Zobacz temat - [R416] Wariacje licznika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wariacje licznika

najko - Wto Lut 12, 2013 08:46
Temat postu: [R416] Wariacje licznika
Witam,
Od pewnego czasu mój licznik wariuje, i pokazuje co chce, np podcas jazdy dziala normalnie, nagle opada i skacze, albo wogole nie dziala, albo dziala przez caly czas... ogolnie ciezko go rozgryzc:)
poniżej filmik na yt (jechalem ok 100kmh - obroty stoją w miejscu więc gazem nie manipulowałem)
link do filmu

Macie jakąś rade?
Widziałem już podobny temat i pisaliście o kostce koło lewarka biegów...

bizon - Wto Lut 12, 2013 09:09

ja bym sprawdzil elektryke przy impulsatorze oraz sam impulsator
najko - Wto Lut 12, 2013 13:35

obok lewarka?
truten23 - Wto Lut 12, 2013 16:51

Impulsator jest wkręcony w obudowę mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów. Wpięta jest w niego wtyczka z 2 przewodami.
I nie jest koło lewarka zmiany biegów, tylko koło mechanizmu sterowania biegami.

ADI-mistrzu - Wto Lut 12, 2013 16:55

łapką łapiesz za środkowy przewód zapłonowy przy kopułce i idziesz nim aż do cewki.
Tuż pod tą cewką jest impulsator przykręcony na jedną śrubę, po jego wykręceniu wycieka olej ze skrzyni od razu mówię.

pepe45 - Pon Lut 18, 2013 21:40

Witam

Przerabiałem temat 2 tygodnie temu.
Zamoczył się podczas przejazdu przez kałużę.

Wtyczka impulsatora ma 3 kabelki ( +, - i sygnał).
Aby wydobyć impulsator jako taki nie trzeba wykręcać go ze skrzyni.
Składa się on z 2 części- metalowej przy skrzyni i plastikowej nakręconej na tą pierwszą.
Wstępnie wystarczy wyjąć tą górną część - czyli odpiąć wtyczkę i odkręcić delikatnie aby nie złamać pinu elektryczną część impulsatora.
(Na forum jest fajny opis jak rozmontować impulsator).
Potem impulsator na 1 dzień na kaloryfer.
Potem czyszczenie (lekkie skrobanie) styków wtyczki na impulsatorze (jeśli nie jest popękany to woda nie miała raczej możliwości wlać się do wnętrza przetwornika).
Potem suszenie suszarką wtyczki w aucie i lekkie czyszczenie połączeń elektrycznych.
Potem zmontować wszystko i sprawdzić czy działa. Jak tak zakleić silikonem aby się nie powtórzyło.

Jeśli nie pomogło obejrzeć i "przedzwonić" miernikiem kable czy nie mają przerwy (w Rave jest schemat).
Jeśli jest ok z kablami to z dużym prawdopodobieństwem padł impulsator, czyli zakupy....

najko - Pią Cze 14, 2013 14:23

Witam,
Odgrzeję trochę temat... dopiero znalazlem trochę czasu zeby się zabrać za ten licznik... i sprawa wygląda tak:

Licznik wariuje tak jak na załączonym filmie.
Nie zaświeca się rezerwa.
Nie idą kilometry podczas jazdy... tzn nie nalicza.

Impulsator?

Aha podkreślę, że idąc najłatwiejszą linia oporu założyłem inny licznik (sprawny) i takie same objawy są.