Zobacz temat - [R618] Jakie silniki pasujądo Rovera 600 - SWAP
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R618] Jakie silniki pasujądo Rovera 600 - SWAP

MichalN - Sro Paź 17, 2012 22:29
Temat postu: [R618] Jakie silniki pasujądo Rovera 600 - SWAP
Witam
Jestem świerzym klubowiczem, za to właścicielem 600-tki od paru ładnych lat.
Mam następujące pytanie dla osób, które orientują się w temacie: jaki silnik Hondy pasuje no 600tki na łapach lub z w miarę niewielkimi zmianami. Poza standardowymi 1.8 i 2.0 oraz 2.3 od Accorda czy pasuję VTec'i? Wiem, że pasuje H22A od Accorda - 160KM, bez większych przeróbek. Co z bardziej "agresywnymi" vtec'ami rodem z preludy? Mówimy o np H22A1, A5...? Będę wdzięczny za informację.
Ewentualnie jak wygląda Swam 620-tki hondowskiej na wersję Ti

Dzięki za spostrzeżenia i komentarze.s
Pozdrawiam wszystkich

Firq - Czw Paź 18, 2012 11:29

MichalN napisał,
Cytat:
Jestem świerzym klubowiczem

forumowiczem :)
Cytat:
Dzięki za spostrzeżenia i komentarze.s

1 spostrzeżenie :)
pozdro

MichalN - Czw Paź 18, 2012 12:49

Dzięki za spostrzeżenie ;)

Nawiasem mówiąc, jaka jest różnica pomiędzy klubowiczem a forumowiczem? Skoro jestem zarejestrowanym użytkownikiem....
Pytam z ciekawości - nie ma nutki ironii w tym co mówię.

Pozdrawiam

:wink:

Firq - Czw Paź 18, 2012 13:10

Klubowicz opłaca składkę na klub :) takie małe OT :)

co do tematu to swap silnika na inny to nigdy nie jest mała przeróbka :)
Markzo może ci coś podpowie bo on ostatnio robił takiego swapa do ZS-a

Markzo - Czw Paź 18, 2012 13:11

Klubowiczem jesteś jak opłacisz składkę, dostajesz legikte, wlepy (pod rejestracje i na auto) i masz nicka na niebiesko ;)

Pasuje 2,2VTEC 200KM w miejsce 2,3l w dosc prosty sposob. mozesz kupic angola 620Ti albo rozbitego eu i cieszyc sie turbasem.

MichalN - Czw Paź 18, 2012 13:15

Ok, teraz już rozumiem i przyznaję Ci rację. Jestem forumowiczem :)

Dzięki za informację

Pozdro

[ Dodano: Czw Paź 18, 2012 13:15 ]
Pytanie - jak podchodzi silnik od Ti z serii K do autka, w którym był hondowski? Siada na tych samych łapach? Wiadomo że do przekładki idzie skrzynia, półośki i wszystkie inne elementy napędowe. Rozumiem że cały osprzęt też...
Pomijam fakt układu hamulcowego - fabryczny od 618 nie wydoli przy takim wzroście mocy zapewne...

tronsek - Czw Paź 18, 2012 13:34

MichalN napisał/a:
jak podchodzi silnik od Ti z serii K do autka, w którym był hondowski?
Silnik Ti to nie jest K-series, tylko T-series. Do przerobienia będziesz miał niemal wszystko w komorze silnika, bo mocowania nie będą w ogóle pasować.
MichalN - Czw Paź 18, 2012 16:11

Dlatego właśnie stawiałem na vteca. Pytanie - chciałbym włożyć vteca ale dohc. Ten o którym wspominałem był SOHC. Czy z hondy prelude podejdzie vtec czy nie?
Markzo - Czw Paź 18, 2012 17:12

pod h23 wejdzie h22 200KM bez problemu, jak jest przy 2,0 nie wiem, popatrz na fotki spod masek w pralce i Twoim, uderz na forum hanki ;)

BTW w miniaturce to Twoja 6seta? wrzuć foty bo wygląda ciekawie :)

MichalN - Czw Paź 18, 2012 17:15

Markzo, Tak, moja :) . Jak odkryje jak tu foty wrzucić, to nie ma sprawy :)

[ Dodano: Czw Paź 18, 2012 17:15 ]
Zobaczymy czy załączy foto...

Markzo - Czw Paź 18, 2012 17:17

Wrzuć na zewnętrzny serwer (fotosik.pl, imaheshack.us) i wstaw miniaturki.

A ile masz do wydania na swap? moze taniej wyjdzie kupic 620Ti, przerzucić Twoje graty a Si sprzedać?

MichalN - Czw Paź 18, 2012 17:18

...

[ Dodano: Czw Paź 18, 2012 17:18 ]
Markzo, Szkoda by było, bo trochę kasy weszło w to co na zdjęciu, łącznie z nowym lakierem na całej budzie...

Markzo - Czw Paź 18, 2012 17:19

Ciekawie ;) daj foto z przodu/tyłu ;) do tego co jest dorzuciłbym ramke grilla w kolor, środek w czerń, przyciemnił przednie lampki i dał bardziej wulgarną fele ;) ale nie powiem, ciekawie przerobiona 600 ;)
MichalN - Czw Paź 18, 2012 18:16

Wedle życzenia. Bardziej agresywnych felg nie dam, bo polskie drogi są...polskie. Jedną już pokrzywiłem niestety - 17tki na niskim profilu 45 to przekleństwo. Zawieszenie (sprężyny, amory) - od Accorda bodaj Type R - blue ;) . Kolega trzymał mi Vteca 2.2 od Accorda, ale wersja jak ją nazwał "kulturalna" ;) , czyli pojedynczy wałek, 160km. Trochę mało dla mnie poza tym jeżdziłem Preludką H22A5...cóż...tęsknie ;) . Progi, zderzaki, na zamówienie. Pomijam fakt bocznych listew, kierunków i klamek z tyłu, które to gdzieś się zapodziały ;) . A tak poważnie, poza tuningowymi mieszkami i dywanikami to g..o do tego auta jest. W Anglii widziałem zestaw bodaj "predator" czy jakoś tak za bagatela 1700 funciaków... Pozostaje temat lusterek z kierunkami, świateł tylnych i przednich.
Środek - jasna skóra, zegary indiglo i parę różnych innych dziwnych... :)

[ Dodano: Czw Paź 18, 2012 17:37 ]
Auto wiadomo jeszcze nie skończone...ale...czas, lub raczej jego brak, nie do końca puszcza.

[ Dodano: Czw Paź 18, 2012 18:16 ]
Czekam na sugestie - opinie.
Dzięki

P.S. Szukałem na forum w kwestii lusterek i adapterów - ale musiałyby zachować prawie taką samą formę jak oryginał + kierunki no i obowiązkowo w kolorze nadwozia. Żadne chromy i inne... Widziałem też że idzie soczewki zrobić, więc jak będzie chwila to się za to zabieram. Pytanie, czy ma ktoś jakiś ciekawy pomysł na lampy z tyłu?

tronsek - Czw Paź 18, 2012 18:29

Z przodu i z boku mi się podoba. Tyny zderzak mi się nie widzi, bo nie przepadam za siatexem w tylnych zderzakach. W przednim siatkę widziałbym czarną a nie srebrną.
Reszta to tak jak prawi Markzo,
Markzo napisał/a:
ramke grilla w kolor, środek w czerń, przyciemnił przednie lampki
oraz delikatnie przyciemnił tylne lampy. Blenda z tyłu też w kolor nadwozia.
MichalN - Czw Paź 18, 2012 18:32

tronsek, Ale to Twoja opinia na dziś, nie? Jutro może być inna, zgodnie z informacją pod postem ;P

Dzięki za spostrzeżenia. Też nie do końca jestem zwolennikiem siatki. Z tyłu jednak będzie chyba musiała być. Natomiast z przodu będą jeszcze montowane halogeny.

greg-si - Czw Paź 18, 2012 19:03

Mi się póki co nie podoba.
Siatexa bym dał czarnego bo ten kompletnie wygląda kiepsko.

Jednak ważne że chcesz coś zrobić w tym samochodzie. I za to wielki plus :)

Markzo - Czw Paź 18, 2012 19:39

Siatex bym dał czarny a'la plaster miodu i go głębiej wsadził. Troche spasowanie przodu kuleje, ale to pewnie ogarniesz ;) poza przyciemnieniem lamp przednich dałbym soczewy do środka tak jak Olek997 - wyglądałoby to koozackooo!

Na tylnią klapę mógłbyś dać małego lip'a, fajnie by to podkreśliło dupkę 6sety ;)

MichalN - Czw Paź 18, 2012 19:49

Spasowanie kuleje, bo całe auto do malowania było rozbierane. Drzwi, maska, zderzak, wszystko trzeba spasować. Czarny mówicie... Widziałem te soczewki i wyglądają ciekawie

[ Dodano: Czw Paź 18, 2012 19:49 ]
Markzo napisał/a:
fajnie by to podkreśliło dupkę 6sety ;)
- bardziej widziałbym blendę na tył. Pasuje od....E36 :D
Marrkus - Czw Paź 18, 2012 20:59

A jaki jest sposób na otwarcie tylnych drzwi?
MichalN - Czw Paź 18, 2012 21:02

Tylko od wewnątrz. Autem i tak sam jeżdzę, więc...
Natomiast mina kolesia który chce z auta coś buchnąć - bezcenna, widząc że otwarte ;)

Jeśli dalibyście radę spojrzeć na:
http://forum.roverki.eu/v...p=754958#754958
to byłbym wdzięczny. Nie pytałem tutaj, żeby bałaganu adminowi nie robić...

Perez - Sro Paź 31, 2012 16:09

Może trochę późno, ale wierzę, że temat nie upadł.
Do serii F możesz wrzucic serię H, ale musisz zmienić sanki pod silnikiem, bo inaczej będzie mocowana łapa. Z resztą nie powinno być problemu.
Z serią T nie ma sensu się bawić, bo wyniesie Cię więcej niż zakucie i uturbienie tego co masz.
Ja bym kupił całą zardzewiałą Hondę z H22 obojętnie z jaką końcówką i przekładał wszystko od belki, przez silnik i napęd.

MichalN - Sro Paź 31, 2012 21:34

Temat nie upadł :)

Dzięki za informację. Mówiąc o Hance masz na myśli Accorda Czy Pralkę?

Pozdrawiam

Michał

Perez - Czw Lis 22, 2012 16:47

Mówię oczywiście o ACC.