Zobacz temat - [Rover 200] cos cieknie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] cos cieknie

isio - Nie Lut 10, 2013 16:23
Temat postu: [Rover 200] cos cieknie
Witam mam taki problem tydzien temu wymienilem uszczelke pod glowica pod kolektorem ssacym, wydechowym szpilki i termostat. Uszczelka nowego typu erling i szpilki tez erling. Wszystko bylo ok do dzis patrze a tu cos podcieka kolo paska rozrzadu z przodu silnika wyglada jak spod glowicy moze to byc pompa wody bo tylko ona nie byla wymieniana. Na nowej uszcelce przejechalem jakies 150 km temp. silnika w normie cieple powietrze leci. Jak ktos wie jak mozna sprawdzic pompe wody czy jest sprawna to prosze o pomoc.
Dodam ze w starej uszczelce tez podciekalo z tej strony jak mechanik rozebral silnik to stara uszczelka wygladala jak nowa nigdzie nie puscily paski silikonowe i brak bylo innych usterek.

leszczu - Nie Lut 10, 2013 16:29

Zrób zdjęcie tego wycieku, ale obstawiam, że cieknie z pod głowicy. Normalne przy tym typie uszczelki.
kangaroo69 - Nie Lut 10, 2013 21:38

A dużo Ci płynu Ci ucieka ?
isio - Wto Lut 12, 2013 22:48

No duzo nie ucieka ale nie powinno wcale jak zrobilem od nowa wszystko tylko pompa nie wymieniana zostala. Dzis sprawdzalem i zaobserwowalem ze jak auto stoi to nie cieknie tylko jak sie przejade zaczyna cieknac i tylko w tym jednym miejscu. Stan plynu ok i olej czysty.

[ Dodano: Wto Lut 12, 2013 22:48 ]
mam takie pytanie czy jak pompa wody jest sprawna to nie powinno sie przelewac wezykiem do zbiorniczka jak zapale auto.

leszczu - Sro Lut 13, 2013 10:50

isio napisał/a:
mam takie pytanie czy jak pompa wody jest sprawna to nie powinno sie przelewac wezykiem do zbiorniczka jak zapale auto.

Nie. Pompę jedynie można sprawdzić wzrokowo, czyli trzeba demontować. rozrząd i ja wykręcać i obadać czy wirnik jest cały.

isio - Sro Lut 13, 2013 12:39

A czy jak by gdzies ciekla to mozie sie to tak objawiac jak u mnie w tym miejscu bo na starej uszczelce tez cieklo z tej strony.
leszczu - Sro Lut 13, 2013 12:47

Jeśli rzeczywiście cieknie dokładnie w tym miejscu co zaznaczyłeś na fotce to niestety uszczelka pod głowica puszcza. Niestety te nowe typy taka maja i dlatego nie polecam nikomu tego typu uszczelki. Tylko bardzo szybko ci puściło, może podjedz na reklamacje do mechanika.
isio - Sro Lut 13, 2013 16:45

A nie wiecie ile tak moge pojezdzic bo narazie wszystko ok no poza tym wyciekiem ale nie jest on az tak duzy, i czy mozna dokrecic jeszcze glowice teraz no bo nie minelo duzo czasu od naprawy jakies 10 dni.
leszczu - Sro Lut 13, 2013 16:52

isio napisał/a:
A nie wiecie ile tak moge pojezdzic

Wiesz nie wiadomo. Nikt ci nie powie kiedy ta ci uszczelka całkowicie puści.
isio napisał/a:
i czy mozna dokrecic jeszcze glowice teraz

Nie jest to wskazane.

robsson78 - Sro Lut 13, 2013 17:22

leszczu napisał/a:
isio napisał/a:
mam takie pytanie czy jak pompa wody jest sprawna to nie powinno sie przelewac wezykiem do zbiorniczka jak zapale auto.

Nie. Pompę jedynie można sprawdzić wzrokowo, czyli trzeba demontować. rozrząd i ja wykręcać i obadać czy wirnik jest cały.

U mnie po wymontowaniu pompy wirnik był cały. Pompa na oko śliczna aż szkoda wymieniać ale ciekła gdzieś pod wirnikiem chyba.

isio - Sro Lut 13, 2013 18:11

Jeszcze sprawdze ta pompe ale jak to uszczelka to pewnie bede musial sprzedac Roverka bo to juz moja druga uszczelka wczesniej nawet pekla mi glowica.
leszczu - Sro Lut 13, 2013 18:13

isio napisał/a:
ale jak to uszczelka to pewnie bede musial sprzedac

To na 100% uszczelka. :wink:

isio - Sro Lut 13, 2013 20:22

To musze sie zastanowic nad sprzedaniem bo zona mnie zje jak bede chcial jeszcze raz robic