Zobacz temat - [200] Kąt wyprzedzenia zapłonu, czujnik temperatury dolotu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200] Kąt wyprzedzenia zapłonu, czujnik temperatury dolotu

Harry - Sob Sty 26, 2013 14:16
Temat postu: [200] Kąt wyprzedzenia zapłonu, czujnik temperatury dolotu
Wiem, że kątem reguluje ECU, ale na biegu jałowym komputer kiedy silnik jest zimny kąt skacze 2-8* kiedy jest rozgrzany 5-9/10* coś takiego. W czym może być problem. Kiedy są stałe obroty kąt nie skacze.
Czujnik temperatury dolotu- wyskakuje błąd, ale nie zawsze. Czujnik był wymieniany na T4 kiedyś pokazało mi 50*C . Kiedy mierze rezystancje jest w normie. W czym może być problem, że ponownie błąd mi wywaliło ?
Rano auto odpala normalnie, ale potrafi zgasnąć i trzeba kręcić, żeby zaskoczył prz czy lekko zaskakuje.
Tak wymieniłem cały układ zapłonowy
Filtr paliwa był wymieniany ponad rok temu

[ Dodano: Sob Sty 26, 2013 14:16 ]
w 216 kąt na rozgrzanym jest 8-10* i lambda tak nie szaleje

kruszan - Sob Sty 26, 2013 15:48

Problem prawdopodobnie leży po stronie sondy lambda, nie trzyma ona prawidłowo zakresu napięcia, wykręć ją i sprawdź jej stan. Ona wpływa bezpośrednio na ustawienie kąta, i jego "skakanie" jeśli nie będzie prawidłowych cyklicznych wahań, tylko szarpane.

edit:

Przede wszystkim do sprawdzenia prawidłowy naciąg paska rozrządu i ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu, jeśli to będzie źle ustawione lub pasek będzie luźny będzie wywoływał wahanie w pracy sondy, ona odczytując źle dobieraną mieszankę będzie przekłamywała wykres, pracowała będzie nierówno, najlepiej sprawdzić parabolę wykresu przy 2 2,5tys, wtedy powinna być ładna paraboliczna.

Jeszcze pytanie jak jest z u Ciebie z aparatem zapłonowym, on jest na głowicy?

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest równie ważny i brany pod uwagę podczas ustawianie kąta zapłonu. Ale jego masz sprawnego, więc można go odpuścić.