Zobacz temat - [Rover 1.8 16v 2002r Rozrzad]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Rover 1.8 16v 2002r Rozrzad]

matysss23 - Nie Paź 14, 2012 21:00
Temat postu: [Rover 1.8 16v 2002r Rozrzad]
Witam ! Mam duzy problem z landroverem 1.8 16v 2002r freelander.
Na pocztku w tym silniku pekla mi tuleja nie pierwsza od strony rozrzadu tylko od tej drugiej ostatnia ale zostala wymieniona na nowa i wszystko bylo ok samochod jezdzil dobrze a silnik cykal jak w szwajcarskim zegarku. Po przejechaniu okolo 2000km chyba z winy mechanika pekla sruba na prawym kole od wydechowego walka rozrzadu co odrazu nabroilo w glowicy.
Glowica poszla do remontu zostal wsadzony drugi walek wydechowy i osiem nowych zaworow wydechowych i dwa ssace. Mechanik mi to poskladal ale podejrzewam ze mogl zamienic kolo na klinie gdyz nie idzie go ustawic na znaki tak jak powinno to byc ksiazkowo tylko zostal ustawiony w sposob ex in - in ex(z czego o jeden zabek na dol i auto odpalilo) ale to nie jest jazda jest bardzo mulowaty i juz z piatego biegu nie chce sie zbierac to znaczy przy przelaczeniu z czworki na piatke przy 100km/h juz tak zostaje i sie nie rozpedza. Wczoraj zaczalem z kolegą rozbierac sam ten silnik ale nie wiemy jak prawidlowo maja byc zalozone kola na walki rozrzadu teraz sa zalozone tak oby dwa ze klin jest od strony ex druga sprawa jak ustawie go na dolnym kole na TDC to tlok jest na dole a jak znajduje sie do gory to nak jest gdzies na godzinie okolo 15.30 nie mamy juz pojecia co zrobic zeby to auto dobrze chodzilo tak jak wczesniej wiec prosze o Waszą pomoc Pozdrawiam!!!!

tronsek - Nie Paź 14, 2012 21:19


Moderator tronsek informuje

matysss23! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji