Zobacz temat - [R 200]Duży problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200]Duży problem z odpaleniem

maxindeco - Czw Gru 27, 2012 15:46
Temat postu: [R 200]Duży problem z odpaleniem
Witam serdecznie mam dziwną przypadłość z moim Roverem .Auto na zimnym odpala na drugim i trzecim cylindrze po bardzo długim kręceniu jak się rozgrzeje to odpala z pierwszego strzału lecz też na drugim i trzecim . Po wykręceniu świecy na pierwszym i czwartym iskra normalnie skacze a po wkręceniu zero reakcji , można wyjąć fajkę z pierwszego i czwartego i nie ma żadnej różnicy. kable ,świece , cewka , kopułka i palec nowe >Na gazie jest taka sama reakcja.Ciśnienie sprawdzane i tu też dziwne na pierwszym i czwartym 14 a na palących drugim 9 i trzecim 7?Wszelkie sugestie mile widziane . A i jeszcze czujnik położenia wału wymieniony krokowiec wymieniony .Dobija mnie już to auto na 4 lata jazdy nie pamiętam żebym dłużej pojeździł bezawaryjnie ręce opadają.
leszczu - Czw Gru 27, 2012 15:49

Ta kompresja na drugim i trzecim cylindrze jest bardzo mała. :wink:
A świece na pierwszym i czwartym cylindrze jakie mają nalot ?? Mokre są czy suche ??

maxindeco - Czw Gru 27, 2012 16:00

Nie tam widać że są mokre.No właśnie z tą kompresją tak zagadka a przestały chodzić na gorącym silniku w czasie jazdy.
leszczu - Czw Gru 27, 2012 16:02

maxindeco napisał/a:
Nie tam widać że są mokre.

To są czy nie ?? Bo tak napisałeś, że nie wiem. :grin:

maxindeco - Czw Gru 27, 2012 16:02

mokre mokre, po przełączeniu na gaz jest to samo a wtryski podają gaz.
leszczu - Czw Gru 27, 2012 16:09

Płynu chłodzonego ubywa ?? Bo z twego problemu wynika na to, że uszczelka kolektora ssącego przepuszcza płyn do komór spalania. :wink:
maxindeco - Czw Gru 27, 2012 16:18

:?: O tym nie pomyślałem a już mnie zaskakiwało to auto takimi pierdółkami. Czyli może podawać płyn i zalewać świece? Jak wrócę to sprawdzę poziom i odpisze. Tak po 19
leszczu - Czw Gru 27, 2012 17:05

maxindeco napisał/a:
Czyli może podawać płyn i zalewać świece?

Właśnie ta uszczelka ma takie dwa wypusty gdzie może puszczać płyn na pierwszy i czwarty cylinder. :wink:

maxindeco - Czw Gru 27, 2012 20:55

Witam ponownie . Sprawdziłem i płynu raczej nie ubyło tak na oko ale jutro zrzucę dolot i sprawdzę czy wszystko z nim ok. Przypomniało mi się jeszcze że ok 2 tyg temu przy wymianie kabli zostały zamienione kable 1 z 2 i 3 z 4.Oczywiście jak zapłon załapał to tłumik końcowy przewiną się na lewą stronę , może to się do czegoś przyczyniło ?Po prawidłowym załączeniu wszystko było ok.
leszczu - Pią Gru 28, 2012 15:03

Tylko jak już zrzucisz ssący to musisz dać nową uszczelkę. :wink: