Zobacz temat - [R75] Nawiew na przednią szybę nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nawiew na przednią szybę nie działa

nordzik - Sro Sty 02, 2013 12:55
Temat postu: [R75] Nawiew na przednią szybę nie działa
Witam wszystkich

Szukałem po tagach w wyszukiwarce ale nie znalazłem nic konkretnego co rozwiązało by mój problem.

Problem polega na tym że nawiew na twarz jak i na nogi działa tylko na szybę jest brak jakiejkolwiek reakcji .

Kolejnym problemem jest parująca przednia szyba od środka, gdy wstaję rano do pracy szyba jest tak zaparowana że aż woda się skrapla.

Proszę o pomoc

sknerko - Sro Sty 02, 2013 12:59

szukać wody w aucie lub grodzi silnika, sprawdzić odpływy z parownika klimy, sprawdzić nagrzewnicę ale jak cieknie wtedy ubywa też płynu chłodzącego. Nawiewy - sprawdzić silniczki od klapek nawiewu
gustav.pl - Sro Sty 02, 2013 13:48
Temat postu: Re: [R75] Nawiew na przednią szybę nie działa
nordzik napisał/a:

Kolejnym problemem jest parująca przednia szyba od środka, gdy wstaję rano do pracy szyba jest tak zaparowana że aż woda się skrapla.

Oprócz tego co napisał sknerko, dobrze jest też przewietrzyć autko, tzn schłodzić wnętrze by temperatura w środku nie była dużo wyższa niż na zewnątrz(oczywiście jeżeli nie planujemy więcej danego dnia jeździć :wink: ).
Pozdro. :smile:

nordzik - Sro Sty 02, 2013 15:17
Temat postu: Re: [R75] Nawiew na przednią szybę nie działa
gustav.pl napisał/a:
nordzik napisał/a:

Kolejnym problemem jest parująca przednia szyba od środka, gdy wstaję rano do pracy szyba jest tak zaparowana że aż woda się skrapla.

Oprócz tego co napisał sknerko, dobrze jest też przewietrzyć autko, tzn schłodzić wnętrze by temperatura w środku nie była dużo wyższa niż na zewnątrz(oczywiście jeżeli nie planujemy więcej danego dnia jeździć :wink: ).
Pozdro. :smile:


Dzięki za odpowiedź a jesteś wstanie mi powiedzieć gdzie są te silniczki ?

SeniorA - Sro Sty 02, 2013 15:22

nordzik napisał/a:
Problem polega na tym że nawiew na twarz jak i na nogi działa tylko na szybę jest brak jakiejkolwiek reakcji .
czy po wciśnięciu przycisku od tzw. odmrażania, też nawiew na szybę nie działa ? Na pewno w kabinie jest za dużo wilgoci.Dodatkowo wymieniłbym filtr kabinowy.
nordzik - Sro Sty 02, 2013 15:44

SeniorA napisał/a:
nordzik napisał/a:
Problem polega na tym że nawiew na twarz jak i na nogi działa tylko na szybę jest brak jakiejkolwiek reakcji .
czy po wciśnięciu przycisku od tzw. odmrażania, też nawiew na szybę nie działa ? Na pewno w kabinie jest za dużo wilgoci.Dodatkowo wymieniłbym filtr kabinowy.


Nie mam takiego przycisku , jest zwykły nawiew i klima po włączeniu klimy też brak nawiewu na przednią szybę.

Jeżeli chodzi o silniczek to on jest odpowiedzialny za nawiew na szybę i resztę czy jest klika takich silniczków ?

Dziadek - Sro Sty 02, 2013 15:48

nordzik napisał/a:
jesteś wstanie mi powiedzieć gdzie są te silniczki ?

Musisz "mocno się pochylić" :mrgreen: i odkręcić kratkę nawiewu na nogi kierowcy (taki plastikowy prostokąt) i zdjąć osłonę nagrzewnicy,czyli ten kawałek wykładziny podłogowej z boku tunelu. Zobaczysz tam napędy klapek. Sprawdź czy się ruszają i czy dochodzi napięcie do silniczków. Często bywa tak,że wystarczy popsikać jakimś smarem i problem zniknie. Najpierw jednak spróbuj, jak doradza Senior, osuszania (ten klawisz z okienkiem).

nordzik - Sro Sty 02, 2013 16:37

Dodam że mój Rover posiada manualną klimatyzacje wszystko jest na pokrętła manualne więc może coś spadło "odpadło" z tego pokrętła gdzie przesuwam nawiew na szybę ?

Problem rozwiązany z nawiewem.
Wyciągnąłem radio z panelu i okazało się że linka która powinna być doczepiona do pokrętła odpowiedzialnego za ustawianie pozycji nawiewów była odpięta i wystarczyło ją nałożyć na odpowiedni bolec.

Dzięki wielkie za pomoc :)

sknerko - Sro Sty 02, 2013 19:06

nordzik, na przyszłość pisz że klima manualna bo to "rodzynek" w naszych autach większość ma klimatronik dwustrefowy
Dziadek - Sro Sty 02, 2013 19:25

Jak do tej pory, to tylko raz widziałem takiego R75, więc musisz po prostu rozbebeszyć maskownicę i szukać cięgieł.