Zobacz temat - [R45] Jaki przegub i sworzeń
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jaki przegub i sworzeń

Kobi84 - Czw Lis 08, 2012 13:05
Temat postu: [R45] Jaki przegub i sworzeń
Witajcie.
W ostatni weekend moje autko się zepsuło: / Jadąc po nierównościach słyszałem, co jakiś czas dziwne strzelanie przypominające trzask czegoś pękającego. Miało to miejsce dwa razy przy przejechaniu ponad 100km. Patrząc pod auto zobaczyłem, że osłona lewego przegubu rozleciała się na dwie części i wszystko jest ochlapane smarem( łącznie z felgą). Musiałem na takim przegubie przejechać ponad 100km, więc raczej nadaje się do wymiany. Dodatkowym problemem jest to, że gdy naciskam auto to nisko przy tym samym kole słychać mocne skrzypienie. Słyszalne jest przy najmniejszym ugięciu zawieszenia, a dodatkowo słychać je przy ruchach kierownicy. Poczytałem i wszystko wskazuje na dolny sworzeń.
Podsumowując muszę zabrać się za wymianę tych części. Teraz problem w tym, że nie wiem, jakiej wielkości potrzebny jest klucz do dokręcenia przegubu. Ktoś może pamięta, jaka nasadka? Dodatkowo czytałem, że ciężko jest dobrać odpowiedni sworzeń (średnica trzpienia) i przegub (ilość wypustek na pierścieniu ABS). Nie wiem też, jakiej firmy części będą dobre a jednocześnie w dobrej cenie. Dlatego mam wielką prośbę. Czy ktoś może podać linki do odpowiednich części na alledrogo?

barszczyk - Czw Lis 08, 2012 13:34

Witam!

Coś Kolego słabo szukałeś....

Polecam Tomateam
sworzeń -> http://www.tomateam.pl/sk...ieszenie&c=1275
- przy gwincie 16 mm.

przegub - http://www.tomateam.pl/sk...al=naped&c=1543
-nasadka 32mm
-dodadkowo gumy w tych przegubach maja wiele do życzenia, przy wymianie kupiłem te gumy:
SPIDAN - 21542 poszukaj sobie w intercars.

Kobi84 - Sob Lis 10, 2012 21:16

Wielkie dzięki na info.
Przyznam że tym razem Tomateam nie brałem pod uwagę ze względu na poprzednie próby zakupów. Przy wcześniejszych poszukiwaniach częśći nigdy nie udało mi się nawiązać kontaktu mailowego ani telefonicznego. Mimo wielu prób. Może tym razem się uda.
Dam znać.

[ Dodano: Sob Lis 10, 2012 21:16 ]
Części zakupione w Tomateam i już zamontowane. Nic nie skrzypi i autko znów smiga. Wielkie dzięki Barszczyk.