Zobacz temat - [R420Di] problem z pompą wtryskową(chyba)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420Di] problem z pompą wtryskową(chyba)

Patryk_420Di - Sro Lut 20, 2013 19:59
Temat postu: [R420Di] problem z pompą wtryskową(chyba)
Witam Panowie .
Mam problem z moim Roverkiem, a więc podczas jazdy jadąc na równym gazie po około 10 sekundach zaświeca mi się kontrolka w lewym górnym rogu licznika i jednocześnie traci moc,ale nie rozłącza turbiny bo słychać jak gwiżdże ,gdy puszczę gaz nawet na sekundę i znów wciskam to jest okej 10 sekund ,a i jadąc po wyżej 3 tyś obrotów nie ma tego problemu. Czy spotkał się kiedyś ktoś z czymś takim?
Drugi problem- co jakiś czas zapowietrza mi się układ paliwowy,nie ma reguły ,ze np. po iluś dniach lub przejechanych km. Odpowietrzam przez filtr paliwa chwile muszę pokręcić rozrusznikiem i odpala.
Byłem raz na komputerze i wykazało jakiś błąd pompy wtryskowej.
proszę o jakieś porady i pozdrawiam :-)

Brt - Czw Lut 21, 2013 10:35

ustaw kąt wtrysku ... bo czasem przy źle ustawionym kącie właśnie jest taki efekt. A pozatym możesz sobie sam "wybłyskać" błędy i stwierdzić co mu dolega.

A co do zapowietrzania, to skontroluj gruszke przed filtrem powietrza ... moze w niej zaworki zwrotne już nie trzymają.

kruszan - Czw Lut 21, 2013 23:11

1. jak pisze Brt
2. jak wyżej

tematy znane i wałkowane na forum, użyj funkcji szukaj zanim założysz przerabiany już wielokrotnie temat, powodzenia