Zobacz temat - [R416] Nowe radio. Będzie pasowało?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R416] Nowe radio. Będzie pasowało?

fredii - Pią Lis 16, 2012 16:16
Temat postu: [R416] Nowe radio. Będzie pasowało?
Cześć

Następna niepewność. Nie wiem, dlaczego ale Rover ogólnie przez wszystkich traktowany jest jako osobny twór i nie zalicza się do normalnych samochodów :cry: Byłem dzisiaj w sklepie po nowe radio. Sprzedawca oczywiście pytał się, jaki samochód. Odpowiedziałem i usłyszałem abym na 100% upewnił się, że da się zamontować nowszy sprzęt. Nie inaczej postąpiłem i walę prosto na forum. Otóż w samochodzie mam zamontowane radio Sony 4160RDS
https://www.google.pl/sea...iw=1024&bih=604
Chciałem kupić http://allegro.pl/pioneer...2777495330.html
Czy to radyjko będzie się nadawało?

bizon - Pią Lis 16, 2012 16:24

Zmierz dokladnie dlugosc radia. i nowego i starego. mi kiedys jedno wystawalo 1 cm i za chiny nie szlo go upchnac bo juz lezal na tylnej sciance. to byl jakis soniacz, nie wiem dokladnie. a oprocz dlugosci to nie widze przeciwskazan, ten sprzedawca myslal ze w Roverach jest inna szerokosc ramki czy co
Wikinger - Pią Lis 16, 2012 16:34

Ja np. miałem kostke po drugiej stronie niż otwór w kieszeni, ale była na szczęście na dość długich przewodach. Zawsze można coś wyciąć w kieszeni, ale wygodniej byłoby gdyby była po odpowiedniej stronie. A po której? Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to otwór był u mnie po lewej a kostkę w Kenwoodzie miałem po prawej. Ale pewien nie jestem.
frydrys - Pią Lis 16, 2012 19:57

moje alpine tez wystawało poniewaz przewody od kostki iso były zbyt długie, zwijały sie i blokowały dalsze wsuniecie radia, wymontowałem konsole i poszerzyłem cały otwór na koncu pilnikiem :razz: a ze kostki wychodzace z roverka sa tez sporawe to skróciłem kostke iso przy radiu i jest super :mrgreen: oczywiscie wszystko polutowane po bozemu w koszulkach termokurczliwych
fredii - Sob Lis 17, 2012 12:40

Radio będzie pasowało już kupiłem. Nie mam tylko polskiej instrukcji. Dostałem kabelek ISO. Są w nim dwa rozdzielone kabelki zakończone wtyczkami. Czerwony i żółty. Jak mam je połączyć, aby;
Radio dało się włączyć jedynie po przekręceniu stacyjki i aby zapamiętywało ustawienia?
Czerwone z czerwonym i żółte z żółtym czy na krzyż, żółte z czerwonym?

[ Dodano: Sob Lis 17, 2012 12:40 ]
Wymieniłem na Clariona CZ202ER. Polska instrukcja + krótsze o 1 cm, więc problemów mieć nie będę z wepchnięciem na miejsce.