Zobacz temat - [R45] Problem ze zmianą biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem ze zmianą biegu

walkie - Sro Gru 19, 2012 23:31
Temat postu: [R45] Problem ze zmianą biegu
Hej,

Mam mały zgryz w moim czarnuchu. Czasem dzieję się coś dziwnego i nie mogę zmienić biegu. Ostatnio zaciął mi się wsteczny, drążek się zablokował i nie drgnął nawet o milimetr. Musiałam wyłączyć auto, odpuścić sprzęgło i wtedy dało radę wrzucić na luz. Dziś miałam podobną sytuację, wrzuciłam jedynkę przy ruszaniu, chciałam przerzucić na dwójkę i kolejny problem, bo drążek nie drgnie nawet o 1 mm. Znów musiałam zgasić silnik i ta sama magia co ze wstecznym. Dodatkowo, jadąc w korku, trzymając nogę na jedynce sunę sobie powoli, jak zaczynam hamować i chcę wrzucić na luz, on nagle zaczyna drgać i muszę się siłować z lewarem żeby zrzucić bieg. Wkurza mnie to coraz bardziej. A poza tym boję się, że kiedyś w korku wydzwonię w kogoś albo ktoś we mnie jak nie ruszę sprawnie tak jak dziś z tą jedynką. Co to może być?

Remigiusz - Czw Gru 20, 2012 00:05

walkie, Sprawdź czy masz olej to w skrzyni ale wygląda bardziej na zatarta łapę sprzęgła.
barney79 - Czw Gru 20, 2012 06:14

Na 100%łapa sprzęgła.Miałem to samo w zeszłą zimę.Zatarta łapa a raczej tuleja.Smar w sprayu,olej w strzykawce i pod auto.
walkie - Czw Gru 20, 2012 08:24

Tak też przypuszczaliśmy, ale wolałam się upewnić.
Tego akurat nie przeżywałam jeszcze w żadnym aucie. ;)