Zobacz temat - [R25] Demontaż świec żarowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Demontaż świec żarowych

maniekm - Sob Sty 26, 2013 07:10
Temat postu: [R25] Demontaż świec żarowych
Witam. Muszę wymienić świece żarowe bo źle pali , na kompie wyszło co najmniej dwie uszkodzone.
Mechanior stwierdził że aby wykręcić świece należy zdemontować pompę wtryskową. Czy to prawda , czy mnie wkręca :idea: :?: miałem z ustawieniem jej tyle problemów że nie chcę jej ruszać . Proszę o info ktoś na pewno wymieniał
Pzdr

slate - Sob Sty 26, 2013 07:19

Miałem ten sam problem kilka tygodni temu. Zdecydowałem się na wymianę wszystkich świec z demontażem pompy i teraz świeci mi się check od pompy (BĘDE MUSIAŁ NA NOWO JĄ USTAWIAĆ). Z tego co się później informowałem wystarczy wymiana 3 śwIec, a 4 która "koliduje" z pompą zostawić.
tronsek - Sob Sty 26, 2013 09:09

maniekm napisał/a:
Mechanior stwierdził że aby wykręcić świece należy zdemontować pompę wtryskową. Czy to prawda , czy mnie wkręca
Jest możliwość w silnikach iDT wymiany świecy za pompą, bez jej ściągania. Tu jest opisany sposób: http://www.roverki.pl/tec...nikach-idt.html
wacek - Sob Sty 26, 2013 17:59

tak, niby opisane, ale to nie tak łatwo zrobić jak tam pisze
ja także odpuściłem tą 4 świecę
i 1 także :)))

maniekm - Nie Sty 27, 2013 10:26

No dzięki czyli d...a wymienię trzy a jak będzie nadal źle to spróbuje wg. opisu jaki wrzuciliście.
Remigiusz - Nie Sty 27, 2013 18:01

Starsze głowice L-serii miały tylko otwory na 3 świece żarowe i tej za pompa czasem w cale nie było. Nawet na dwóch dobrych będzie już całkiem ok palił w mrozy i bez żadnych tez się da odpalić do minus 15 :razz: tylko kręcić trzeba chwile :P
gwidon1701 - Pon Sty 28, 2013 19:28

to nic trudnego , wymieniaj od razu komplet . Tylko ostrożnie ze sterownikiem żeby tasiemki nie urwać :wink: .
kurtki - Sob Lis 30, 2013 13:12

Jestem nowy w temacie diesli, gdzie znajdę świece żarowe w silniku SDI ?? ?
szoso - Sob Lis 30, 2013 16:30

...
kurtki - Sob Lis 30, 2013 17:12

Super, dzięki za pomoc. Tak się domyślałem, ale zaskoczyły mnie te takie jakby metalowe przewody i dlatego się zastanawiałem :) . Czyli po zdjęciu czarnej osłony to one są od przodu. Jeszcze raz dzięki :)