Zobacz temat - [Freelander] Usterka tylnej wycieraczki i spryskiwacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Usterka tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Croco - Sob Gru 22, 2012 19:17
Temat postu: [Freelander] Usterka tylnej wycieraczki i spryskiwacza
Witam,

niedawno kupiłem Land Rovera Freelandera, w którym występuje problem z tylną wycieraczką oraz spryskiwaczem. Wymienione sprzęty nie działają. Pierwszy trop poprowadził do bezpieczników, okazuje się, że bezpiecznik nie był zamontowany. Jednak po jego zamontowaniu wycieraczka uruchamia się od razu (bez kluczyka w stacyjce) i niemożliwe jest jej wyłączenie. Wyjąłem bezpiecznik ponownie. Zauważyłem, że naciskając przycisk przy kierownicy, który powinien uruchamiać wycieraczkę, z przodu auta po prawej stronie (siedząc w środku) dźwięk wydaje przekaźnik. Sprawdziłem jego bezpiecznik, jest w porządku. Silniczek spryskiwacza działa (sprawdziłem). Nie mam pomysłu co może powodować opisane objawy i skutkować niedziałającą wycieraczką oraz jej spryskiwaczem. Będę wdzięczny za sugestie.


Pozdrawiam,
Croco

sknerko - Sob Gru 22, 2012 23:32

przekaźnik spryskiwacza jest przy prawej przedniej lampie pod maską. A czy auto to przekładka?
Croco - Nie Gru 23, 2012 01:47

Tak, dokładnie ten przekaźnik przy prawej lampie wydawał dźwięk. Auto nie jest przekładką, wyprodukowane zostało jako wersja europejska (Francja).