Zobacz temat - [R75] Co powoduje padanie pompki sprzegla?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Co powoduje padanie pompki sprzegla?

solak11 - Sob Paź 13, 2012 14:05
Temat postu: [R75] Co powoduje padanie pompki sprzegla?
Witam! Trzeci raz w ost 8 miesiacach czeka mnie chyba wym pompki sprzegla. Objawy te same, sprzeglo miekkie, bierze bardzo nisko, nawet jak pompuje nie wraca do samej gory. Ost raz pompka wymieniona 3 miesiace temu na podobno oryginal. Chyba ze sie tylko zapowietrzyla w co watpie :// / I tu pojawia sie moje pytanie co moze powodowac ze te pompki padaja jak muchy? Gdzie czegos szukac? Z gory dziekuje za odp i pozdrawiam! :( ((
Boncky - Sob Paź 13, 2012 23:58

1. Zabrudzony układ - osad w układzie - zaciera pompkę
2. Nie prawidłowo odpowietrzony układ - zaciera pompkę
3. Przegrzewające się sprzęgło - odkształca uszczelnienia

wybierz sobie co Ci dolega.

chdn - Nie Paź 14, 2012 01:23

pompka pada najczęściej od padającej dwumasy. uszkodzone koło dwumasowe powoduje ruch wysprzęglika co daje niepotrzebne ruch płynu w układzie. Przerobiłem temat na poprzednim manualu r75. Dlatego wyleczyłem się z manualnej skrzyni :)
solak11 - Wto Paź 16, 2012 16:03

Auto po diagnozie. Pompka niby ok. Płynu nie było. W aucie sucho. Twierdzi że trochę się poci od dołu i że płyn może schodzić do skrzyni. On z tym nie będzie robił bo dużo roboty z wyciąganiem skrzyni. Co może być nie tak w skrzyni?

Biorę od gościa płyn i będę dolewał a w międzyczasie wystawiam auto na sprzedaż z wielkim bólem serca :/ Nie mam już do tego cierpliwości :(

koci_flak - Wto Paź 16, 2012 16:20

Do sprawdzenia łączenie skrzyni z silnikiem w najniższym punkcie. Jeśli jest tam mokro tzn, że jest nieszczelny wysprzęglik i czeka Cię wymiana....czyli ściągnie skrzyni ;)
apples - Wto Paź 16, 2012 19:14

solak11 napisał/a:
Co może być nie tak w skrzyni?
Wysprzeglik
solak11 napisał/a:
Biorę od gościa płyn i będę dolewał a w międzyczasie wystawiam auto na sprzedaż z wielkim bólem serca :/ Nie mam już do tego cierpliwości
MASAKRA ... niech się inni męczą. Bądź chociaż uczciwy i powiedz o tym potencjalnemu nabywcy.
apples - Wto Paź 16, 2012 19:14

solak11! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples