Zobacz temat - [Rover 25] Dodatkowe informacje z magistrali
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] Dodatkowe informacje z magistrali

porcupineG - Nie Lis 18, 2012 11:32
Temat postu: [Rover 25] Dodatkowe informacje z magistrali
Cześć,

zepsuł mi się wyświetlacz zegarka w moim Roverze, tak sobie pomyślałem, że zamiast wymieniać zrobie sobie swój własny, na którym wyświetlałbym dodatkowe informacje z magistrali CAN. Czy jest gdzieś jakiś dokument opisujący jakie rodzaje wiadomości są dostępne w układzie elektronicznym?

Pozdrawiam

piotrekcrash - Nie Lis 18, 2012 12:03

A w R25 w ogóle była magistrala CAN? A jeżeli tak to czy rocznik '03 już ją miał...
porcupineG - Nie Lis 18, 2012 15:17

szczerze mowiąc to nie wiem dlatego też zwracam się do ekspertów, w każdym razie jakaś magistrala napewno jest, i pewnie jakieś informacje da się powyciągać, zależy mi najbardziej nad chwilowym spalaniem
piotrekcrash - Nie Lis 18, 2012 17:52

Można wyciągnąć informacje z EOBD poprzez ELM327 ale chwilowego spalania z tego nie wyliczysz bo brakuje tam czasu otwarcia wtryskiwaczy benzynowych. W ogóle tabela dostępnych parametrów jest strasznie uboga.

Mówię na przykładzie Rover 25 '02 1.6

Możesz jedynie podpiąć się pod czujniki bezpośrednio i z tego pobierać dane do "zegarka"

demin - Nie Lis 18, 2012 18:15

W zegarku 8 pinowym jak masz oryginalne radio to mogą Ci się wyświetlać informacje o stacjach radiowych :cool:
piotrekcrash - Nie Lis 18, 2012 18:37

Cytat:
zepsuł mi się wyświetlacz zegarka w moim Roverze

porcupineG ma uszkodzony wyświetlacz dlatego kombinuje jakiś zamiennik w to miejsce.

W obudowie zegarka (tego z dużym wyświetlaczem) po drobnych modyfikacjach mieści się wyświetlacz 2x16 mam nawet tak przerobioną obudowę z wstawionym wyświetlaczem.

Jutro zrobię zdjęcia i wrzucę to sobie zobaczysz jak to upchnąć

porcupineG - Nie Lis 18, 2012 22:16

piotrekcrash napisał/a:
Można wyciągnąć informacje z EOBD poprzez ELM327 ale chwilowego spalania z tego nie wyliczysz bo brakuje tam czasu otwarcia wtryskiwaczy benzynowych. W ogóle tabela dostępnych parametrów jest strasznie uboga.

Mówię na przykładzie Rover 25 '02 1.6

Możesz jedynie podpiąć się pod czujniki bezpośrednio i z tego pobierać dane do "zegarka"


Czy masz gdzies listę wspomnianych parametrów? Może znajdę coś co mnie zainteresuje :)

Co do wyświetlacza to sobie coś poogarniam, ale myśle, że wspomniany 2x16 spokojnie by starczył :)
Rozumiem, że mówisz o czujniku paliwa na desce?

Dzięki za info!