Zobacz temat - [R45] Szczegółowa pomoc przy wymianie lusterka bocznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Szczegółowa pomoc przy wymianie lusterka bocznego

kuba6216 - Sob Lis 03, 2012 17:01
Temat postu: [R45] Szczegółowa pomoc przy wymianie lusterka bocznego
Witam mam problem przeczytałem artykuł jak wymienić lusterko odkręciłem 4 śrubki dwie przy rączce jedną przy klamce i jedną pod lusterkiem i co dalej?? bo trzeba zdjąć cały bok drzwi. Są jeszcze jakieś inne śróbki?? poprosiłbym o jakiś pomocny szcegółwy opis :wink: jesli to ma znaczenie to jest lusterko od strony kierowcy.
pozdrawiam

Adrian - Sob Lis 03, 2012 18:46

1. Tutaj masz pokazane jak zdjąć boczek: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=26992
2. Po zdjęciu boczka zdejmujesz osłonę lusterka (ten czarny trójkącik) - jeśli dobrze pamiętam trzeba pociągnąć do siebie
3. Odpinasz kostkę, odkręcasz śrubki trzymające lusterko i tyle :wink:

kuba6216 - Sob Lis 03, 2012 19:13

Dzięki bardzo za pomoc też widziałem ten schemat własnie i stanąłem na punkcie 4. Odsunięcie jej w stronę silnika i wyjęcie delikatnie z drzwi. Nie wiem co robię nie tak podważałem, ciągnąłem w jedną drugą stronę i nic :???:
Adrian - Sob Lis 03, 2012 19:37

Wszystko jest tam napisane przecież. :wink:
1. Najpierw pchnij klamkę w stronę silnika (kwestia 5mm)
2. Pociągnij ją delikatnie do siebie, tak by mieć dostęp do powierzchni znajdującej się za nią.
3. Delikatnie odczep spinkę trzymającą cięgno. W tym momencie uwalniasz klamkę i możesz ją wyciągnąć

kuba6216 - Pon Lis 05, 2012 22:07

Noo udało się dzięki bardzo :mrgreen: