Zobacz temat - [R416si] czujnik ruchu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si] czujnik ruchu

pablo3011 - Wto Paź 30, 2012 16:39
Temat postu: [R416si] czujnik ruchu
Ostatnio mam problemy z zamykaniem samochodu niby zamyka ale światła raz mrugają raz nie czasami samoczynnie włącza się alarm .Wyczściłem kostki w drzwiach itp. wyczytałem że może pomóc odłączenie czujnika ruchu moje pytanie jak się do tego zabrać i czy faktycznie może pomóc.
Adrian - Wto Paź 30, 2012 17:08

Sprawdź jeszcze czujnik zamknięcia maski. Jak to nie pomoże, to odepnij wtyczkę od czujnika ruchu.
bizon - Wto Paź 30, 2012 18:12

czujnik ruchu nie ma wplywu na miganie podczas zalaczania alarmu, jedynie na jego samoczynne zalaczanie. zamykaj jakis czas na probe samochod kluczykiem, wtedy nie jest aktywny czujnik ruchu i obserwuj czy zalacza sie alarm.

zamknij tylna kanape i jak zalaczy sie alarm to obserwuj czy zapala sie oswietlenie bagaznika.

a krancowki na probe wszystkie odlacz i zaizoluj konektory

pablo3011 - Sro Paź 31, 2012 17:04
Temat postu: [r416si]
Odłączyłem czujnik ruchu i na 10 razy zamknoł z pilota prawidłowo teraz poczekam na to czy będzie się samoczynnie włączł alarm
truten23 - Sro Paź 31, 2012 20:22

Może też nie łączyć styk w klapie bagaznika. Tylko uwaga, nie lubią zbytniego odginania :cool:
Dodatkowo, samo przeczyszczenie krańcówek może nie wystarczyć. Osobiście polecam podłożyć coś pod ten gumowy kapturek. Krańcówka przesuwa się bardziej i pewniej łączy.