Zobacz temat - [R400] zapieczone świece żarowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] zapieczone świece żarowe

6harry6 - Pią Paź 12, 2012 08:15
Temat postu: [R400] zapieczone świece żarowe
Witam wszystkich. Mój problem zaczął się z chwilą gdy poranki stały się chłodniejsze. Żeby odpalic mojego roverka muszę dobre 5 razy przekręcić kluczyk między pozycją zero i zapłon i wtedy dopiero załapie. Ja laik ale nie idiota pomyślałem że to świece więc heja do mechanika - niech wymienia. I faktycznie mechanik stwierdził że dwie świece jarzą a dwie nie dają iskry wogóle, więc ja mu żeby wymienił tylko te dwie. On stwierdził że koszt świec z wymianą 100 PLN, jak dla mnie okej. I tu niestety pojawił się problem :( Po godzinie dostaje telefon od gościa że świece są tak zapieczone że on śię nie podejmie ich wymiany (???). Polecił mi speca od diesli, gdy tam zadzwonilem to mnie z nóg ścieło. Miła pani mówi mi że to zrobią tylko muszę autko zostawić na trzy dni. Cena - 400 PLN za każdą ukręconą świece! Znacie może jakiś sposób na takie zapieczone świece? Może ktoś na śląsku potrafiłby to zrobić fachowo w sensie bez ukręcania tych świec? POMÓŻCIE DOBRZY LUDZIE.
Pozdrawiam.

bizon - Pią Paź 12, 2012 09:00

rozrzej silnik tak nie na maksa (w sumie tylko troche) kup w praktikerze taki dlugi klucz i sprobuj sam wykrecic moze Cie w ciula robi

[ Dodano: Pią Paź 12, 2012 09:00 ]
a i jeszcze jedno, ja kiedys cala zime przejezdzilem na 1 sprawnej swiecy i max chyba dwa razy musialem grzac a po trzykrotnym grzaniu to odpalal w ulamku sekundy

mirwin - Pią Paź 12, 2012 09:53

U mnie jak było zimno to też miałem problemy z zapaleniem, trzeba było kręcić dłużej by zapalił. Kombinowałem z gruszką, zaworem zwrotnym i nic to nie dawało. Latem dałem rozrusznik do regeneracji i po tym zabiegu jest super. Nie ma problemów z rozruchem a zobaczymy co będzie zimą.
Elektryk stwierdził, że rozrusznik był bardzo "wymęczony".
Pozdrawiam.

bizon - Pią Paź 12, 2012 11:57

zgadza sie. swiece to raz ale przyczyn slabego odpalania moze byc wiele. elektryka do swiec, akumulator i jego polaczenia, rozrusznik i jego polaczenia, drozny doplyw paliwa, kat wtrysku
farek - Pią Paź 12, 2012 14:31

zalej je na kilka godzin przed wd-40, wpuść tam w ich gniazda. Ostrożnie i przede wszystkim porządnym kluczem bo byle jakim tylko sobie problemu narobisz