Zobacz temat - Zestaw Stereo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Zestaw Stereo

apples - Wto Paź 30, 2012 23:07
Temat postu: Zestaw Stereo
Witam,

Jestem na etapie rozglądania się za zestawem stereo. Wybór na rynku jest spory ale jak zwykle trudno dokonać ostatecznego wyboru. Na początku chciałem kino domowe ale wyleczyłem się już z pomysłu gdyż w 95% słucham muzyki i radia (dlatego amplituner), a może 5% oglądam filmy, więc lepszym wyborem będzie zestaw stereo nawet z dolnej półki niż średnia pólka KD która nie zagra jak stereo. Z braku czasu nie mogę umówić się na odsłuch poniższego sprzętu stąd moje pytanie - czy ktoś z Was może słyszał lub sam posiada podobny zestaw i mógłby podzielić się wrażeniami z odbioru.

1. Yamaha R-S700 + Yamaha CD-S300 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5

2. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Cambridge Audio Azur 550C lub Cambridge Audio Topaz CD 10 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5


Pozdrawiam
apples

sknerko - Sro Paź 31, 2012 09:20

Yamacha to jest gówno nawet na to nie patrz, a drugiego nie znam
Markzo - Sro Paź 31, 2012 09:30

Mam u siebie amplituner denona + deck + cd (wsio denon) i polskie altusy 110 (4 sztuki). Cały zestaw kosztował coś koło 600zł za denony i jakies 500-600 za altusy. Dorzuciliśmhy nowe głośniki itp. Mamy w domu nowego pioneera i kolumny amtech, całość za ok 2500-3000zł jeśli mnie pamięć nie myli i w porównaniu do denka i altusów nie maja podejścia ;) Altusy grają świetnie, może warto w tą strone uderzyć? fakt, wyglądają jak wyglądają, ale pałer jest ;)
apples - Sro Paź 31, 2012 10:18

sknerko napisał/a:
Yamacha to jest gówno nawet na to nie patrz, a drugiego nie znam
Dlaczego?

Markzo, jakoś Denon do mnie mnie przemawia, a w dodatku wolałbym coś zbliżonego designem do Yamahy i Cambridge Audio.

sknerko - Sro Paź 31, 2012 13:42

apples napisał/a:
Dlaczego?

Bo jest marnej jakości i na dodatek marnie gra. A ty chcesz kupić aby wyglądało ładnie czy grało?
Co znaczy, że Denon nie przemawia? bo ja akurat bym w Denona również celował.
Rozważ Onkyo pod warunkiem ze nie słuchasz muzyki poważnej bo ponoć ci co "więcej słyszą" od normalnego człowieka twierdzą, że Onkyo do poważnej jest kiepskie, moim zdaniem nie słyszę różnicy ale ja już stary jestem i mam gorszy słuch.

apples - Sro Paź 31, 2012 14:03

sknerko napisał/a:
A ty chcesz kupić aby wyglądało ładnie czy grało?
Na pierwszym miejscu grało ale chce aby też pasowało do stylu jaki mam w pokoju. Gdybym myślał tylko o wyglądzie to na mojej liście nie znalazłby Cambridge Audio albo kupił kino domowe do muzyki.
sknerko napisał/a:
Co znaczy, że Denon nie przemawia? bo ja akurat bym w Denona również celował.
Czytałem trochę na jego temat ... cena i reklama robi swoje w sprzęcie z niższej półki, górna pólka Denona już lepiej brzmi ale w tej cenie można mieć również Marantz, NAD lub Cambridge Audio.
sknerko napisał/a:
moim zdaniem nie słyszę różnicy ale ja już stary jestem i mam gorszy słuch.
:lol:
sknerko - Sro Paź 31, 2012 14:12

Nowych Marantzów też radzę unikać jakość jest pod wszelka krytyką.
kris-tofer - Sro Paź 31, 2012 16:37

Może coś ze starszych używanych już modeli? jakieś flagowe modele Sony, Harman Kardon, czy Pioneer.
Coraz wchodzą jakieś nowości na rynek, a deko starsze modele będą sporo tańsze od nowinek technicznych, a czasami nie odbiegają od jakości dźwięku nowinek.
A kolumny to już bym sam robił :)

bociannielot - Sro Paź 31, 2012 20:19

ja mam zestaw diora ws 502 + tonsilowskie kolumienki od kilku dni - dziś konkret potestowałem, biedni sąsiedzi :lol: a to jeszcze nawet nie jest ustawione wszystko tak jak powinno ;) osobiście też bym skłaniał się do poszukania fajnego zestawu używanego - można mega rzeczy za grosze dostać czasem, co prawda trzeba polować na okazje czasem długo ale warto biorąc pod uwagę ile nowy z górnej półki sprzęt może kosztować ;)
andrew0503 - Sro Paź 31, 2012 21:31

Podobnie jak poprzednicy raczej skłaniałbym się do poszukiwań używanego,dobrego sprzętu. Sam, jakieś 3 lata temu szukałem porządnego zestawu za, przynajmniej jak dla mnie rozsądne pieniądze. Dźwięk z nowych zestawów jakoś do mnie nie przemawiał, te które fajnie brzmiały kosztowały jakieś masakryczne pieniądze :shock: Przypadkiem w komisie trafiłem na zestaw Fisher-a z głośnikami Tonsil, całość 400pln, dźwięk urzekający, musiałem tylko dokupić odtwarzacz dvd, bo Fisher miał tylko cd, bez mp3, co dla mnie jest zaletą bo tak skompresowane pliki są dobre tylko na przenośne odtwarzacze.
marcin316 - Czw Lis 01, 2012 19:22

apples, temat audio swego czasu interesował mnie dosyć mocno. Powiem tylko że skończyłem na monoblokach lampowych, CD z analogiem zbudowanym na lampach i głośnikach papierowych w odgrodzie ;)

Napisać musisz jakiej muzyki słuchasz, jaki styl prezentacji muzyki preferujesz, jakiej wielkości masz pomieszczenie i jak jest wytłumione. Styl nowoczesny z roletami w oknach czy raczej jakieś zasłony... czy masz dywan na podłodze czy goła...

Nie ma systemów w pełni uniwersalnych.

apples - Czw Lis 01, 2012 19:40

kris-tofer napisał/a:
Może coś ze starszych używanych już modeli?
Uparłem się na nowy sprzęt.

marcin316 napisał/a:
Powiem tylko że skończyłem na monoblokach lampowych, CD z analogiem zbudowanym na lampach i głośnikach papierowych w odgrodzie
Tzn.?
marcin316 napisał/a:
Napisać musisz jakiej muzyki słuchasz, jaki styl prezentacji muzyki preferujesz,
Rock, pop - Van Halen, Nickelback, Deep Purple, Linkin Park, Dżem, Perfect, Tsa, Eric Clapton, Sting i tego typu klimaty.
marcin316 napisał/a:
jakiej wielkości masz pomieszczenie
Obecny pokój około 25m, a przyszły planuje podobny.
marcin316 napisał/a:
jak jest wytłumione.
Normalnie :) Ściany z cegły.
marcin316 napisał/a:
Styl nowoczesny z roletami w oknach czy raczej jakieś zasłony
Stary styl - drewniane meble, rolety drewniane, itp. Zasłon nie mam, firanki częściowo zakrywające okna. Drewno, drewno i drewno - 0 płyty meblowej.
marcin316 napisał/a:
czy masz dywan na podłodze czy goła
Deski na legarach na podłodze bez dywanu, a w nowym mieszkaniu również będą dechy tyle, że nie na legarach. Piszę o deskach i legarach ponieważ wiem, że ma to duży wpływ na akustykę.
marcin316 napisał/a:
Nie ma systemów w pełni uniwersalnych.
To już wiem. Coś co jest do wszystkiego to jest do niczego.
marcin316 - Czw Lis 01, 2012 21:11

Przed ślubem pokój który zajmowałem "tylko dla siebie" był podporządkowany poprawnym warunkom odsłuchu. Starałem się w nim upchnąć zarówno sprzęt do słuchania muzyki (jak wspomniałem były to lampowe monobloki, odgrody na starych papierowych szerokopasmowcach i CD przerabiane na zamówienie) jak i kino domowe (TV, amplituner, 5 kolumn i subwoofer). Pokój miał 16m^2.

Do Twojego pomieszczenia KEF Q5 mogą być niewystarczające. Z kolei większy model będzie gorszy pod względem szczegółowości i stereofonii. O pozostałych propozycjach się nie wypowiem, gdyż po kilku odsłuchach przestałem się w ogóle interesować nowym budżetowym sprzętem. Warto podkreślić, że w takich kolumnach koszty są cięte na potęgę, do tego stopnia że w zwrotnicach montowane są zwykłe kondensatory elektrolityczne.

Jeśli masz wystrój w starym stylu to może warto rozejrzeć się za jakimś Vintage? Szczególnie mam tu na myśli kolumny. Szukałbym czegoś w obudowie zamkniętej z głośnikiem niskotonowym co najmniej 25cm (Telefunken, Grundig, B&O, Bose).

Kiedyś człowiek który przerabiał mi CD polecił mi zakup wzmacniacza z końca lat 60-tych. Porównywałem go ze znacznie nowszymi konstrukcjami i powiem że nie zamieniłbym go na żadną z nich (mówię o konstrukcjach budżetowych). Podobnie kolumny, wylicytowałem stare podstawkowe Telefunkeny które obnażyły niedoskonałości używanych do tamtej pory kolumn od kina domowego.

Napisz jeszcze z grubsza ile planujesz przeznaczyć na sprzęt ;)

Jeśli pomimo wszystko wolałbyś nowe kolumny to zerknij na ofertę firmy Audio Academy.

apples - Czw Lis 01, 2012 21:39

marcin316, Dzieki :)


marcin316 napisał/a:
Napisz jeszcze z grubsza ile planujesz przeznaczyć na sprzęt
Planowałem w granicach 6tys.

[ Dodano: Czw Lis 01, 2012 21:39 ]
marcin316 napisał/a:
Audio Academy
Cena trochę zaporowa.
marcin316 - Czw Lis 01, 2012 22:06

Za takie pieniążki można już mieć na prawdę porządny sprzęt, a jeśli rozważyłbyś zakup używek to jeszcze lepszy. Znajomemu pomogłem skompletować sprzęt do kina i muzyki właśnie z używek i jest zadowolony (KEF iq70, Denon AVR3806, Philips CD820). Wcześniej miał iq5, ma jeszcze iq1.

Zerknij też na te:
http://allegro.pl/kolumny...2688489449.html
http://allegro.pl/kolumny...2710753430.html
Kolumny mają dobre opinie, ale nie wiem czy trafią w Twój gust. Najlepiej posłuchać przed zakupem, w dodatku ze swoją elektroniką i w swoim pomieszczeniu. Można też w sklepie, koniecznie ze swoimi płytami.

Do AA możesz napisać maila opisując swoje pomieszczenie i preferencje brzmieniowe. Powinni Ci pomóc dobrać elektronikę do kolumn tak, abyś zmieścił się w budżecie.

Co do KEFa to niektóre modele mają niską impedancję przy pewnych częstościach i nie wszystkie wzmacniacze zagrają z nimi dobrze.

apples - Czw Lis 01, 2012 22:26

marcin316 napisał/a:
Za takie pieniążki można już mieć na prawdę porządny sprzęt
Jak się okazuje to nie bardzo. Nakręciłem się na Yamahe ale opinie są różne. W sklepie polecili mi natomiast Cambridge Audio Topaz SR 10 zamiast R-S700.
marcin316 napisał/a:
Zerknij też na te:
Brałem również pod uwagę Roth Audio Oli ale 40. W sklepie pytałem się o nie i powiedzieli, że lepiej zagrają Monitor Audio BX6 i mogę je mieć za 2850zł za 2szt.
marcin316 napisał/a:
Najlepiej posłuchać przed zakupem, w dodatku ze swoją elektroniką i w swoim pomieszczeniu. Można też w sklepie, koniecznie ze swoimi płytami.
Tak zrobię tylko chciałem poznać zdanie kogoś kto może już odsłuchiwał Yamache i Cambridge. Umówię się gdzieś na odsłuch w wolnym czasie ale wcześniej chce mieć sprecyzowane czego chce posłuchać, a nie jak wariat wszystkiego co stoi na sklepie. :D
marcin316 napisał/a:
Do AA możesz napisać maila opisując swoje pomieszczenie i preferencje brzmieniowe. Powinni Ci pomóc dobrać elektronikę do kolumn tak, abyś zmieścił się w budżecie.
Ups... Kto to?
Hrabia - Czw Lis 01, 2012 23:12

Słuchałem wielokrotnie Cambridge. Człowiek (właściciel studia nagrań) z którym pracowałem posiada tę markę w swoim domu. Na chwilę obecną nie jestem w stanie podać modelu.
Ale wszystkiego na nich nie da się słuchać. Miały bardzo plastikowy środek (o brzmieniu piszę) który wyłaził głównie przy instrumentach smyczkowych lub dętych. Tyle że nie ma się co rozpisywać.
Można pisac godzinami o walorach danych paczek ale nic więcej z tego nie wyniknie. Bo zazwyczaj człowiek polegnie albo na akustyce pomieszczenia albo zda sobie sprawę że na tych konkretnych paczkach ta płyta gra jak marzenie ale następna kuleje okropnie a przecież pochodzi ze znakomitego wydawnictwa. Bez możliwości przetestowania konkretnego zestawu w swoim domu mało tego... stawiając głośniki w miejscu w którym będą one stać latami zakup sprzętu no powiedzmy pro audio będzie jak rosyjska ruletka.
Rozwarzałeś zakup porządnych słuchawek referencyjnych? Odpada problem z akustyką pomieszczenia. Wszelkie dyfuzory czy inne ustroje akustyczne stają się zbędne :) Zostaje Ci kasa na dobre klocki.
Ew. posłuchaj czegoś z głośników studyjnych. Np. KRK (tylko i wyłącznie z sub.), Genelec. Z tego co pamiętam to JBL zrobił zestaw odłsuchowy z klockami do kalibracji. Ceny nie są straszne w dzisiejszych czasach.

marcin316 - Pią Lis 02, 2012 07:34

AA - Audio Academy ;)

Z czasów jak jeszcze chodziłem sobie po sklepach audio szukając sprzętu... W ogóle nie ma co słuchać sprzedawców ;) Większość leje wodę a na sprzęcie prawie się nie zna, nie mówiąc o osłuchaniu. Głównym ich celem jest pozbycie się towaru i zrobienie miejsca na nowy. Większość o kablach za cenę głośników jakie planujesz kupić może rozmawiać godzinami... próbując wmówić że kolumny nie zagrają, jeśli nie kupisz kabli po kilkadziesiąt zł/metr.

Hrabiego możesz się posłuchać, bo to dobry chłopak jest ;) Kiedyś przestawiłem głośniki z dłuższej ściany na krótszą. Pomimo tego że jedna miała 4,5m a druga 4,1, to dźwięk zmienił się bardzo mocno, na początku myślałem że źle podłączyłem kable, bo ilość niskich tonów spadła o połowę... Zaczęła się zabawa z przesuwaniem głośników... i bas powrócił, ale głośniki musiałem odsunąć prawie metr od ściany.

Najlepszy sprzęt jakiego słuchałem zbudowany był według wskazówek zawartych na tej stronie:
http://www.lampizator.eu/
Miałem wrażenie że w ścianach poukrywane są dodatkowe głośniki, tak precyzyjnie było można zlokalizować instrumenty... Miałem wrażenie że niektóre dochodzą z tyłu. Co do ustroi akustycznych i dyfuzorów to w tym systemie rolę tą pełniły regały z kilkuset kilogramami książek kupowanych na wagę ;) Sprzęt należał do pewnego fotografa prasowego z okolic Warszawy, którego hobby była muzyka i budowa właśnie takich systemów. To do niego mam odtwarzacz CD z lampowym torem analogowym.

Z zakupów kolumn oferowanych obecnie w sklepach skutecznie wyleczył mnie odsłuch starych monitorów Telefunkena podłączonych do jeszcze starszego radia lampowego Grundiga.

Hrabia - Pią Lis 02, 2012 18:22

No w akustyce mogę pomóc bardziej niż w wybieraniu sprzętu bo dalej upieram się że to ruletka.
Nie chcę dawać kolejnego powodu do wieszania na mnie psów :)
http://www.lipinskisound.com/ polecam ;)

Ps. Marantza zbyt szybko nie skreślaj. Jednak jest to firma zajmująca się produkcją sprzętu hi-fi a nie motocykli innych duperszmitów.

A...Altusy. Trzeba je rozkręcić żeby zagrały. Fakt. Wypierd mają ale nic wspólnego z doznaniami :)))

bociannielot - Sob Lis 03, 2012 10:24

muszę poczytać dokładnie ten wątek bo niedługo trzeba poustawiać kolumny :P :)
apples - Sob Lis 03, 2012 10:43

marcin316 napisał/a:
AA - Audio Academy
:wink:
marcin316 napisał/a:
W ogóle nie ma co słuchać sprzedawców ;) Większość leje wodę a na sprzęcie prawie się nie zna, nie mówiąc o osłuchaniu. Głównym ich celem jest pozbycie się towaru i zrobienie miejsca na nowy. Większość o kablach za cenę głośników jakie planujesz kupić może rozmawiać godzinami... próbując wmówić że kolumny nie zagrają, jeśli nie kupisz kabli po kilkadziesiąt zł/metr.
Też to już zauważyłem.
marcin316 napisał/a:
Hrabiego możesz się posłuchać, bo to dobry chłopak jest
OK :)

Hrabia, marcin316, Dzieki za linki i pomoc tylko to co piszecie i podpowiadacie nie na moją kieszeń. :grin:

marcin316 - Sob Lis 03, 2012 19:37

apples, ja swój sprzęt złożyłem za mniej niż 3kzł, także mając 2x więcej na prawdę masz szansę na dobre brzmienie :git:
apples - Sob Lis 03, 2012 20:23

Cytat:
apples, ja swój sprzęt złożyłem za mniej niż 3kzł, także mając 2x więcej na prawdę masz szansę na dobre brzmienie :git:
Tylko chcę nowy i ceny powalają.
marcin316 - Sob Lis 03, 2012 20:38

Używki w bardzo dobrym stanie można kupić za 50% ceny sklepowej. Mówię tu np. o kolumnach typu KEF q5 czy iq70...

Jest w Rzeszowie komis który umożliwia przetestowanie sprzedawanego sprzętu.
http://www.liniadzwieku.pl/
Po prostu płacisz za sprzęt, przysyłają, a jeśli Ci się nie spodoba to odsyłasz. Ponosisz tylko koszty transportu. Mają czasem bardzo ciekawy sprzęt i dają gwarancję.

[ Dodano: Sob Lis 03, 2012 20:38 ]
http://www.liniadzwieku.p...Id_sprzetu=1641
Piękne... :)

Hrabia - Sob Lis 03, 2012 20:51

No to look bo ja się nie poddałem. Zwołałem konsylium z mojego tow. wzajemnej adoracji które wyłoniło kilka klocków wartych uwagi ;)

CD: Advance Acoustic MCD 203II
Wzmacniacz: Advance Acoustic MAP-306 konieczna wymiana lamp z fabrycznych na harmonix.
Druty: Taralabs
Paczki: B&W 601 S3 lub B&W 603 S3

Co do KEF-a to wszyscy orzekli że jest to paździerz.

Weź ze sobą kilka kompaktów i poszukaj sklepów gdzie możesz tego posłuchać a przynajmniej poczytaj o tych klockach.

bociannielot napisał/a:
muszę poczytać dokładnie ten wątek bo niedługo trzeba poustawiać kolumny :P :)
Podstawą jest co i gdzie chcesz ustawiać :) Chociaż sam schemat ustawienia jest zawsze identyczny dla każdego systemu 2.0
marcin316 - Sob Lis 03, 2012 20:54

Hrabia, B&W raczej nie należą do neutralnie brzmiących kolumn, ale jeśli elektronika będzie dobrze do nich dobrana to może zagrają jak trzeba ;)
Hrabia - Sob Lis 03, 2012 21:02

marcin316 napisał/a:
Hrabia, B&W raczej nie należą do neutralnie brzmiących kolumn, ale jeśli elektronika będzie dobrze do nich dobrana to może zagrają jak trzeba ;)


Napiszę tylko tyle. To jak odbieramy dźwięki zalezy w sporej mierze od naszych preferencji muzycznych. Jedni lubią krystalicznie zimno a inni ciepło i okrągło. Upierałem się od początku że to ruletka. Mam podobne upodobania do apples-a tylko dodam do tego jazz. Właśnie jazz-u słuchałem na podobnym (prawie identycznym) komplecie. Nie jestem włascicielem tego sprzętu więc zachwalanie go nie "bo ja taki mam" nie wchodzi w grę.

sknerko - Sob Lis 03, 2012 22:36

Miałem okazję słuchać i tych tanoyi i tych B&W 603 s3 Oba zestawy były bajeczne i nie wiem który lepszy bo słuchałem nie mojej muzyki a podłączone były do Bang & Olufsen
bociannielot - Nie Lis 04, 2012 10:11

Hrabia napisał/a:

bociannielot napisał/a:
muszę poczytać dokładnie ten wątek bo niedługo trzeba poustawiać kolumny
Podstawą jest co i gdzie chcesz ustawiać Chociaż sam schemat ustawienia jest zawsze identyczny dla każdego systemu 2.0
moje pomieszczenie to w sumie dwa połączone pomieszczenia :) i tak się zastanawiam jak by to ugryźć żeby w obydwu to ładnie grało jednocześnie i żeby też z rozstawianiem nie przesadzić :) sorry za OT ;)
marcin316 - Nie Lis 04, 2012 11:35

bociannielot, tak to jedynie bezprzewodowe słuchawki dadzą radę ;)

Niestety w stereo ZAWSZE jest tak, że pole poprawnego odsłuchu jest dosyć wąskie i sprzęt ustawia się tak, aby odbiór w miejscu gdzie siedzi słuchający był jak najlepszy.

Co do ustawiania kolumn to są różne szkoły. Np. Audio Phisic sugerują, aby oś kolumn przecinała sie przed słuchaczem... Najlepiej wypróbować organoleptycznie we własnym pomieszczeniu jak będzie najlepiej.

Odnośnie kolumn Audio Phisic. Przez długi czas używał ich człowiek który budował mi CD, model Virgo (kosztują majątek...). Po przejściu na Open Baffle stwierdził, że czas z głośnikami AP pod kątem odbioru muzyki był czasem straconym... ;)

[ Dodano: Nie Lis 04, 2012 11:35 ]
Co do dwóch pomieszczeń to proponowałbym oddzielne wzmacniacze bądź wzmacniacz z opcją nagłośnienia dwóch pomieszczeń (cztery końcówki mocy) oraz dwa zestawy głośników.

Hrabia - Nie Lis 04, 2012 11:39

bociannielot napisał/a:
moje pomieszczenie to w sumie dwa połączone pomieszczenia i tak się zastanawiam jak by to ugryźć żeby w obydwu to ładnie grało jednocześnie i żeby też z rozstawianiem nie przesadzić sorry za O

Co znaczy połączone? Dwa pomieszczenia z typowym dla drzwi przejściem? Jeśli tak to żeby zachować jako takie warunki odsłuchowe nie obejdzie się bez dodatkowej pary głośników a i tak bedzie z tego lipa bo będąc w jednym z pomieszczeń poprawność obrazu stereo zakłóci dźwięk dobiegający z pomieszczenia/głośników z drugiego pomieszczenia. Prawidłową sceną i tak usłyszysz tylko w jednym konkretnym miejscu. Przemyśl też to czy w Twoim konkretnym przypadku jakieś "wyliczone" ustawienia nie są przesadą. Czy słuchasz muzyki bo lubisz jak coś gra zajmując się czymś innym czy jesteś kimś kto siada w fotelu, zamyka oczy i skupia się tylko na tym co słyszy. W pierwszym wypadku warto powalczyć o przyzwoitą jakość dźwięku bez specjalnego przykladania wagi do ustawienia odsłuchów. W drugim wypadku im lepszy sprzęt + akustyka pomieszczenia + ustawianie odsłuchu jest wskazane a nawet wymagane. Mam kolegę który nawet swój fotel ma przykręcony do podłogi tak żeby go broń boże nie przesunąć. Rozumiem go bo stoi właśnie w tej konkretnej wąskiej przestrzeni gdzie słyszy się wszystko... no może tyle na co pozwala nasz aparat słuchu :)
Sami na początkach mieliśmy akcję pt. sprzątaczka.
Przyjechali Panowie z Genelec. Zrobili pomiary, narysowali punkty na podłodze, ustawili paczki i pojechali. Przyszła Pani sprzątaczka zobaczyła że podłoga pomazana. Odsunęła paczki, zmyła punkty i zostawiła jak było. Dobrze że Panowie nie odjechali zbyt daleko i nie wsiedli do samolotu. Taka mała anegdota.

bociannielot - Nie Lis 04, 2012 11:54

Co do moich dwóch pomieszczeń przejscie jest duzo większe niż dla typowych drzwi, wczesniej były dwa osobne "nagłośnienia" , jednak byle jakie 2+1 vs 100 watowa kolumna LDM'a na wzmacniaczu stwarzało pewne dysproporcje ;) . Tak jak radzicie potestuje i cos wymyślę ;) , może gośniki zostaną w jednym a kiedyś jak dokupię koncówkę mocy pod ldm'a to poszukam takiej co by i audio i gitarę móc do niej podłączyć jednocześnie :) dzieki za wskazówki :)
apples - Wto Lis 20, 2012 21:41

Dzisiaj był dzień odsłuchów :)

Na pierwszy ogień poszła
1. Yamaha R-S700 + Yamaha CD-N500 + B&W 684
2. Rotel RA-12 + Yamaha CD-N500 + B&W 684
3. Rotel RA-12 + Rotel RCD-12 + B&W 684
4. Rotel RA-10 + Yamaha CD-N500 + B&W 684
5. Yamaha A-S700 (wzmacniacz) + Yamaha CD-N500 + B&W 684
6. Yamaha R-S700 + Rotel RCD-12 + B&W 684

Następny sklep

1. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Arcam FMJ CD17 + Monitor Audio BX6
2. ARCAM Solo + Monitor Audio BX6
3. ARCAM Solo + Swans Diva 4.2
4. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Monitor Audio BX6
5. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Swans Diva 4.2
6. Cambridge Audio Topaz SR 10 + Arcam FMJ CD17 + Swans Diva 4.2
7. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Castle Knight 5
8. Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Swans M3 Monitor (podstawkowe)
9. Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A + Swans Diva 4.2

Yamaha R-S700 dźwięk jaki wydobywał amplituner jakby odsłuch za ściany lub z radia w samochodzie. Lepiej było trochę przy wzmacniaczu A-S700. Spodziewałem się czegoś więcej od Yamahy ... czegoś więcej niż od radia w moim Roverku oraz starego Technicsa ale nie usłyszałem tego. Dodatkowo trzeba było kręcić mocno aby grała głośniej. Jak podpięliśmy Rotela to uśmiech pojawił się na twarzy i chciało się dalej słuchać. Lepiej od Yamahy zagrał Cambridge Audio Topaz SR 10 oraz Rotel RA-10 - bardziej jasno, więcej szczegółów i dźwięk tak jakby bliżej mnie. ARCAM Solo jak i Rotel Ra-12 - miły i nie męczący dźwięk ale czegoś brakowało. O dziwo Rotel RA12 lepiej zagrał z Yamaha CD-N500 niż Rotel RCD-12. Najlepiej ze wzmacniaczy i amplitunerów wypadł Cambridge Audio AZUR 651C.

Arcam FMJ CD17 i Cambridge Audio 651A grają bardzo podobnie chociaż sprzedawca powiedział, że Arcam FMJ CD17 bardziej szczegółowo, a dla mnie tak samo. Rotel RCD-12 wolno wczytywał utwory w przeciwieństwie do innych odtwarzaczy.

Audio BX6 meczące pod względem basu oraz "mdłości" ... męczyły mnie trochę zamiast relaksować. Swans M3 Monitor strasznie "jazgotliwe" do tego stopnia, że musiałem ściszać wzmacniacz do minimum. Castle Knight 5 brakowało trochę basu i wocal jakby z tyłu. B&W 684 odbieram jako neutralne ... nie wiem jak je opisać. Swans Diva 4.2 grają jak dla mnie naprawdę super pod każdym względem. Bass, wokal i scena rewelacja. Równo grające kolumny w całym zakresie ... nic nie wali, piszczy, brzęczy, itp. Z tych kolumn chce się słuchać muzyki ale ich wygląd … nie wiem czy przełknę ten temat. Nie czułem żadnego zmęczenia, a nawet ulgę w uszach po poprzednich kiedy wróciliśmy do nich aby odsłuchiwać kolejne klocki. Musze posłuchać jeszcze raz B&W 684 ale najlepiej z Cambridge Audio 651.

Faworyt Cambridge Audio AZUR 651C+ Cambridge Audio 651A + Swans Diva 4.2 / Cambridge Audio AZUR 651C + Arcam FMJ CD17 + Swans Diva 4.2 . Dźwięk z tego połączenia rewelacyjny. Cicho czy głośno wszystko na swoim miejscu i równo.

Optymalny natomiast pod względem dźwięku i ceny to ARCAM Solo ponieważ również ma tuner, a na tym mi również zależy ... tylko, że Arcam jest w kolorze srebrnym, a chce mieć czarny zestaw .

Muzyka odtwarzana na każdym z zestawów to Eric Clapton - Layla oraz Nickelbeck Next Go Round + inne utwory różnych wykonawców.

Zapomniałem o najważniejszym ... CENA

Przekonałem się na własnej skórze, że droższy sprzęt zagra lepiej ale między klockami w podobnej cenie również są różnice. Cambridge + Swans Diva jak na moje potrzeby i słuch to rewelacyjnie grający sprzęt. Jeśli nie ustukam na ten zestaw to chyba nie kupię nic tańszego bo wiem, że będę cały czas szukał tego co usłyszałem w Cambridge + Swans Diva.

Eric Clapton - Layla na każdym z klocków brzmiał inaczej. Na Cambridge usłyszałem tego Claptona i tą gitarę którego chciałem wcześniej usłyszeć odsłuchując innych zestawów.


Dzięki wszystkim za swoje opinie w temacie. :)

Pozdrawiam

marcin316 - Sro Lis 21, 2012 08:32

apples napisał/a:
Z tych kolumn chce się słuchać muzyki ale ich wygląd … nie wiem czy przełknę ten temat

Przynajmniej nikt Ci kwiatków na nich nie postawi ;)

bociannielot - Sro Lis 21, 2012 10:18

Oj z tymi kwiatkami na kolumnach to zmora nie z tej ziemi :/ Moja już na moich chciała stawiać, ale pomny tego że matka Tacie tak kolumnę podlała razem z kwiatkiem stwierdziłem że nie ma opcji takiej :!:
Yog-Sothoth - Sro Lis 21, 2012 23:59

U mnie na kolumnach co innego leży :>


Marian_K - Pią Lis 23, 2012 10:26

apples napisał/a:
Jeśli nie ustukam na ten zestaw to chyba nie kupię nic tańszego bo wiem, że będę cały czas szukał tego co usłyszałem w Cambridge + Swans Diva
Mogę tylko dodać, że to bardzo słuszny tok rozumowania, ale pod jednym warunkiem: że w między czasie nie będziesz dalej poszukiwał i odsłuchiwał, bo w przeciwnym razie cały misterny plan pójdzie....
Podsumowując - jak już wybrałeś/zdecydowałeś to kupuj, albo zapomnij o temacie do momentu uzbierania gotówki i wtedy uderzaj do sklepu i kupuj.
Jeżeli dalej będziesz szukał/odsłuchiwał to za chwilę okaże się, że po dołożeniu kolejnych 3 tys.PLN będziesz miał zestaw jeszcze lepszy... i tak w nieskończoność :mrgreen:

Posłuchaj starszego, doświadczonego w tym teamcie kolegi :cool:

Pozdr.

marcin316 - Pią Lis 23, 2012 11:09

Racja, nie wolno za dużo słuchać bo może się okazać, że dwudziestoletnie kolumny czy wzmacniacz w podobnym wieku zagrają znacznie lepiej niż to co odsłuchiwałeś i co tak ładnie wygląda na sklepowych półkach ;)
fajansiarz - Nie Gru 09, 2012 17:29
Temat postu: Re: Zestaw Stereo
apples napisał/a:
Cambridge Audio Topaz SR 10 + Cambridge Audio Azur 550C lub Cambridge Audio Topaz CD 10 + Monitor Audio BX6 lub Monitor Audio MR6 lub KEF Q5


A sugerujesz się tylko ceną, wyposażeniem i opiniami? Jesli masz cos kupic to kup TYLKO to co chcesz słuchac, żadnych kompromisów, bo wydasz kasę, a bedzie ci brakowało przyziemionego basu mistrzów kontrabasu w jazzie i ... bedzieszpluł sobie w brodę, wiedząc, zę na płytach są dźwięki, których nie ma w Twoim zestawie.

Rozumiem, ze jako fan stereo chcesz dobrego brzmienia i pewnie znasz róznice i charakterystykę "własnego ucha", które wie co słyszy i jak to słyszy ? Jedni słysza basy, inni słysza stereofinię, inni przestrzeń, jeszcze inni słyszą emocje instrumentalne ;-)
Ale zeby to zrozumiec o czym ja i inni gadają, to trzeba byc na kilku odsłuchach, bo dobre stereo jest jak z istnieniem Boga, wszyscy w niego wierzą, ale nikt go nie widział (moze porównanie zbyt kontrowersyjne, ale to dobre porównanie, bo grupa ludzi , którzy samych siebie nazywają entuzjastami dobrego stereo a pragmatycy nazywają ich audiofilami - twierdzą , ze dobre stereo to cos wiecej niż kolumny i klocki za kilkanascie tysiecy złotych.

Jak słyszysz Apples? Co Twoje ucho słyszy? Co chciałoby usłyszec? Jak mi to powiesz, to moze i coś Ci doradzę, albo przynajmniej podpowiem, gdzie szukac swojego bożka stereo ;-)

apples - Nie Gru 16, 2012 18:43

Marian_K, dokładnie tak zrobię. Masz rację i przekonałem się już na własnej skórze. :smile: Miało stanąć na 3tys. i kinie domowym. :razz:

fajansiarz napisał/a:
A sugerujesz się tylko ceną, wyposażeniem i opiniami?
Nie. Dźwięk ma trafiać do ucha i uspokajać, a nie męczyć.
fajansiarz napisał/a:
ak słyszysz Apples? Co Twoje ucho słyszy? Co chciałoby usłyszec? Jak mi to powiesz, to moze i coś Ci doradzę, albo przynajmniej podpowiem, gdzie szukac swojego bożka stereo
To jest problem aby opisać. :) Odsłuchaj zestawu który mi się podoba, a będziesz wiedział. Nie wiem czy jest taki opis ale ... dźwięk ma być taki jakbym stał przed wykonawcą i słuchał w realu. Bas ma być basem, a nie łupanką. Głos ma być naturalny, a nie jak za ściany albo jazgotliwy. itp, itd. :wink:
fajansiarz - Czw Gru 20, 2012 03:14

apples napisał/a:
Marian_K, dokładnie tak zrobię. Masz rację i przekonałem się już na własnej skórze. :smile: Miało stanąć na 3tys. i kinie domowym. :razz:

fajansiarz napisał/a:
A sugerujesz się tylko ceną, wyposażeniem i opiniami?
Nie wiem czy jest taki opis ale ... dźwięk ma być taki jakbym stał przed wykonawcą i słuchał w realu. Bas ma być basem, a nie łupanką. Głos ma być naturalny, a nie jak za ściany albo jazgotliwy. itp, itd. :wink:


Ty szukasz lampy, ale szukasz jej w cyfrowych salonach. Ciezko bedzie tam cos znaleźc ;-)

Wiesz, że na studyjnych nagraniach Lao-Che słychac jak Waglewski i ekipa szura nogami po deskach sceny, krzesła skrzypią, a sam Waglewski jest przeziębiony ? Uwierzyłbys w to, ze cos takiego mozna odsłuchac na zwykłej płycie CD?
Dawno , dawno temu kupiłem sobie wyśniony klocek Harmana Kardona i odtwarzacz KRELL KAV280. Na raty, które dusiły mój budzet przez 12 miesiecy. Myslałem, ze Pana Boga za nogi złapałem, do czasu aż zacząłem jezdzic na Audio Show w W-wie. Tam mozna porozmawiac z "psycholami", którzy obsmarowują artystów za te skrzypienie krzeseł i ciąganie buciorami. Wiekszosc z nich przekonywała, by nie szukac w cyfrze czegos czego tam nie ma. A w cyfrze nie staniesz twarzą w twarz z artystą, który wierci się na pufie, pociaga nosem i znad klapy fortepianu patrzy Ci arogancko prosto w oczy ;-)

To tylko w lampie, a lampa jest droga, baaaaardzo droga.

Potem zostałem zaproszony na odsłuch lampy. Sprzet wyglądał jakby był zrobiony z drutów, prawie nie miał obudowy, jakis rzeźnik w bocznych panelach nieudolnie wyrzeźbił dziury na dwie elektronowe lampy produkcji ZSRR. I wiesz co? Sprzedałem Harmana i Krella. Dzisiaj juz mnie koniem nie zaciągna do zadnego salonu audio.
Podsterowano mnie co kupic, gdzie i komu dac do podrasowania, jakich kolumn szukac, jakich uzywac materiałow, jak wygrzac wzmacniacz przed użyciem . W ciągu 6 miesiecy nastąpił przewrót majowy :D

Widziałes kiedys cos takiego? :-)

http://www.goldfinch-mod....rundig8100.html

To nie jest moj odtwarzacz, ale mój to ten sam model i tak samo zrobiony. Do tego unikatowe 25-letnie Wharfedale Shelton XP (trójdrożne szerokopasmówki wysterowane pod czarną płytę 30Hz-20000Hz) i zmodowany wzmacniacz Teleton SAQ-206B. Na wszystko wydalem grosze , ale pod wplywem dzwieku emitowanego przez ten zestaw kilku moich dumnych kolegów juz sprzedało swoje Rotele i KEF-y ... wiec to nie tylko moje subiektywne odczucie, ze sprzet musi kosztowac tysiace, by zagrał tak jakby ten koncert był tylko dla nas.
Jak sie brzydzisz niewyjsciowego XX-wiecznego wyglądu takiego zestawu, to schowaj je do barku, ale jak trafisz na maniaka dobrego dzwięku to zajezdzi Cię prosbami pokazania jaki to sprzet za kilkanascie tysiecy zeta tak miodnie gra ;-)

Ma rację Marian_K ... jesli bedziesz dalej poszukiwał to zostawisz kupę kasy w salonach audio, bo zawsze bedzie coś co nie pasuje, albo cos co gra lepiej, ale ...
... idąc na skróty w stronę lampy, zaoszczedzisz sobie gotówki.




Dodano 22.12.2012

Nie jestem fotografem, wiec zdjecia są hehehe ... mało estetyczne, ale wytłumacze sie: sprzet jest uzywany na codzien, paluchy czesto niedomyte ;-) no wiec, tłuste plamy widac na sprzecie, w realu wygląda duzo lepiej.
Te srebrne to Teleton SAQ-206B, nie będę rozbierał, by pokazac wnętrze, ale uwierz mi lampy mają piękny niebieski odcień swiatła, a grają że OCH!
Ten czarny na dole to wspomniany lampowy CD-ek Grundig 8100, w czasie zdjęc "męczył się" z Panamericaną Gotan Projectu .
Resztą sobie głowy nie zawracaj, to testowe maszynki do odtwarzania masówki (chociaz ten bezimienny czarny PONAD Grundigiem z zielonymi oczami potrafi zgniesc niejednego Denona :-)))

http://imageshack.us/gal....kqOklpzvkt_T0qI


marcin316 napisał/a:
fajansiarz, napisz do kogo udałeś się na ten odsłuch... Jeśli ktoś przypadkowo poznany na AS to może znam, albo przynajmniej kojarzę ;)

Sam mam właśnie taki CD przerobiony przez jednego fana(tyka) lamp. Niestety obecnie podłączony jest do KD gdyż jeden lampowy monoblok wyzionął ducha... :(

Stare wzmacniacze z tranzystorami germanowymi również potrafią zagrać "jak lampa".

Odsłuch odbył się w Koszalinie, facet zabij mnie, nie pamietam juz Jego nazwiska, ale brzmiało ono cos jakby Gruzinski, Gruzicki etc. Facet zajmuje się zawodowo krotkofalarstwem i modelarstwem lotniczym. Pokoj do odsłuchu krótko mowiąc był chyba zrobiony na zamówienie, wyoblenia w zwieńczeniach scian i sufitów, miękkie wykładziny, sciany obłożone wełną. Maniak :-) Byłi tam tez inni, przedstawiono nas sobie, ale za wiele to ci nie powiem , bo lali taka dobrą wódeczkę ... no wiesz ;-)

marcin316 - Czw Gru 20, 2012 10:53

fajansiarz, napisz do kogo udałeś się na ten odsłuch... Jeśli ktoś przypadkowo poznany na AS to może znam, albo przynajmniej kojarzę ;)

Sam mam właśnie taki CD przerobiony przez jednego fana(tyka) lamp. Niestety obecnie podłączony jest do KD gdyż jeden lampowy monoblok wyzionął ducha... :(

Stare wzmacniacze z tranzystorami germanowymi również potrafią zagrać "jak lampa".