Zobacz temat - proszę o opinie - ROVER 45
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - proszę o opinie - ROVER 45

radecki - Pią Lut 22, 2013 22:56
Temat postu: proszę o opinie - ROVER 45
Witam forumowiczów.
Jestem na kupnie autka. Myślałem o czymś pospolitym, dopóki nie natknąłem się na poniższe ogłszenia. Bardziej interesuje mnie benzyna (myślę o LPG).
http://kupuzywane.moto.on...-C28041254.html
http://kupuzywane.moto.on...-C27794267.html
Będę wdzięczny za opinie.

greg-si - Sob Lut 23, 2013 09:21

Bajki:
- 6x poducha
- tempomat
- podgrzewana przednia szyba
- ESP
- czujnik deszczu
- ASR

Adsik - Sob Lut 23, 2013 09:41

Ten jasny jest przecudny. Chyba jeden z ładniejszych roverów razem ze Streetwise, jak dla mnie :)
radecki - Sob Lut 23, 2013 09:59

Otóż to, autko robi wrażenie. Ale już raz kupiłem samochód oczami i wyleciałem w powietrze na minie.
Z tego co czytam o rowerkach to poza HGF nie ma on jakiś wad. Koszty ewentualnych napraw mieszczą się w śedniej?

ADI-mistrzu - Sob Lut 23, 2013 10:32

Ja posiadam taki jak ten jasny tylko w HB, wygodny, cichy, plastiki nie trzeszczą (a tego się bałem), fotele bardzo wygodne.

Wieczorem mogę więcej napisać, teraz muszę uciekać.

szylozbi - Sob Lut 23, 2013 11:41

Oba bardzo ładne, jeśli wyglądają w rzeczywistości jak na zdjęciach nie ma się co zastanawiać. Jeśli mieszkasz w okolicach Mikołowa/Katowic mogę z Tobą jechać je obejrzeć bo do Alwerni mam ok. 70 km. Osobiście brałbym diesla.
radecki - Sob Lut 23, 2013 19:11

Dzięki szylozbi, mieszkam nie daleko (Olkusz). Diselka się niedawno pozbyłem i jakoś tak teraz bardziej na benzyne jestem nastawiony. Dotychczasowe wpisy pozytwyne. Z tego co czytam na forum to raczej nie ma takich któych rover póściłby z torbami.
pelson91 - Sob Lut 23, 2013 19:14

coś słabo czytasz :D hgf na wstępie zdarzył sie niejednemu ;)
szylozbi - Sob Lut 23, 2013 19:29

No to jak się zdecydujesz daj znać na PW w celu omówienia szczegółów. :smile: Jutro mam czas.
radecki - Sob Lut 23, 2013 19:29

Miałem na myśli, że poza HGF ten silnik raczej nie sprawia innych problemów. Inna sprawa, że HGF to spory problem i fakt, że trudno go uniknąć.
pelson91 - Sob Lut 23, 2013 19:47

pewnie lepiej profilaktycznie zrobić tuż po kupnie XD
greg-si - Sob Lut 23, 2013 21:00

pelson91 napisał/a:
coś słabo czytasz :D hgf na wstępie zdarzył sie niejednemu ;)

pelson91 napisał/a:
pewnie lepiej profilaktycznie zrobić tuż po kupnie XD

Nie piernicz głupot, tylko zrażasz ludzi a fakt jest taki że najwięcej krzyczą ludzie o HGF którzy nigdy nie mieli z tym silnikiem nic wspólnego, o samym HGF nie wspomnę.

Jak nie używasz samochód jak idiota to spokojnie przelatasz nim jak każdym ileś tam tysięcy kilometrów. Oczywiście jak kupisz zarżniętego, z pokrzywioną głowicą to nie ma o czym mówić. Takie ryzyko przy kupnie KAŻDEGO UŻYWANEGO samochodu istnieje.

MultecFSO - Sob Lut 23, 2013 23:24

pelson91 napisał/a:
pewnie lepiej profilaktycznie zrobić tuż po kupnie XD


Najlepiej to nie pisać takich bzdur... :ok:

leszczu - Nie Lut 24, 2013 11:19

greg-si napisał/a:
pelson91 napisał/a:
coś słabo czytasz hgf na wstępie zdarzył sie niejednemu

pelson91 napisał/a:
pewnie lepiej profilaktycznie zrobić tuż po kupnie XD

Nie piernicz głupot, tylko zrażasz ludzi a fakt jest taki że najwięcej krzyczą ludzie o HGF którzy nigdy nie mieli z tym silnikiem nic wspólnego, o samym HGF nie wspomnę.
MultecFSO napisał/a:
pelson91 napisał/a:
pewnie lepiej profilaktycznie zrobić tuż po kupnie XD


Najlepiej to nie pisać takich bzdur...

Jak nie używasz samochód jak idiota to spokojnie przelatasz nim jak każdym ileś tam tysięcy kilometrów. Oczywiście jak kupisz zarżniętego, z pokrzywioną głowicą to nie ma o czym mówić. Takie ryzyko przy kupnie KAŻDEGO UŻYWANEGO samochodu istnieje.

+1. :smile:
EDIT
Cytat:
leszczu napisał/a:
+1.

co ten post wnosi do tematu?

Dobrze to może go rozszerzę. Podzielam zdanie grega. Najwięcej do powiedzenia na temat k-series i jego problemu z HGF maja użytkownicy diesla rovera. Ja rozumiem żeby jeszcze jakaś prawdę pisali, ale wypowiedzi typu.
pelson91 napisał/a:
pewnie lepiej profilaktycznie zrobić tuż po kupnie XD

Albo
pelson91 napisał/a:
coś słabo czytasz hgf na wstępie zdarzył sie niejednemu

Do zdania.
radecki napisał/a:
Dotychczasowe wpisy pozytwyne. Z tego co czytam na forum to raczej nie ma takich któych rover póściłby z torbami.

Tak pelson, wydatek 1000 zł na pewno puści z torbami.

Tylko jak w dieslach zrywają się paski rozrządu, skrzynie padają i uszczelka głowicy pada, to o tym nikt nie wspomina.

radecki, jak już będziesz oglądać któryś egzemplarz benzynowy to masz tu przydatny link jak sprawdzić czy silnik ma HGF.
http://www.roverki.pl/por...objawy-hgf.html

pelson91 - Nie Lut 24, 2013 11:36

leszczu napisał/a:
+1. :smile:

co ten post wnosi do tematu?

Oskar - Nie Lut 24, 2013 13:35

pelson91 napisał/a:
co ten post wnosi do tematu?


A co ten post wnosi do tematu?

Dlaczego R45? skoro w tej samej cenie można mieć R75? I będziesz miał lepsze wyposażenie, ładniejszy według mnie. No i chyba większa dostępność części.

radecki - Nie Lut 24, 2013 15:53

Temat nieaktualny!
Właśnie wróciłem z komisu. Oba roverki odjechały mi z przed nosa, sprzedane dziś rano.
Widziałem rozczarowanego klienta który przyjechał z Łodzi, niestety jak ja, za późno o 3 godziny.
Dziękuję wszystkim za rady.

osarro - Nie Lut 24, 2013 18:22

Hehehe no to pewnie widziałeś mnie i klubowiczów MARGOS ;)
szkoda że nie zagadałeś...my dzwoniliśmy około 10 rano jak się tankowałem wŁodzi to jeszcze były aktualne :/

Z tego co wiem poszły za 13 i 15 tys jeden do Bochni drugi do Bydgoszczy

ADI-mistrzu - Nie Lut 24, 2013 18:28

Jak swojego na allegro zobaczyłem o 18.00 (koleś wystawił go o 17.00) to o 6.30 rano byłem już na miejscu (170km drogi) i oglądałem go :razz:
Ponad godzinę posiedziałem, pozałatwiałem papierki i już nim wracałem szczęśliwy jak małe dziecko z lizakiem :smile:

Czasem trzeba pomęczyć kolesia aby się zgodził na oglądanie auta wczesnym rankiem :cool:

osarro - Nie Lut 24, 2013 18:32

Czasami można trafić a czasami pięknie wygląda tylko na zdjęciach i trzeba zrobić z 1000-2000 km żeby coś wybrać ładnego :/ jak na razie mamy pecha
Ciekawe czy któryś z tych R45 trafi do klubu czy to jakiś przypadek bo raczej byliśmy zdziwieni że tak mało chodliwe auta poszły w tym samym czasie...jedno może bym zrozumiał ale oba to już jakieś fatum :/

ADI-mistrzu - Nie Lut 24, 2013 18:40

Mają to do siebie że przykuwają uwagę... więc czasem ktoś kto szuka hondy decyduje się jednak na Rover'a który jednak jest większy, lepiej wyposażony, ładniejszy (moim zdaniem) i w tej samej cenie.

Trafi się, ja 5 miesięcy szukałem swojego ;-)

szylozbi - Nie Lut 24, 2013 18:57

No to jest może mała szansa, że komis widząc że auta idą sprowadzi następne ciekawe okazy po lifcie. ;-) Przydałoby się bo wybór jest bardzo niewielki, a wśród ZS-ów to już w ogóle.
A co powiesz na tego?:
http://tablica.pl/oferta/...158d5daab;r:;s:
Ewentualnie:
http://tablica.pl/oferta/...22b2eda64;r:;s:
http://tablica.pl/oferta/...22b2eda64;r:;s:

Stanislaw - Nie Lut 24, 2013 19:21

Ten pierwszy wyglada dosc ladnie,natomiast chyba sprzedajacy pisze bzdury o lancuchu rozrzadu,ze zdjec wyglada to na silnik iDT czyli na pasku rozrzadu,a jesli dobrze pamietam ze swojej 45 tki to tam przy wymianie rozrzadu sa chyba dwa paski.
Ale jak to w ogloszeniach zawsze musi byc kolorowo i zero kosztow po zakupie.

ADI-mistrzu - Nie Lut 24, 2013 19:25

Trzeciego widziałem już 1.5 roku temu na allegro :razz:
Te same zdjęcia.

Stanislaw - Nie Lut 24, 2013 19:31

Dodam tylko ze gdybym szukal autka dla siebie to ten trzeci link podany przez Szylozbiego najbardziej do mnie przemawia,Sprzedajacy w opisie zawarl wszystkie plusy i minusy zakupow w Polsce,wszystkie przekrety ktore opisuja koledzy na Forum.
Auto wyglada na zadbane i jesli ma zrobione wszystkie czynnosci jakie podaje sprzedajacy to po kontroli na stacji diagnostycznej chyba bym sie skusil na zakup.
Chyba ze rzeczywistosc po obejrzeniu na miejscu okazala by sie inna.

szylozbi - Nie Lut 24, 2013 19:33

Ten ZS wisi już długo ze względu na cenę, sam byłem nim zainteresowany w zeszłym roku. Sprzedajacy jest niestety strasznie nieugięty z tą ceną i musiałem czekac na inną ofertę. No i znalazłem to co chciałem raptem 20 km od domu :)
Stanislaw - Nie Lut 24, 2013 19:34

ADI- mistrzu czyli jesli nie sprzedal sie przez taki okres czasu to jednak opis jest bajkopisarski,czyli wracamy do rzeczywistosci,takie zycie
ADI-mistrzu - Nie Lut 24, 2013 19:40

Niekoniecznie, raczej cena odstrasza, jest wygórowana.

Ja na Twoim miejscu bym dalej czekał i się rozglądał, w końcu pojawi się "ten" :wink:

osarro - Nie Lut 24, 2013 19:49

Mógł tego trzeciego nie sprzedać bo w takiej kwocie już 75 spokojnie kupi....cena mocno przestrzelona,zresztą jakbym za swojego wołał 8000 też mógłbym sprzedawać kilka lat mimo iż nie zamienię się na na wiele nowszych modeli ;)
MARGOS - Nie Lut 24, 2013 20:38

Jeśli chodzi o R45 z Będzina, to miał być też dziś oglądany w drodze do Alwerni, ale jest ponoć "za granicą" - do oglądania w marcu.