Zobacz temat - [r420]Regulacja klapy bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420]Regulacja klapy bagażnika

haxigi - Pon Paź 15, 2012 14:46
Temat postu: [r420]Regulacja klapy bagażnika
Siema. Dwa dni temu zauważyłem, że klapa nierówno się zamyka. Wcześniej było idealnie i z dnia na dzień jest krzywo. Szpara po lewej stronie jest większa niż po prawej. Zastanawia mnie czy jest możliwość regulacji ? Wersja hatchback.
Jak otwieram klapę to widzę zawiasy ale nie mają żadnych śrubek, ani możliwości kręcenia ;/

szoso - Pon Paź 15, 2012 14:53

Boże znowu twój temat, pobijesz chyba rekord w ich zakładaniu :lol:
chodzi o tylną klapę?

haxigi - Pon Paź 15, 2012 14:55

haha no sorry, jakiś czas nie pisałem ale jak się zacznie pierdzielić to już co chwilę coś. Ja lubię jak wszystko jest tip top hehe.

Tak tylna klapa.

bizon - Pon Paź 15, 2012 15:34

Pewnie krzywo wyklepany :D
szoso - Pon Paź 15, 2012 15:40

haxigi napisał/a:
Jak otwieram klapę to widzę zawiasy ale nie mają żadnych śrubek

muszą mieć śruby bo jakbyś wtedy zdjął klapę

haxigi - Pon Paź 15, 2012 16:03

bizon napisał/a:
Pewnie krzywo wyklepany :D


Nie no to się stało 2 dni temu, cały czas było prościutko. Jedyne co robiłem to przykręcałem te welurowe(?) boczki w bagażniku, ale wątpie że to by klapę wykrzywiło ;/ W poszukiwaniu "co mi lata w bagażniku" potrząsłem podniesioną klapą do góry i na dół, bo myślałem że w niej jest coś luźnego, zamknąłem i sruu krzywo siedzi.

A do tych śrub to jak się dostać, trzeba obicie dachu ściągnąć czy jak ?

bizon - Pon Paź 15, 2012 16:23

Cytat:
A do tych śrub to jak się dostać, trzeba obicie dachu ściągnąć czy jak ?

ze Ci nie wstyd takie pytania zadawac

[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 16:23 ]
a tak apropos ostatnio jak cos robiles w bagazniku to sie klapa potem nie zamykala, dzisiaj przykrecales dywaniki a tu klapa zaczela krzywo chodzic. rozwazales zaprzestanie jakiejkolwiek ingerencji WLASNEJ w ten samochod??

Adrian - Pon Paź 15, 2012 16:24

Proszę tu spokojnie i na temat... :wink:
haxigi - Pon Paź 15, 2012 16:49

bizon napisał/a:
Cytat:
A do tych śrub to jak się dostać, trzeba obicie dachu ściągnąć czy jak ?

ze Ci nie wstyd takie pytania zadawac

[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 16:23 ]
a tak apropos ostatnio jak cos robiles w bagazniku to sie klapa potem nie zamykala, dzisiaj przykrecales dywaniki a tu klapa zaczela krzywo chodzic. rozwazales zaprzestanie jakiejkolwiek ingerencji WLASNEJ w ten samochod??


Cuda dzieją się z bagażnikiem, za pierwszym razem przykręciłem tylną lewą lampę i zasylikonowałem przeciek. Później wsadziłem żarówkę do lampki, a teraz przykręciłem ten boczek więc to nie są jakieś szalone ingerencje, a niosą za sobą dziwne zjawiska. Ok za pierwszym razem to oczko może się przesunęło w dół jak wchodziłem do bagażnika - zahaczyłem dupą czy coś w tym stylu. Ale teraz klapę podniosłem do góry i znowu coś nie tak. Ogólnie to już mi powoli zaczyna działać na nerwy ten samochód, ale z drugiej strony wolę takie pierdoły naprawiać niż coś innego robić np. w silniku.

rapek - Wto Paź 16, 2012 05:09

z silnikiem to ci się dopiero zacznie :D
haxigi - Wto Paź 16, 2012 17:02

rapek napisał/a:
z silnikiem to ci się dopiero zacznie :D


byle do wiosny wytrzymał, potem nie mój problem hehehe :D

Sirk - Pią Paź 19, 2012 19:05

Pod podsufitką masz śruby od zawiasów tylnej klapy. Chociaż wątpię że te śruby się poluzowały. A może Ci ktoś w dupę wjechał? A kluczykiem Ci się lekko otwiera bagażnik?
haxigi - Sob Paź 20, 2012 14:48

otwiera i zamyka się bezproblemowo, w tyłek nikt nie wjechał bo by przecież było widać :D
sTERYD - Nie Paź 21, 2012 00:29

może ostatnio parkujesz cały czas w ten sam sposób na skos na krawężniku.
mam to samo. Ucho zamknięcia klapy regulowałem już 2 razy i po jakimś czasie znowu jest przeginka :/

Muody - Nie Paź 16, 2016 21:14

Odświeżam / odgrzewam kotleta, da sie jakkolwiek regulować tą klapę? również mam krzywo, po jednej stronie prawie wejdzie mały palec, po drugiej stronie karta nie wejdzie, auto nie bite bankowo :v jest jakaś regulacja na zawiasach czy inne cudo? :)