Zobacz temat - [R414] Wypadający impulsator / nie wchodzą biegi 2,4,wstecz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Wypadający impulsator / nie wchodzą biegi 2,4,wstecz

primo00 - Pią Lis 16, 2012 09:29
Temat postu: [R414] Wypadający impulsator / nie wchodzą biegi 2,4,wstecz
Witam,
zakładam nowy temat bo nie znalazłem przypadłości mojego R na forum

Otóż po wkręceniu do oporu górnej części impulsatora do jego dolnej części (tej w skrzyni) nie wchodzi mi bieg 2, 4 oraz wsteczny. Po delikatnym odkręceniu tej górnej części biegi wchodzą jednak po kilkukrotnej zmianie biegów podczas jazdy, górna część odłącza się od części dolnej (wypada na zatrzasku nie na gwincie) razem z wtyczką no i oczywiście prędkościomierz przestaje działać a biegi zaczynają pracować tak jak powinny.
Już nie mam do tego siły, zaznaczę również, że problem zaczął się po wymianie sprzęgła u mechanika.

Ma ktoś jakiś pomysł w czym tkwi problem? Nie wiem czy kupno nowego impulsatora to rozwiąże

Wlodar - Pon Gru 10, 2012 19:13

sprawdź czy mechanik nie puścił kabla od impulsatora między wybierakami od skrzyni biegów...
mi tak zrobili po wymianie sprzęgła i niestety uszkodziłem impulsator, a i skrzynia straciła swoją precyzję czasami na 2 razy muszę wbijać 1,2,R, a przed naprawą biegi wskakiwały perfekcyjnie:/