Zobacz temat - [Freelander 99 diesel] - nie działają przednie wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 99 diesel] - nie działają przednie wycieraczki

lgilowski9 - Wto Lis 13, 2012 12:24
Temat postu: [Freelander 99 diesel] - nie działają przednie wycieraczki
Witam! Mam pytanie odnośnie przednich wycieraczek w moim LR Frelku...albowiem padły, nie działają, odmówiły posłuszeństwa...jeszcze pare dni temu działały normalnie , zresztą od 5 lat działały:)...co może być przyczyną?bezpieczniki już sprawdzałem są w porządku...ktoś mówił że przyczyną może być silniczek lub mechanizm że to kwestia rozebrania, przeczyszczenia, nasmarowania i poskładania z powrotem ze powinno być ok wtedy...a czy mogło paść coś innego?nie wiem, przekaźnik, elektryka, wajcha przy kierownicy? 2 pytanie to co może być powodem ciężkiego odpalania auta? kręci jak zwariowane ale nie może załapać dopiero jak mu pedałem gazu przypompuje to zaskoczy za 2,3 razem i przy okazji podgrzewaniu świec? po odpaleniu nagromadzi się dosyć sporo białego dymu, myślę że od tego pompowania pedałem gazu:)...ma ktoś taki przypadek?pzdr
SyntaX - Wto Lis 13, 2012 13:22

Ja bym sprawdził przekaźniki kolego.
Jeśli to się zbiegło z czasem to właśnie na to bym obstawiał.

Kolejne do sprawdzenia są punkty masowe.
Wejdź sobie na mój dysk sieciowy na www.chomikuj.pl
Chomik syntax1980 i tam masz Rave.
Sprawdź sobie który przekaźnik jest od czego i gdzie masz punkty masy.

lgilowski9 - Wto Lis 13, 2012 14:34

Dodam że w czwartek zmieniałem Aku na nowy ale nie wiem czy może mieć jakiś związek z tym czy po prostu zbieg okoliczności, niestety od czwartku nie padało i nie sprawdzałem wycieraczek dopiero jak ruszyłęm w pn autem a jak na złość padało to musiały akurat paść wycieraczki...grr:/..kurcze duży plik w tym Raveu twoim muszę go cały ściągąć?nie wiem też czy to tam tego schematu szukać?..:)
SyntaX - Wto Lis 13, 2012 14:46

Rave to jest taki encyklopedia wiedzy o Landku.
Pobierz odpowiedni plik bo tam są 3.
Musisz pobrać cały.
Tam jest to auto opisane śrubka po śrubce co i jak robić.

win32 - Sro Lis 14, 2012 10:32
Temat postu: Re: [Freelander 99 diesel] - nie działają przednie wycieracz
lgilowski9 napisał/a:
Witam! Mam pytanie odnośnie przednich wycieraczek w moim LR 2 pytanie to co może być powodem ciężkiego odpalania auta?


http://landhelp.pl/index....2523&Itemid=590

lgilowski9 - Czw Gru 20, 2012 11:55

Ok, wszystko już działa, łącznie z odpalaniem, co do wycieraczek to aktycznie cos nie bło ze stykami w kostce natomiast co do odpalania to ewidentnie świece...spory koszt ale za to działa:)