Zobacz temat - [R620sdi] Przekaźnik świec żarowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620sdi] Przekaźnik świec żarowych

mmaarreecckkii - Nie Gru 30, 2012 20:53
Temat postu: [R620sdi] Przekaźnik świec żarowych
Witam
Mój Roverek gdy były mrozy miał problemy z odpalaniem, a mianowicie musiałem z trzy razy zakręcić. Pierwszy pomysł jaki wpadł mi do głowy to oczywiście sprawdzenie świec. Ogromnie Zaskoczyło mnie to, iż na do świec w ogól nie dochodzi prąd. Po długim poszukiwaniu doszedłem do czarnej kostki koło akumulatora( zdj) Jest to przekaźnik który nie działał. Wyciągnąłem go przeczyściłem "kontaktem" i usłyszałem piękne "strzelanie jego po włączeniu zapłonu.
W pierwszej kolejności gaśnie mi kontrolka a po upływie ok 7sek słychać rozłączenie przekaźnika.
Moje pytania:
Jaki przekaźnik będzie tam pasował.
Czy są gdzieś jeszcze przekaźniki od świec
Co to jest te RAVE i jak to znaleźć
Czy w tym modelu Rovera Jest coś takiego jak "moduł sterowania" coś odpowiedzialnego za długość grzania świec jeśli tak to gdzie tak to gdzie

Dodaje zdjęcie przekaźnika który znalazłem

tronsek - Nie Gru 30, 2012 21:18

mmaarreecckkii napisał/a:
Jaki przekaźnik będzie tam pasował.
topran 102 939 755
przekaźnik od Audi o nr 8E0 951 253
przekaźnik od FORD'a F80B-14B192-AA

mmaarreecckkii napisał/a:
Czy są gdzieś jeszcze przekaźniki od świec
Nie, tylko jeden.

mmaarreecckkii napisał/a:
Co to jest te RAVE i jak to znaleźć
Są to instrukcje serwisowe http://www.roverki.pl/por...o-roverkow.html

mmaarreecckkii napisał/a:
Czy w tym modelu Rovera Jest coś takiego jak "moduł sterowania" coś odpowiedzialnego za długość grzania świec jeśli tak to gdzie
Długością grzania świec sterujeECU

Na przyszłość, warto użyć funkcji szukaj. Te wszystkie odpowiedzi można znaleźć na forum.

mmaarreecckkii - Nie Gru 30, 2012 21:32

dzięki bardzo
tronsek - Nie Gru 30, 2012 21:33

mmaarreecckkii napisał/a:
dzięki bardzo
:spoko: nie ma za co
iroman - Sob Gru 28, 2013 15:57

Witam pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż mam problem, zakupiłem już pare przekaźników do mojej Hondy Accord V 2.0 iTD z silnikiem Diesla Rovera. i za każdym razem zaraz po przekręceniu kluczyka słychać pyrczenie i lekki dymek z przekaźnika, oczywiście spalił się :) .

Zakupiłem już:
1. Hella 191 937 503 / 40A VW/Audi - (Taki mam od momentu kupna samochodu i na tym działa)
2. Beltron 8E0 951 253 / 70A Audi

i każdy upalił się od razu, dziwi mnie fakt że zakupiłem dokładnie taki sam wg parametrów a i tak sie spalił :) .


Proszę o pomoc jaki mam zakupić aby nie było takich objawów.

Brt - Sob Gru 28, 2013 19:55

hmmm a może warto sprawdzić instalację najpierw ?? bo taka reakcja jak opisałeś jest cokolwiek dziwna i nawet przekaźnika 40A nie powinno spalić, nie mówiąc o tym 70A. Zmierz napięcie na stykach sterujących (powinno być 12V przez chwilę po przekręceniu stacyjki i po chwili powinno zniknąć) a druga sprawa, to sprawdzenie czy czasem nie ma zwarcia na którejś ze świec lub przewodzie doprowadzającym prąd do świec. Metod jest generalnie kilka, ale jeśli sam nie masz wiedzy/narzędzi do sprawdzenia to podjedź do jakeigoś elektryka żeby to posprawdzał :ok:
iroman - Nie Gru 29, 2013 15:44
Temat postu: Bezpiecznik
a czy jest jakiś bezpiecznik do tych świec lub przekaźnika świec, jeśli tak to gdzie ?
Brt - Nie Gru 29, 2013 20:31

o ile pamietam to jest ... ale niestety R600/accorda to gorzej znam ... wychowałem się na 220SDi i w niej był bezpiecznik od żarowych.