Zobacz temat - [Rover 214] Płyn chłodniczy - marka nieznana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] Płyn chłodniczy - marka nieznana

Damiano - Pon Lut 04, 2013 14:41
Temat postu: [Rover 214] Płyn chłodniczy - marka nieznana
Siemanko:)

Mam problem dziś zaglądam do zbiornika płynu chłodniczego a tam sucho;/ Był jakiś przeźroczysty płyn do chłodnic specjalny wiecie może co to za płyn? jaki rodzaj itp:)

Adrian - Pon Lut 04, 2013 15:07

Gdybyś użył wyszukiwarki dowiedziałbyś się, co z takim fantem zrobić. :wink: Możesz to rozegrać na dwa sposoby:
1. Kupujesz taki, który jest mieszalny ze wszystkimi i dolewasz,
2. Zlewasz to co masz i zalewasz układ świeżym, wybranym przez Ciebie
Oprócz tego poszukaj źródła wycieku, bo płyn nie powinien uciekać. Brak dostatecznej ilości płynu w układzie chłodzenia może doprowadzić do sporych problemów...

Damiano - Wto Lut 05, 2013 18:52

wiele mi to nie dało liczyłem na odp. jak się nazywa ten płyn przeźroczysty
czort - Wto Lut 05, 2013 19:17

Nazwa płynu DEX-COOL. Prawdopodobnie...
Tutaj możesz poczytać....
http://www.grupy.v10.pl/p...29,2006_12.html

komoss - Wto Lut 05, 2013 19:27

jest także płyn przeźroczysty o nazwie Preston
andrew0503 - Wto Lut 05, 2013 20:02

A co ma kolor do płynu?W latach 90-tych producenci płynów do chłodnic zaczęli powszechnie stosować dodatki barwiące, co zapoczątkowało trwające do dziś zamieszanie związane z kolorystyką płynów. Większość tradycyjnych płynów wykonanych w technologii IAT (Inorganic Additive Technology) ma kolor zielony lub niebieski. Nowe typy płynów wykonanych w technologii OAT (Organic Acid Technology) mają kolor czerwony, różowy, niebieski, pomarańczowy lub fioletowy, a nawet bezbarwny (niechętnie kupowany przez kierowców bo przypomina wodę). Niejednokrotnie są to kolory opalizujące, czyli zmieniające barwę pod wpływem zmiany kąta padania światła. Nie ma jasnych reguł, mówiących że kolor jest jedynym wyznacznikiem określonego typu płynu, a powodem zabarwienia płynu są przede wszystkim względy bezpieczeństwa, ochrony przed przypadkowym spożyciem. Płyny z reguły dzielą się na te na bazie glikolu etylenowego i propylenowego. Większośc płynów w Polsce jest na glikolu etylenowym, w tym jak przedmówcy pisali bezbarwny Prestone.
Damiano - Wto Lut 05, 2013 20:54

Dziękuję Pozdrawiam:)
Harry - Wto Lut 05, 2013 22:25

preston też robi zielony i miesza się z wszystkimi. Chyba tylko G12 się nie miesza z grupy VW, ale ile w tym prawdy to nie wiem
scorpion - Czw Lut 07, 2013 19:26

z własnego doświadczenia wiem ze płyny mozna smiało mieszać a jesli masz przeżroczysty lepiej wymien bo nie bedziesz nawet widział gdzie ci ucieka ;)