Zobacz temat - [R200] Problem Z Hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem Z Hamulcami

Speedy2203 - Wto Gru 18, 2012 01:24
Temat postu: [R200] Problem Z Hamulcami
Witam Wszystkich

Otóż mam mega problem z hamulcami w moim r200. :cry: A mianowicie samochód hamuje a wręcz prawie wcale nie hamuje. :roll: Żeby zaczął chociaż trochę hamować to muszę nadusić na hamulec z dwa lub trzy razy. Gdy byłem na przeglądzie okazało się że cieknie mi coś z prawego tylniego koła i wogole ono nie hamuje. Problem mianowicie pojawił sie po wymianie przednich klocków hamulcowych ktore wymieniał mi kolega a wymienił mi je tak ze są one luźne jak nie wiem co i pytanie jest moje czy może mieć to wpływ na takie hamowanie czy to jednak pompa abs a może coś innego? Ja już nie mam siły na te hamulce. Jestem z Jarocina może znacie kogoś kto mogł by mi pomóc. Pozdrawiam

tronsek - Wto Gru 18, 2012 05:51

Speedy2203 napisał/a:
okazało się że cieknie mi coś z prawego tylniego koła i wogole ono nie hamuje.
Zobacz skąd cieknie i napraw tą nieszczelność, która może byc powodem zapowietrzania się układu hamulcowego. Dlatego może właśnie nie masz hamulców.
Napraw nieszczelność, dolej płynu i odpowietrz porządnie układ i wtedy sprawdź jak auto hamuje.

Speedy2203 - Wto Gru 18, 2012 12:02

No właśnie zrobiłem ta nieszczelności układ odpowietrzylem ale nic się nie zmieniło. Więc chyba zostają te luźne klocki z przodu albo pompa ABS :roll:
A i takie pytanko nie zna nikt z was dobrego mechanika w okolicach Jarocinie który miał by pojęcie o tych samochodach coś słyszałem że w Nowym Mieście nad Warta jest mechanik który zajmuje się nie roverkami może wiecie coś na ten temat więcej?


tronsek napisał/a:
Speedy2203 napisał/a:
okazało się że cieknie mi coś z prawego tylniego koła i wogole ono nie hamuje.
Zobacz skąd cieknie i napraw tą nieszczelność, która może byc powodem zapowietrzania się układu hamulcowego. Dlatego może właśnie nie masz hamulców.
Napraw nieszczelność, dolej płynu i odpowietrz porządnie układ i wtedy sprawdź jak auto hamuje.

toxx - Wto Gru 18, 2012 17:21

Mógłbyś wyjaśnić o co ci chodzi z tymi luźnymi klockami?
Speedy2203 - Sro Gru 19, 2012 00:03

Otóż podczas montażu powyginały się te sprężynki u góry co trzymają się zacisku klocki więc ich obecnie nie ma i klocki tak naprawdę nie mają się czego trzymać.

toxx napisał/a:
Mógłbyś wyjaśnić o co ci chodzi z tymi luźnymi klockami?

Harry - Sro Gru 19, 2012 09:59

gdzieś masz nieszczelność i zapowietrza Ci się układ lub, masz stary płyn. Wszystko zalezy jak Ci te klocki latają
Speedy2203 - Sro Gru 19, 2012 11:01

Czyli może to być Pompa ABS ze na którejś sekcji puszcza powietrze? Tylko jedno mnie dziwi czemu to sie stało tak po wymianie tych przednich klocków? Zbieg okoliczności czy jednak muszę tam szukać problemu? Byłem u kilku mechaników i mówili że to pompa ABS ale chyba najpierw wymienię jeszcze raz te klocki z przodu.

Harry napisał/a:
gdzieś masz nieszczelność i zapowietrza Ci się układ lub, masz stary płyn. Wszystko zalezy jak Ci te klocki latają

Harry - Sro Gru 19, 2012 14:28

a jak wymieniałeś klocki to odciągnąłeś trochę płynu hamulcowego z zbiorniczka? czy zbiorniczek był zakręcony i na silę wciskałeś tłoczki ?
chudson - Sro Gru 19, 2012 15:54

Skoro klocki latają lużno to może ten tłoczek był zardzewiały , wcisneliście go do środka i się zaklinował, uszkodził uszczelkę i teraz masz cieknący zacisk z nie ruszającym się tłoczkiem ?

Do diagnozowania pompy ABS to jeszcze daleko. Najpierw posprawdzać resztę trzeba