Zobacz temat - [r200] wyciek w okolicach rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] wyciek w okolicach rozrzadu

rudealis - Nie Lut 17, 2013 21:04
Temat postu: [r200] wyciek w okolicach rozrzadu
Witam ostatnio zauwazylem wyciek w okolicach rozrzadu co to moze byc?Uszczelniacze walków rozrzadu? czy moze cos innego w tym miejscu co na zdjeicu z obydwoch stron rozrzadu.

robsson78 - Nie Lut 17, 2013 21:22

Fotka jest tak mała że nic nie widać.
rudealis - Nie Lut 17, 2013 22:16

Poprawione
isio - Pon Lut 18, 2013 20:10

Ja mam to samo i wszyscy mowia ze to uszczelka pod glowica
rudealis - Pon Lut 18, 2013 20:29

Silnik mial gruntowny remont ok 3 k km temu.Do mechanika mam kawalek ale mowil ze nie jest to mozliwe.Zasugerowal uszczelnaicze walkow,po sciagnieciu obudowy rozrzadu tez widac wyciek duzo mniejszy ale jest.Czy to napewno uszczelnaicze?
A czy masz tak samo z obydwu stron?I nie pasuje mi zeby uszczelka poszla tak szybko i w dwoch miejscach

isio - Pon Lut 18, 2013 21:24

Ja mam tylko z przodu i tez mialem wymieniane wszystkie uszczelki i śruby glowicy i przejechalem zaledwie 150 km i sie rozcieklo. Remont byl robiony jakies 2 tygodnie temu. Dodam ze uszczelniacze walkow tez wymienilem.
dawidek721 - Wto Lut 19, 2013 12:04

U mnie też się leje z wszystkich 4 uszczelniaczy wałków...

Dobrze się przyglądnij i to widać skąd się leje ...
Sprawdz z drugiej strony... Odkręć metalowy "dekielik" lub aparat zapłonowy i zobaczysz czy tam też się leje.
Pozdrawiam :P

Wydryszek - Wto Lut 19, 2013 12:34

U mnie to samo, z lewej leje się z obu a z prawej od strony grodzi lekko. Uszczelka i śruby po HGF wymienione ale uszczelniacze nie, stąd ten problem....a faktycznie wygląda jakby to uszczelka była bo podcieka w miejsce łączenia z blokiem.
U mnie nie ma sensu wymieniać uszczelniaczy, trochę smaruje mi silnik ten olej ale dopiero co wymieniony kompletny rozrząd i szkoda znowu zdejmować a olej można dolać...zresztą ubytek jest niewielki, tylko mokry silnik wygląda jakby tam się litrami lało.

rudealis - Wto Lut 19, 2013 14:32

Dokladnie tak samo to wyglada u mnie,podcieka na laczenie glowicy,ale po zdjeciu obudowy rozrzadu rowniez widac niewielki wyciek,tez nie planuje wymienaic szkoda rozrzadu ruszac ,na pasek nie chlapie.A ubytku oleju nie zauwazylem znacznego.Czyli musialy pojsc wszystkie 4 uszczelniacze.Zamykam