Zobacz temat - [R45] Zamek drzwi i ciegno
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Zamek drzwi i ciegno

marcinZG - Sob Sty 26, 2013 16:50
Temat postu: [R45] Zamek drzwi i ciegno
Kilka dni temu zauwazylem, ze zamek w drzwiach kierowcy wpadl sobie do srodka.
Postanowilem dzisiaj rozebrac drzwi i odnalezc zamek, a wlasciwie bebenek. Wyciagnalem go i za pomoca metalowej spinki przymocowalem z powrotem na miejsce.
Nie mam tylko pojecia jak przymocowac ciegno od zamka do bebenka, tak zeby ruch kluczykiem faktycznie zamykal i otwieral drzwi.
Ktos moze cos podpowiedziec? Pewnie najbardziej pomocne bylo by jakies zdjecie...

Adrian - Sob Sty 26, 2013 16:53

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003369

Tutaj widać, gdzie powinno być cięgno zamontowane:

marcinZG - Sob Sty 26, 2013 17:28

Wielkie dzieki!
Rozumiem, ze chodzi o element z Twojego obrazka oznaczony nr 5?
I jest to ten sam element, ktory oznaczylem na czerwono?

Adrian - Sob Sty 26, 2013 17:34

Na to wygląda. :wink:
marcinZG - Sob Sty 26, 2013 19:38

Wychodzi na to, ze u mnie ten element jest niestety ulamany :roll:
Pewnie nijak tego nie wymienie, wiec co mi pozostaje?
Domyslam sie, ze zmiana wkladki zamka jest bez sensu, bo moj kluczyk pewnie nie bedzie pasowal do innej?

michu027 - Pon Sty 28, 2013 05:28

Dokup kompletny zamek z innego i przełóż samą wkłądkę, też mnie to czeka na dniach
Poza tym ten plastik też da się wymienić :)

marcinZG - Pon Sty 28, 2013 19:44

michu027 napisał/a:
Dokup kompletny zamek z innego i przełóż samą wkłądkę, też mnie to czeka na dniach

I co, kluczyk bedzie pasowac bez problemu?

michu027 napisał/a:

Poza tym ten plastik też da się wymienić :)

Rozumiem, ze moge go pozyskac z innej wkladki? Czy masz jakies zrodlo gdzie mozna go kupic?

michu027 - Wto Sty 29, 2013 19:22

Ad.1
Tak, bo wkładkę wymienisz razem z kluczykiem.
Ad.2
Tak, możesz przełożyć go z innej wkładki :)

Kupić możesz na szrocie itd, od hondy civic też powinno pasować.

Też się muszę za to zabrać, bo póki co zamykam pilotem.

marcinZG - Wto Sty 29, 2013 20:30

michu027 napisał/a:
Ad.1
Tak, bo wkładkę wymienisz razem z kluczykiem.

A co ze stacyjka? I wkladka zamka bagaznika? Chyba ze bede pomykac z dwoma kluczykami, ale slabo mi sie to usmiecha.
Bardziej mysle o wymianie samego plastiku, tylko nie wiem na ile jest to rozbieralne, ale wierze Ci na slowo ;)

Ja tez zamykam i otwieram tylko pilotem, w najgorszym wypadku bede wchodzic przez bagaznik... ;)

michu027 - Wto Sty 29, 2013 22:50

Zostanie Ci stary kluczyk, wymieniasz ten bębenek z wkładki, wychodzi razem z kluczykiem.
Jest rozbieralne, z tyłu jest taka zawleczka, uważaj żeby Ci sprężynki nie zginęły jak będziesz to ściągać :)

marcinZG - Wto Sty 29, 2013 23:22

Obejrze dokladniej jak bede miec druga wkladke, bo nie chce mi sie kolejny raz rozbierac drzwi, zeby sie dobierac do tej wkladki.
Ale zawleczek juz szukalem w drzwiach, wkladki zreszta tez, bo wszystko samoczynnie wpadlo do srodka :)
Pewnie przez to ze 2 zimy temu szarpnalem za mocno zamarznieta klamke i polamalem jedno z dwoch mocowan, wlasnie to przy zamku.
Teraz te wszystkie problemy sa tego konsewencja, ale mam juz nowa klamke, musze jeszcze tylko zorganizowac wkladke w takim razie.
Dzieki za rady i zycze rowniez powodzenia ;)

michu027 - Sro Sty 30, 2013 15:04

Ok, dzięki :)
Powodzenia w poszukiwaniach :)

sTERYD - Sro Sty 30, 2013 21:18

to jest przy klamce? jeśli dobrze widzę, to potrzebujesz klamki, a nie zamka, a bębenek tak jak kolega napisał możesz zostawić swój stary i będzie pasował do kluczyka. Klamka jest zamocowana z przodu i z tyłu na dwie śrubki, jedną widać na zdjęciu.
marcinZG - Czw Sty 31, 2013 20:58

Klamke wymieniam swoja droga.
Ale akurat ten ulamany kawalek plastiku jestem elementem wkladki zamka.
Tyle ze faktycznie z tego co widze, to z wkladki mozna jeszcze wyjac bebenek.
Poprawcie mnie jesli sie myle.

sTERYD - Pią Lut 01, 2013 11:32

Bębenek właśnie to jest wkładka.
A to jest element klamki z wkładką. Jest sporo klamek, które nie ma wkładek -producenci postanowili na tym oszczędzać, i od pewnego momentu montowali tylko jedną wkładkę w drzwiach kierowcy, więc lewa klamka od anglika może tego nie mieć. Zamek to jest na dole, tam gdzie idzie to cięgło ;)

marcinZG - Pią Lut 01, 2013 18:32

Ja mowiac bebenek, mam na mysli ten walec z otworem na kluczyk. Sam walec.
I wydaje mi sie, ze mozna go wyjac z wkladki, bo nawet na zdjeciu widac metalowa spinke, ktora go trzyma.
Tak tez zrozumialem kolege michu027.

A klamke kupilem oczywiscie od wersji europejskiej ;) Prawa klamka nie ma otworu, tak jak mowisz.
Ale moja klamka od wersji europejskiej tez nie ma tego elementu, wiec zakladam ze wkladka to odrobine wiecej niz sam bebenek :)