Zobacz temat - [416] luźny drążek zmiany biegów(nie wchodzą biegi)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] luźny drążek zmiany biegów(nie wchodzą biegi)

Koziol93 - Sro Lut 20, 2013 08:41
Temat postu: [416] luźny drążek zmiany biegów(nie wchodzą biegi)
Gdy parkowałem rovera i chciałem wrzucić wsteczny to zauważyłem, że nie mogę wrzucić żadnego biegu. Co bym nie wrzucił to i tak rusza to przodu, wbijam obojętnie jaki bieg i skrzynia lata jak na luzie. Wiem, że skrzynia i sprzęgło są nowe.
Co to może być?

edit: zapomniałem dopisać, że od kilku dni coś mi stukało koło skrzyni biegów. Było to głuche stukanie(jak by coś się obijało)

sTERYD - Sro Lut 20, 2013 10:50

to sprawdź, czy nie spadł łącznik od wodzika. Taki pręd fi8 długi na 20-25cm zakończony z dwóch stron złączkami kulowymi
Koziol93 - Sro Lut 20, 2013 21:45

Jak się okazało zostało uszkodzone cięgno(?) skrzyni

element 1 wypadł z elementu 2(kulka) co sprawiło, że nie można było wbijać biegów 1,2, 5, r.



wydaje mi się, że to przez wystającą studzienkę którą uderzyłem, co spowodowało urwanie uchwytu skrzyni a w następstwie wyrobienie cięgna.


części już zamówione tj: uchwyt i cięgno 120zł z przesyłką(używane oczywiście)

niestety auto musi jeździć to do czasu przyjścia części naprawiłem prowizorycznie:

ogólnie nie polecam nikomu takiego rozwiązania na dłuższą metę ale nigdy nie wiadomo co się przydarzy w trasie.