Zobacz temat - Witam Roverzystów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Witam Roverzystów

Cezary_Czapski - Wto Paź 23, 2012 22:00
Temat postu: Witam Roverzystów
Witam,
wczoraj nabyliśmy z małżonką Rovera 25 1.4 z 2000r. ze śliczną kremową tapicerką i z sekwencyjną instalacją LPG.... w sumie potrzebowaliśmy drugiego auta i zadecydowała cena/rocznik/wyposażenie.... no i Honda pod maską oraz przednie lampy :ok:

Mam nadzieję, że znajdę gdzieś na forum manual - instrukcję serwisową, czy fiszki oraz inne ogólnie przydatne "wydawnictwa serwisowe".

Uporam się z nawiewem działającym tylko w położeniu pokrętła na 4, latającą dźwignią wycieraczek, nieskładającym się fotelem kierowcy i będę chciał znaleźć kilka odpowiedzi np.
- czy auto posiada pełną instalację elektryczną np. do halogenów
- czy podłączał ktoś DRL (drogowe na 30%) z wyłączeniem po zaciągnięciu ręcznego
...

Przeglądałem listę użytkowników i z Białej Podlaskiej chyba tylko PawelLuc jest "aktywny" ?? ? Pozdrawiam przy okazji !


A teraz kilka słów o sobie.
Moja bytność na forach podyktowana jest szybkim dostępem do specjalistycznych informacji. Zaczęło się od forum www.retromtb.pl po nabyciu ramy ze stopu magnezu z 1992r. i dzięki forum postawiłem rower na Shimano Deore DX też z 92r. a po 3 latach pojawił się "bliźniak" i tu pochwalę się obrazkami:



Od ponad 2 lat jestem na forum www.chrysler300.pl - bo o ile europejskie konstrukcje są ogólnie znane to te zza wielkiej wody czasem nie pasują do utartego schematu. Poniżej auto, które znam na wylot, z wolnossącą V6 o mocy 252KM i myślę, że rozpracowanie R25 nastapi zdecydowanie szybciej.


Dudek - Sro Paź 24, 2012 07:17

Bry i szerokości :)

Swoją drogą, to fajne roWerki, ale i tak czekamy jeszcze na zdjęcia RoVerka :razz:

Co do instalacji pod halogeny, to wydaje mi się, że powinna być.
U mnie np. jest instalacja pod lusterka elektryczne mimo, iż ich nie posiadam (ale w najbliższym czasie najprawdopodobniej się pojawią :))

tronsek - Sro Paź 24, 2012 07:21

Siemanko :hejka:
Cezary_Czapski napisał/a:
zadecydowała cena/rocznik/wyposażenie.... no i Honda pod maską
W tym ROVER'ku nie ma Hondy pod maską :nie:
Pod maską masz silnik ROVER'a.

Pawkaz - Sro Paź 24, 2012 07:42

Czesc :wink: Tak jak napisal kolega tronsek- masz Roverowy silnik serii K
sobrus - Sro Paź 24, 2012 07:53

I jest to silnik który ze względu na nietypową konstrukcję z aluminium LM25 pewnie Cię jeszcze zaskoczy ;)

btw. to cholernie drogi stop, używany jedynie do produkcji silników Aston Martin i AMG. A sam silnik z Twojego Roverka (tyle że po tuningu i w wersji 1.8) był w Lotusie Elise.

kasjopea - Sro Paź 24, 2012 19:43

Hej :) .
Cezary_Czapski - Sro Paź 24, 2012 22:11

sobrus napisał/a:
silnik który ze względu na nietypową konstrukcję z aluminium LM25 pewnie Cię jeszcze zaskoczy
No tak K, to nie wiem czemu "znawcy" tematu twierdzą, że to Honda... Mniejsza o to - oby się wkręcał na obroty :cool:

Naprawiłem dzisiaj nawiew, na szybko strzeliłem fotkę i z tego wszystkiego zapomniałem sprawdzić, czy lusterka są podgrzewane :roll:
Jeszcze parę drobiazgów zostało, a jutro olej, płyny i zastanawiam się jeszcze nad rozrządem.


tronsek - Czw Paź 25, 2012 06:12

Cezary_Czapski napisał/a:
nie wiem czemu "znawcy" tematu twierdzą, że to Honda...
bo to tacy właśnie "znawcy" niestety :bezradny:
Cezary_Czapski - Czw Paź 25, 2012 23:11

He, he już wiem - to silnik z Poloneza :lol:
sobrus - Pią Paź 26, 2012 10:25

Dokładnie :)
dzelo23 - Czw Lis 01, 2012 21:32

Powitać