Zobacz temat - [r620si] jakie swiece?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620si] jakie swiece?

mateooo25 - Pon Paź 29, 2012 18:22
Temat postu: [r620si] jakie swiece?
witam dzisiaj kupilem swiece NGK BCP6E sprzedawca z katalogu wybral te i patrzyl do r620si ale tak w domu z ciekawosci na necie patrze i zastosowanie w nich jest do roverkow ale serii 200 i pytanie czy beda one pasowac do r 620 si ? zakladal ktos takie ? od razu zapytam czy ten odstep szczeliniomierzem trzeba ustawiac czy to fabrycznie juz ustawione? pytam bo jak do tej pory mialem tylko diesle i po prostu nie wiem

[ Dodano: Pon Paź 29, 2012 18:22 ]
pomoze ktos?

zuber84cool - Czw Lis 01, 2012 13:06

Do silnika F20Z1 są świece:

Denso KJ20CR-L11
NGK ZFR6F-11

Z tego co wiem to fabrycznie montowane były świece Denso KJ20CR-L11. NGK i Denso to japońskie marki, obie produkją chyba najlepsze świece.

marthinez - Czw Lis 01, 2012 17:59

Mogą być NGK nr taki jak kolega wyżej podał.
Jedyny minus to taki, ze firma ta ma juz niewiele wspólnego z Japonią.
Produkcja jest z tego co pamiętam w Francji, co według wielu odbiło się na jakości, zwłaszcza ich kabli zapłonowych.

Denso to 100% Japonia.

zuber84cool - Sob Lis 03, 2012 11:52

Nie no NGK to japońska marka, ale no wlaśnie ma też fabryki we Francji, dlatego coraz częściej można nabyć świece czy kable WN Made in France, wiadomo taniej wychodzi koszt importu z Francji niż z odległej Japonii. Jednak czy odbiło się to na jakości produkcji, tego niewiem, mam świece NGK ZFR6F-11 Made in France od ponad 2lat bez wymiany i sprawują się bardzo dobrze, poprzednie również miałem NGK z tym, że już Made in Japan, nie wiem ile na nich przejachał poprzedni właściciel, napisze tylko tyle, że brat w swoim samochodzie narzekał na nowe co dopiero kupione swiece Magnetti Marelli, założył moje stare NGK i samochód zaczął lepiej pracować :wink: .