Zobacz temat - [r400 all] Żarówki w5w pozycyjne jaki typ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400 all] Żarówki w5w pozycyjne jaki typ?

haxigi - Pon Gru 24, 2012 00:31
Temat postu: [r400 all] Żarówki w5w pozycyjne jaki typ?
Hej.

W końcu odkryłem co jest przyczyną słabego światła w moim aucie. Pozycyjne są już na wykończeniu i ledwo co świecą, prawa szczególnie.
postanowiłem, że kupię sobie: http://allegro.pl/postojo...2875771145.html
ale teraz nie wiem jaki typ musi być, bo ten z aukcji jest na wcisk, co sugeruje mi że jest też na wkręt.
Myślałem też nad bluevision w5w, ale ledy jakoś bardziej mnie przekonują.

Te z allegro będą pasowały zamiast starych pozycyjnych?

andrew0503 - Pon Gru 24, 2012 03:00

haxigi napisał/a:
teraz nie wiem jaki typ musi być, bo ten z aukcji jest na wcisk

Na wcisk
haxigi napisał/a:
Te z allegro będą pasowały zamiast starych pozycyjnych?

Tak
haxigi napisał/a:
Myślałem też nad bluevision w5w

Dobry wybór, mają homologację
Pozdrawiam

kruszan - Pon Gru 24, 2012 09:14

Bluevision nie kupuj, tylko straciłem na to 70zł, mijania spaliły się po 9 i 10miesiacach, jedna pozycja podobnie, 2gą sam wywaliłem... o efekcie ksenon albo jaśniejszym świetle też można pomarzyć...

ciekawe które najlepiej by działały:

http://allegro.pl/t10-r10...2895606331.html

czy

http://allegro.pl/t10-r10...2895657469.html

czy może

http://allegro.pl/diody-d...2875556557.html lub http://allegro.pl/postojo...2827542675.html

montował już ktoś, któreś?

Brt - Pon Gru 24, 2012 09:55

Ja używam bluevisionów i nie narzekam ... ale nie zakładałem, że pojeżdże na nich kilka lat .. każda żarówka "wzmocniona" działa krócej od zwykłej ... z moich obserwacji wystarczają na przebieg ok 20kkm (częste zapalanie skraca ich żywotność) .. a co do ilości i barwy światłą, to nie jest to +50% ... ale różnica w porównaniu do standardowych żarówek philipsa jest widoczna. Postojówki bluevision podlegają tym samym prawom, ale też ich barwa światła jest dużo "bielsza" niż zwykłych W5W.

Jeśli chodzi o diody, to ich problemem jest często jakość wykonania ... jak sie dobrze trafi to będą działać, a jak nie, to padną po miesiącu. A i zwróciłbym uwagę na to, że żarówka ma bardzo szeroki kąt świecenia (można przyjąć, że dookólny) a diody czesto świecą kierunkowo i nie do każdego reflektora podejdą. Jak już to bym wybrał te:

http://allegro.pl/t10-r10...2895657469.html

haxigi - Pon Gru 24, 2012 10:24

nom kupie te ledy, kit tam to wydatek wielki nie jest to nawet jak się przepalą można nowe kupić :P Ciekawe czy w jakimś normalnym sklepie tez je dostane, a nie tylko przez neta.

Zdam relacje jak zamontuję jak to wygląda :)

@EDIT
dobra nie ma nigdzie w sklepach to już zamówiłem przez allegro i tylko czekać aż przyjdą.

te smd 5x5050 white sobie kupiłem (4szt.)

bizon - Pon Gru 24, 2012 22:01

haxigi napisał/a:
W końcu odkryłem co jest przyczyną słabego światła w moim aucie.

ale czy to na pewno postojowki maja na to wielki wplyw

haxigi - Sro Gru 26, 2012 13:51

bizon napisał/a:
haxigi napisał/a:
W końcu odkryłem co jest przyczyną słabego światła w moim aucie.

ale czy to na pewno postojowki maja na to wielki wplyw


no nawet jeżeli nie mają wpływu, to w przypadku moich i tak odczuję różnicę :P

bizon - Sro Gru 26, 2012 16:19

haxigi napisał/a:
no nawet jeżeli nie mają wpływu, to w przypadku moich i tak odczuję różnicę :P

ja jednej postojowki wogole nie mam i jakos miedzy dwoma lampami nie widac roznicy w swieceniu

Tomi1 - Sro Gru 26, 2012 19:13
Temat postu: Re: [r400 all] Żarówki w5w pozycyjne jaki typ?
haxigi napisał/a:
Hej.

W końcu odkryłem co jest przyczyną słabego światła w moim aucie. Pozycyjne są już na wykończeniu i ledwo co świecą, prawa szczególnie.


żartujesz czy jeszcze coś cie trzyma po impresce jakiejś :lol:

haxigi - Pon Gru 31, 2012 13:23

bizon napisał/a:
haxigi napisał/a:
no nawet jeżeli nie mają wpływu, to w przypadku moich i tak odczuję różnicę :P

ja jednej postojowki wogole nie mam i jakos miedzy dwoma lampami nie widac roznicy w swieceniu


U mnie widać różnicę :) Przynajmniej ja ją zauważam.

Szczególnie gdy jedna świeci tak:



a drugi tak:



co spowodowane jest przez:




Zdjęcia jak to świeci wieczorem zrobię ... wieczorem :P

Ale mimo wszystko chyba zmienię nightguide bo one taką żółcią jadą, że aż słabo mi się robi.

bizon - Pon Gru 31, 2012 14:40

Cytat:
Ale mimo wszystko chyba zmienię nightguide bo one taką żółcią jadą, że aż słabo mi się robi.

No roznice wiadomo ze widac na wlaczonych samych postojowkach, ale z mijania to juz nie

kruszan - Pon Gru 31, 2012 15:09

Tylko dlaczego one na pomarańczowo święcą ? :P
haxigi - Pon Gru 31, 2012 17:34

kruszan napisał/a:
Tylko dlaczego one na pomarańczowo święcą ? :P


na pomarańczowo stare świecą, pokazałem jak słabe były :P

[ Dodano: Pon Gru 31, 2012 17:34 ]
Lewa:


Prawa:




stare:


nowe:

bizon - Wto Sty 01, 2013 11:38

Cytat:
na pomarańczowo stare świecą, pokazałem jak słabe były :P

Kazda zwykla zarowa daje poswiate pomaranczowa, a jak zalozyles LED czy SMD to wiadomo ze jest ladna biel. Nie wynika to ze tamte byly slabe, przy takiej malej mocy zwykla zarowa tak swieci.
i dalej uwazam ze nie zmieni to widocznosci w nocy przy mijania

szoso - Wto Sty 01, 2013 11:58

ja zawsze kupowałem takie ale po jakimś czasie się przepalały i nadtapiała się trochę ta oprawka plastikowa w miejscu gdzie zaznaczyłem na żółto ale czemu tak się działo?
teraz już mam zwykłe postojówki założone

kruszan - Sro Sty 02, 2013 12:12

haxigi, fajnie teraz wygląda :)
bizon - Sro Sty 02, 2013 14:02

haxigi, a homologacje posiadaja?? :D
szoso - Sro Sty 02, 2013 15:52

bizon napisał/a:
a homologacje posiadaja?? :D

no na pewno :lol:

e mądre głowy, czemu u mnie się tak dzieje z tymi diodami?

Brt - Sro Sty 02, 2013 16:00

pewnie coś nie tak zrobili/zaprojektowali .... może ciut za duzy prąd płynął i żywotnosc diody się drastycznie skracała ...
bizon - Sro Sty 02, 2013 16:05

Cytat:
e mądre głowy, czemu u mnie się tak dzieje z tymi diodami?

u mnie tez tak sie dzialo ale ja kupowalem takie z allegro za 4,50 to sie nie dziwie. jesli tez kupowales takie byle co, to juz masz odpowiedz.
ostatnio kumpel pokazywal mi w sklepie dwie listwy led, jedna gowna za 19zl za metr, druga jakas tam firmowa za 69, obydwie chodzily przez dwa lata, na tym samym transformatorze. roznice widac golym okiem.

haxigi - Sro Sty 02, 2013 17:40

zdjęcia robione bez odpalonego silnika, na odpalonym jeszcze jaśniej świecą. Homologacje panie władzo jak najbardziej mają, w końcu to oryginalne Philips BlueVision w5w, ale pudełeczka nie mam niestety.

W sumie razem z włączonymi mijania delikatnie przebija się błękitna/biała poświata, trzeba się przyjrzeć i pod różnym kątem ustawić, nie do wyczajenia normalnie.

pelson91 - Sro Sty 02, 2013 17:48

ja jak kupiłem R400 to miałem xenon 6000k + zwykłe żółte postojówki. kolor postojówek odbijał się w odbłyśniku i mimo, że lampa generowała biało-błękitne światło, to widać było żółty syf w reflektorze

Dziś xenonu juz nie mam, zwykłe żółte osramy, i te same żółte postojówki. no nie chcą się przepalić no :D

haxigi - Sro Sty 02, 2013 17:51

pelson91 napisał/a:
ja jak kupiłem R400 to miałem xenon 6000k + zwykłe żółte postojówki. kolor postojówek odbijał się w odbłyśniku i mimo, że lampa generowała biało-błękitne światło, to widać było żółty syf w reflektorze

Dziś xenonu juz nie mam, zwykłe żółte osramy, i te same żółte postojówki. no nie chcą się przepalić no :D


hehe a moje stare zwykłe jak widać na zdjęciu parę postów wcześniej już okopcone :D