapka czy dźwignia?
u mnie suwak nie chodzi jak powinien, nie działa, jest jakiś opór, podejrzewam że klapka jest nie domknięta

bizon - Pią Paź 12, 2012 08:51

szoso napisał/a:
gdzie dokładnie jest ta klapka czy dźwignia?

wkladasz glowe pod schowek i zaraz za dolna lewa sruba trzymajaca schowek. nie trzeba go wykrecac. linka tam jest w takiej prowadnicy i jak wypadnie to i z dzwigni wypada i nie zamyka chlodnego powietrza.
haxigi napisał/a:
a u mnie to bez znaczenia bo w obu przypadkach leci chłodne

no to na bank linka spadla. bo nawet jak szczelnie nie domyka to jakas roznica powinna byc, jak to ktos kiedys napisal (letnie - zimne).

a ja mimo zamkniecia suwakiem w konsoli dociskam jeszcze paluchem ta dzwignie i wtedy nie wpuszcza powietrza z zewnatrz i calosc na srodkowy nawiew idzie przez nagrzewnice

szoso - Sob Paź 13, 2012 13:54

bizon dzięki, znalazłem :grin:
dziwna sprawa bo jak poruszam dźwignią to suwak sam się porusza góra dół, natomiast jak poruszę suwakiem to on tylko zamyka klapkę ale już jej nie otwiera :bezradny:
nie wiem w jakiej pozycji była klapka wcześniej ale teraz aż parzy z kratek nawiewów :smile:
przy otwartej klapce powietrze wymieszane z zimnym powinno lecieć tylko kratkami środkowymi, czy też tymi bocznymi przy drzwiach?

bizon - Sob Paź 13, 2012 15:01

szoso napisał/a:
przy otwartej klapce powietrze wymieszane z zimnym powinno lecieć tylko kratkami środkowymi, czy też tymi bocznymi przy drzwiach?

chyba tylko srodkowymi ale glowy nie dam

[ Dodano: Sob Paź 13, 2012 15:01 ]
szoso napisał/a:
dziwna sprawa bo jak poruszam dźwignią to suwak sam się porusza góra dół, natomiast jak poruszę suwakiem to on tylko zamyka klapkę ale już jej nie otwiera :bezradny:

to olej suwak, ja dwa razy do roku zmieniam dzwignie na lato na zimne, na zime na gorace i tyle

Remigiusz - Sob Paź 13, 2012 15:05

Tylko środkowym miesza to powietrze :wink: