Zobacz temat - [416] Felgi aluminiowe od Opla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Felgi aluminiowe od Opla

baksik28 - Pon Gru 10, 2012 21:19
Temat postu: [416] Felgi aluminiowe od Opla
Witam.
Jezeli pytanie juz bylo to sory ale czas mnie goni. Z tego co wyczytalem nasze felgi oryginalne maja takie oto wymiary:
5,5Jx15; Rozstaw śrub: 4x100; Otwór centrujący: 56,1 mm; ET: 45

Mam doslownie za symboliczna zlotowke do kupienia alufelgi od opla astry, ich wymiary to:
51/2J 15 ET 46 ŚREDNICA OTWORU CENTRALNEGO 56,5mm

Czy bedzie mozna je zalozyc, czy potrzebne beda jakies pierscienie?? Wogole sie na tym nie znam.
Dzieki i Pozdrawiam.

leszczu - Wto Gru 11, 2012 11:35

Oj ten otwór centrując \jest trochę za duży i raczej tak cienkiego pierścienia nie dobierzesz.
szoso - Sro Gru 12, 2012 07:37

baksik28 napisał/a:
Czy bedzie mozna je zalozyc

próbowałem założyć u siebie, niestety jest lipa bo felga trzymała by się tylko na samych szpilkach, otwór centrujący nie łapie piasty, może to i nie przeszkadza ale nie chciałem by tak było

bizon - Sro Gru 12, 2012 08:54

szoso napisał/a:
może to i nie przeszkadza ale nie chciałem by tak było

jak nakretki sa dobrze dobrane i sie pilnuje aby byly dobrze dokrecone to nic sie nie bedzie dzialo

michu027 - Sro Gru 12, 2012 18:15

Potwierdzam, miałem alufelgi z VW i również otwór był sporo większy i trzymało się na samych śrubach :) Dokładnie jak kolega mówi trzeba mocno i równomiernie dokręcić i będzie ok :)
baksik28 - Sro Gru 12, 2012 20:25

No wlasnie tez zauwazylem, ze trzyma sie na szpilkach. Dzis ja przykrecilem i jest dobrze, jutro wstawiam cztery. Apropo bylem dzis w "fachowym sklepie" i gosciu mi powiedzial ze takich dystansow nie robia, najmniejsza mozliwa jest z 57,1 na 56,6. Ale powiedzial mi takze, ze sam jezdzi na felgach o te 0,5 wiekszych i mowi ze jest ok.
Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam.

bizon - Czw Gru 13, 2012 08:44

baksik28 napisał/a:
ze sam jezdzi na felgach o te 0,5 wiekszych i mowi ze jest ok.

tylko bardzoi wazne zeby nakretki byly zgrane z felgami (stozek, kula)

haxigi - Czw Gru 13, 2012 11:05

no podpowiem że i tak warto je wziąć, jak nie będą pasować to sprzedasz i kupisz inne. PROFIT!

ja mam aktualnie jakieś felgi od opla z zimówkami i u mnie wchodzą bez problemu.