Zobacz temat - [r200] nie dziala sprzeglo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] nie dziala sprzeglo

rudealis - Wto Sty 22, 2013 14:26
Temat postu: [r200] nie dziala sprzeglo
Witam po wymianie sprzegla i skrzyni pojawil sie nastepujacy problem:
-przy wrzucaniu R zgrzyt
-biegi wchodza ciezko
-brak reakcji sprzegla
W czym moze byc problem linka raczej odpada probowalem dociagac recznie lape i to samo,jak powinna byc zalozona tarcza?(wypukloscia w strone silnika czy docisku)W czym moze byc problem,bo wydaje mi sie ze moglem zle zalozyc tarcze i przez to nie wysprzegla?

sTERYD - Wto Sty 22, 2013 23:35

Cytat:
-brak reakcji sprzegla

tzn? wciskasz sprzęgło a auto jedzie?
olej w skrzyni Ci nie uciekł przy wymianie sprzęgła? może wymieniałeś przy okazji i wlałeś jakiś gęsty?

kolin17_71 - Wto Sty 22, 2013 23:57

prawdopodobnie sprzęgło ciągnie. Tam masz wysprzęgnik hydrauliczny czy linka.
jeśli jest hydrauliczny to sprawdź czy nie masz za mało płynu hamulcowego w zbiorniczku jeśli tak to dolej i odpowietrz wysprzęglik

rudealis - Wto Sty 22, 2013 23:57

Tak po wcisnieciu zadnej reakcji,caly czas jedzie,olej w skrzyni jest ale raczej to nic do tego nie ma bo nie ma najmniejszej reakcje ze strony sprzegla,problem widze w zle zalozonej tarczy,ta tulejka na walek z bardziej wysunietej strony powinna byc w strone silnika czy skrzyni?Jest linka,nie wydaje mi sie ze ciagnie nie ma w ogole reakcji.
sTERYD - Sro Sty 23, 2013 00:28

Pisz po polsku.
Na tarczy powinien być napis "flywheel side" i tym napisem montuje się w stronę silnika. Z tego co widzę na rysunkach to od strony skrzyni jest mniej wystająca tulejka, natomiast cały mechanizm tłumienia drgań skrętnych (sprężyny i swobodne koło) jest z tamtej strony

rudealis - Sro Sty 23, 2013 16:51

witam na tarczy widnieje napis gearbox side i tym napisem bylo w strone skrzyni,wiec teraz juz niewiem gdzie lezy problem
Tak bylo zalozone

A tak powinno byc zalozone wedlug steryda i mi tez sie wydaje ze tak powinno byc,ale na tej stronie jest napis gearbox side czyli tak jak bylo zalozone na pierwszej fotce.

Dodam ze biegi na zgaszonym silnika da sie zmieniac bez problemu,ale bez roznicy czy wcisniete sprzeglo czy nie,jak odpali zgrzyt przy probie wrzucenia R,na kolach nie da rady nic wrzucic,na podniesionych kolach da rade wrzucic wszystkie biegi nawet R ale ze zgrzytem.

Rademenez_ - Sro Sty 23, 2013 17:56

Witam. Podzielę się tym, co było u mnie. Na uchwycie pancerza linki sprzęgła pod gumą była półtoracentymetrowa nacięta tuleja. Bez niej "nie było sprzęgła". Może u poprzedniego właściciela skrzyni też tak było??
rudealis - Sro Sty 23, 2013 18:00

Probowalem zakaldac tulejke na linke zeby byla bardziej naciagniete ale dalej nic najmniejszej zmiany a lapa sprzegla doszla juz maxymalnie
sTERYD - Sro Sty 23, 2013 18:29

gearbox side, to oznacza stronę skrzyni biegów, czyli tą stroną powinno być w stronę skrzyni,

a nie złożyłeś przypadkiem sprzęgła niecentrycznie?

rudealis - Sro Sty 23, 2013 18:36

Tzn zle wycentrowana tarcza?
sTERYD - Sro Sty 23, 2013 20:52

jeśli wałek skrzyni byłby wystarczająco mocno przesunięty mógłby blokować sprzęgło. Miałbyś mocne problemy przy zmontowaniu, ale da się.
rudealis - Sro Sty 23, 2013 22:05

Jutro sie okaze co z tego wyszlo po skrecalem od nowa teraz w inny sposob wycentrowalem tarcze nie na oko,tylko docisk dokrecilem przez otwor od rozrusznika.Czy moglo by to byc cos innego jeszcze moze wina lezy w docisku nie wyglada na uszkodzony jedynie gladz ma troche nie rowna.Sprzeglo bylo uzywane jedynie tarcze regenerowalem.
sTERYD - Czw Sty 24, 2013 00:01

może za grubą okładzinę Ci po prostu nabili :hm:
rudealis - Czw Sty 24, 2013 16:31

Stara okladzina miala jakies 7mm i byla juz bez naciec,tej niestety nie zmierzylem ale nie wydaje mi sie duzo grubsza,ale wezme to pod uwage.Chodz w tej wydaje mi sie ze wina mogla lezec w zle wycentrowanej tarczy,bo byl troche problem ze zlozeniem i skrzynia nie wskoczyla w tulejke od sruby dopiero jak dociagnal sruba.

[ Dodano: Czw Sty 24, 2013 15:45 ]
No i niestety dalej brak sprzegla nie mam juz pojecia co to moze byc zeby chociarz minimalnie rozlaczylo.Co to moze jeszcze byc tarcze wycentrowalem przez otwor od rozrusznika,pd linke podkladalem nakretki zeby ja podciagnac.pedal nie jest miekki bo czuc ze wciska docisk.

[ Dodano: Czw Sty 24, 2013 16:31 ]
Moze tarcza sprzeglowa jest zapieczona tarcza powinna sie rozejsc po wcisnieciu sprzegla?