Zobacz temat - [R600, 2,0D] Drgania silnika i drążka skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600, 2,0D] Drgania silnika i drążka skrzyni biegów

griszasm - Wto Sty 08, 2013 16:55
Temat postu: [R600, 2,0D] Drgania silnika i drążka skrzyni biegów
Witam,

mechanik kazał mi wymienić taką poduszkę jak w załączniku.

Czy to możliwe, że od zużycia tej poduszki silnik się telepie przy obrotach powyżej 2 tys. (aż cały samochód wpada w wibracje). Przy dodawaniu lub zdejmowaniu gazu na biegu podczas jazdy czuć ruchy skrzyni biegów. Silnik i drążek skrzyni biegów również się "trzęsą" przy wyłączaniu. Gałka skrzyni biegów cały czas drży i przy puszczaniu sprzęgła czuć jej ruchy (coś jakby ją lekko podnosiło), do tego drążek jest cały luźny. Biegi wchodzą, czasem tylko coś zgrzyta.

Jest to Rover 600 2,0 D.

Czy to może być wina tej poduszki? Pytam bo mechanik twierdzi, że już wymienił mi jedną poduszkę silnika. Niestety powyższego problemu ta wymiana nie zlikwidowała więc nie chcę znów bezsensownie kupować i wymieniać części która nie jest powodem problemu.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

ziper1986 - Pon Sty 21, 2013 13:22

Z tego co mi wiadomo przy zerwanych poduszkach występują objawy wibracji, problemy z wbijaniem biegów.

Sam mam uszkodzoną poduszkę silnika przednią i jakieś lekkie wibracje występują lecz z wymianą czekam do wiosny bo nie chce mi się na mrozie tego robić ;)