Zobacz temat - [R75 2.0 CDT] wycieraczki się nie wyłączają
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 2.0 CDT] wycieraczki się nie wyłączają

ggr - Czw Sty 24, 2013 17:39
Temat postu: [R75 2.0 CDT] wycieraczki się nie wyłączają
Witam serdecznie.
Mam taki problem w moim Roverku 75 nie wyłączają się wycieraczki, silnik od pompki spryskiwaczy się spalił, przekaźnik od wycieraczek jest ok, samochód z czujnikiem deszczu, po podłączeniu do komputera nie pokazuje żadnego błędu. Nie wiem jak usunąć tą usterkę bo wycieraczki cały czas pracują - w każdym ułożeniu drążka od wycieraczek. Czasami jednak na chwile się wyłączają a po chwili znów zaczynają pracować. Proszę o pomoc.

SeniorA - Czw Sty 24, 2013 22:06

ggr napisał/a:
przekaźnik od wycieraczek jest ok,
są dwa R1 i R3 , trzeba sprawdzić jeden i drugi.
ggr - Pią Sty 25, 2013 08:23

Sprawdzałem obydwa R1 i R3 nawet wymieniłem na nowe bo mam taką możliwość, problem jest w tym że cały czas jest dostarczany prąd i to powoduje (tak mi się wydaje) że wycieraczki się nie wyłączają. Jeżeli woda by się dostała to gdzie szukać, co rozebrać w którym miejscu.
SeniorA - Pią Sty 25, 2013 08:30

ggr napisał/a:
co rozebrać w którym miejscu.
następnie moduł komfortu BCU , który jest za schowkiem . Może być też wina manetki i ją łatwiej sprawdzić.Zakładam, że niema wody w grodzi.
Pieta - Pią Sty 25, 2013 08:38

nie poradzę ci jak rozwiazać problem ale miałem jednego dnia podobnie. Wyłaczam auto a wycieraczki szaleją, razem z tylną. Kombinowałem z przełącznikami, przekaźnikami itd. Wyjąłem w końcu bezpiecznik i pojechałem. Potem włożyłem poraz kolejny i to samo. Za trzecim razem probelem sam się rozwiązał.
Już planowałem wyjmowanie BCU z myślą, że coś z nim nie tak.