Zobacz temat - [R25 idt 02r] nawiew powietrza problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 idt 02r] nawiew powietrza problem

Firq - Sro Lut 06, 2013 21:03
Temat postu: [R25 idt 02r] nawiew powietrza problem
Witam mam taki problem że jak auto stoi w miejscu i temp osiagnie 90* to z nawiewów leci zimne powietrze a jak jedzie się autem to wieje ciepłe... ;/ i jade wieje ciepłe stane w miejscu wieje zimne ;/ wentylator działa zaworek od nagrzewnicy sprawny ;/ gdzie szukać przyczyny ??
Adrian - Sro Lut 06, 2013 21:35

Przytrzymaj go na luzie na obrotach i sprawdź czy zacznie wiać ciepłym.
Firq - Sro Lut 06, 2013 22:23

nie wieje nawet na wyższych obrotach bo tez podejrzewałem pompe wody ;/
tuners - Czw Lut 07, 2013 05:44

Mi zamulilo ostatnio nagrzewnice i cieple nie leci wogole ech zla pogoda na dlubanie
Firq - Czw Lut 07, 2013 07:08

czyli co brak pomysłów ;/
adamsky - Czw Lut 07, 2013 11:14

odkręć korek z.wyrównawczego. jak będzie się przelewać cienkim wężykiem to pompa wody ok.
u mnie się nie przelewał. pompa wody miała uwalony wałek od pompy wspomagania który się kręcił a wirnik stał w miejscu.
silnik się przegrzewał po ok 40km w trasie a po mieście trzymał temp. posprawdzaj czy są gorące węże wchodzące i wychodzące do nagrzewnicy. może ona jest jakaś zamulona.

Remigiusz - Czw Lut 07, 2013 12:30

Pompa wody niestety jak w czasie jazdy wieje albo gdzieś coś przytkało. Spróbuj przepłukać nagrzewnice ale obstawiam raczej na pompę wody.
martens - Czw Lut 07, 2013 20:20

Firq, podobny objaw mialam jak termostat zacial sie w pozycji otwartej. Nie byla to roznica cieple/zimne ale cieplejszym wialo wtedy gdy gonilam po trasie a w miescie i na postoju chlodne (wyraznie mniej cieple). Dodatkowo 2xdluzej sie zagrzewal a wskazowka po nagrzaniu byla ponizej pozycji poziomej. Po wymianie termostatu jest znaczna poprawa ale goracym tego nazwac nie moge ;) . Moje przypuszczenia takze kierowaly sie na pompe wody ale jeszcze tego nie sprawdzilam.
Firq - Czw Lut 07, 2013 22:51

wiec tak auto się rozgrzewa normalnie i trzyma temp w połowie skali
ze zbiorniczka wyrównawczego przelewa się węzykiem płyn
wąż od nagrzewnicy jest ciepły ale nawet nie w połowie tak jak inne węże
nagrzewnica raczej drożna bo jak zdjąłem węże z niej i ustami próbowałem przepchnąć to normalnie węzem mogłem oddychać a mimo to nie grzeje nawet dziś jak jechałem autem to nie grzało juz ;/ nie wiem gdzie szukać przyczyny ;/