Zobacz temat - [214Si] Nie można odpalić, problem z immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si] Nie można odpalić, problem z immo

stapry - Sro Paź 31, 2012 22:06
Temat postu: [214Si] Nie można odpalić, problem z immo
Mam problem z moim autkiem. Nagle bez żadnego powodu nie dało rady odpalić mimo iż chwilę wcześniej normalnie jeździł. Nie ma możliwości odpalenia - wygląda to tak jakby immo blokowało nawet jak uda mi się wyłączyć pilotem. Po podłączeniu do akumulatora zamykanie i otwieranie z pilota działa przez jakieś trzy minuty. Później nie ma możliwości rozbroić immo - pilot zupełnie nie działa. Przy odpalaniu słuchać tylko stukot z okolic komputera. Nie pobiera nawet prądu rozruchowego.

Sprawdziłem tylną wiązkę i wymieniłem (nie była w za dobrym stanie), sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie krańcówki zdają się działać poprawnie (światło normalnie gaśnie), akumulator łączyłem z innymi na kable żeby wykluczyć możliwość jego rozładowania.

Próbowałem zgodnie z instrukcją wyłączyć immo kodem ale nie bardzo mi to poszło. Trzeba przekręcać do końca i z powrotem? Bo sam kluczyk na swoją pozycję raczej nie wraca a tak chyba w tej instrukcji jest.

Szukam sugestii gdzie ew. szukać jeszcze problemu. Pomocy ! :beczy:

leszczu - Czw Lis 01, 2012 14:20

Zanieś pilot do dobrego elektryka i niech go sprawdzi.
Robertus74 - Pią Lis 02, 2012 11:28
Temat postu: Re: [214Si] Nie można odpalić, problem z immo
stapry napisał/a:
Próbowałem zgodnie z instrukcją wyłączyć immo kodem ale nie bardzo mi to poszło. Trzeba przekręcać do końca i z powrotem? Bo sam kluczyk na swoją pozycję raczej nie wraca a tak chyba w tej instrukcji jest.

Sam nie wraca na swoją pozycję. Trzeba kręcić.

stapry - Pią Lis 02, 2012 15:30

Dzięki za porady. Wydedukowałem sobie że problem może być z samym rozrusznikiem a właściwie z włącznikiem elektromagnetycznym. Przy próbie odpalenia jedynie stuka więc może się styki upaliły czy coś w tym rodzaju Sprawdzę dziś po pracy to dam znać.

Pozostanie jednak dziwna sprawa z niemożliwością wyłączenia alarmu z kluczyka po tym jak immo się uzbraja po 30 sek bezczynności. Czy może mieć to jakiś związek z w/w awarią?

leszczu - Pią Lis 02, 2012 15:56

stapry napisał/a:
Czy może mieć to jakiś związek z w/w awarią?

Raczej nie.

stapry - Pon Lis 05, 2012 21:03

Dla potomnych-

problemem było zwarcie w rozruszniku, co ciekawe immo od tego też głupiało, autko już śmiga.