Zobacz temat - GENERATOR WODORU HHO ADAMSKIEGO
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - GENERATOR WODORU HHO ADAMSKIEGO

kychu5 - Czw Lis 29, 2012 13:46
Temat postu: GENERATOR WODORU HHO ADAMSKIEGO
Panowie co myślicie o tym wynalazku:
http://allegro.pl/generat...2819251094.html
Bo zaczynam się zastanawiać czy nadal jest sens zakładać LPG do mojego wozu ?? Oczywiście ŻARTUJE :P Co o tym myślicie bo dla mnie to ściema na poziomie magnetyzerów :) ale w sumie nie znam się na tym za bardzo więc jestem ciekaw waszych opinii :)

mariuszekx - Sro Sty 16, 2013 20:24

To znaczy że jesteś ciemniakiem

http://www.google.pl/webh...iw=1280&bih=675

szoso - Sro Sty 16, 2013 20:36

mariuszekx, ładnie zacząłeś na samym początku swojej obecności na forum, dostajesz ostrzeżenie za ubliżanie
ADI-mistrzu - Sro Sty 16, 2013 20:41

Może tak... działać działa, ale czy spalanie spadnie? Nie sądzę :wink:

Samochód i na plaku pojedzie (sprawdzane, od razu mówię że nie na swoich i że diesle też jadą :mrgreen: ), tutaj jest jeden problem:
A ile energii zużyjemy na wytworzenie wodoru? Energia ta będzie pochodzić z alternatora który będzie bardziej obciążony więc i silnik będzie musiał większej siły użyć aby nim kręcić. A Aby silnik miał więcej siły to więcej pali... więc gdzie oszczędność?

Ciekawszym rozwiązaniem jest wpuszczanie mgiełki wodnej, bo ta pod wpływem temp. w czasie spalania zamienia się w parę wodną i dodatkowo dostarcza energię.

Ale to taka ciekawostka :wink:

kychu5 - Sro Sty 16, 2013 20:45

mariuszekx napisał/a:
To znaczy że jesteś ciemniakiem

http://www.google.pl/webh...iw=1280&bih=675

Dziękuje "kolego" za miłe słowa :) Szkoda że nie podałeś żadnego konkretnego faktu tylko wklepałeś byle co w google i zadowolony.Czyżby konstruktor tego wspaniałego wynalazku :)
Pozdrawiam

pelson91 - Sro Sty 16, 2013 20:48

kychu5, nie wiem skąd bierzesz takie pomysły. Rover 400 to dość prosty i raczej klasyczny samochód, a Ty za wszelką cenę chcesz go "skomplikować", "ulepszyć" (celowo w cudzyslowie, bo faktycznie ulepszeniem tego nazwać nie można). Mnie również średnio się widzi Twój kolejny pomysł na modyfikację. Auto jest skonstruowane jak jest, i nie wierzę że instalowanie takich wynalazków usprawni i polepszy jego działanie.
kychu5 - Sro Sty 16, 2013 20:51

pelson91 napisał/a:
kychu5, nie wiem skąd bierzesz takie pomysły. Rover 400 to dość prosty i raczej klasyczny samochód, a Ty za wszelką cenę chcesz go "skomplikować", "ulepszyć" (celowo w cudzyslowie, bo faktycznie ulepszeniem tego nazwać nie można). Mnie również średnio się widzi Twój kolejny pomysł na modyfikację. Auto jest skonstruowane jak jest, i nie wierzę że instalowanie takich wynalazków usprawni i polepszy jego działanie.

A czy ja gdzieś napisałem że chce to montować ?? ? broń Boże

pelson91 - Sro Sty 16, 2013 20:52

kychu5 napisał/a:
Borze



kychu5 napisał/a:
A czy ja gdzieś napisałem że chce to montować ??

Na szczęście nie, ale pomysł skądś się wziął :]

kychu5 - Sro Sty 16, 2013 20:53

Właśnie poprawiłem więc zluzuj suty kolego :)
A co do tego gdzie to znalazłem to mi szwagier to pokazał :)

ADI-mistrzu - Sro Sty 16, 2013 20:53

P.S.
Magnetyzery działają, ale przy specyficznych parametrach i warunkach :wink:

tronsek - Sro Sty 16, 2013 20:54

kychu5 napisał/a:
Borze
Możesz poprawić błąd ortograficzny ??
pelson91 - Sro Sty 16, 2013 20:55

eh, kombinatorzy norwescy.. :lol:
kychu5 - Sro Sty 16, 2013 20:56

Muszę przyznać że w znajdywaniu błędów jesteście szybcy post napisałem 0 20:51 poprawiłem o 20:52 a już znalazło dwóch :)
Alexi - Sro Sty 16, 2013 21:36

Bo buendy rarzom bardzom ;-)
kychu5 - Sro Sty 16, 2013 22:00

Wiem wiem :)
rafalmis1 - Sro Sty 16, 2013 22:26

interesowałem się czymś takim, ale za cenę 2 tys. zł
i co się dowiedziałem, to urządzenie stabilizuje się do 15 minut aby osiągnąć pobór rzędu 15A. to jest dużo. Wydaję mi się, że to szybo zje aku i alternator.
W benzynie jest jeszcze problem z sondami, ponieważ wodór oczyszcza spaliny w wyniku czego sondy będą mówić o za małej mieszańce, przez co zwiększy się dawka paliwa. Dlatego trzeba założyć odpowiedni sterownik, oszukujący komputer samochodu i cena instalacji wychodziła 2700

tronsek - Czw Sty 17, 2013 06:13

rafalmis1 napisał/a:
sądami,
rafalmis1 napisał/a:
sądy
:załamka: Proszę poprawić błędy ortograficzne.