Zobacz temat - [r200] dziwne zachowanie silnika na zimnym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] dziwne zachowanie silnika na zimnym

Naki17 - Nie Lut 24, 2013 17:20
Temat postu: [r200] dziwne zachowanie silnika na zimnym
witam mam problem z moim silnikiem moze to normalne ale nie daje mi to spokoju troche, gdy odpalam silnik na zimnym to ciezko odpala pozniej przez chwilke nierowno pracuje a gdy zacznie juz pracowac normalnie to ciezko wchodzi na obroty i jakby miał mało mocy nie jestem w stanie podjechac z podjazdu bez dodawania gazu bo gasnie a wczesniej spokojnie podjerzdalem :/ nie wiem czy to przez zimno czy cos sie zaczyna psuc dodam ze jak sie rozgrzeje to pozniej odpala normalnie i dzaiała jak nalezy ale wczesniej tak sie nie działo a na poczatku jak jest zimny to naprawde dziwnie nierowno pracuje :( jakies pomysły?
rudealis - Nie Lut 24, 2013 20:04

Ja bym bral pod uwage swiece,kable.
Naki17 - Nie Lut 24, 2013 20:36

myslalem o swiecach ale to nie tlumaczy zachowania silnika juz po uruchomieniu przynajmniej tak mi sie wydaje
rudealis - Nie Lut 24, 2013 21:10

moze tlumaczyc nie rowna prace mialem podobnie przy wczesniejszym aucie,tez nie rowno pracowal na zimnym,potem tez na cieplym do tego doszlo szaprpanie na malych obrotach i ciezkie odpalanie w zimie,ale to bylo auto na dojazdy.Zmien swiece powinno pomoc.Napewno nie zaszkodzi
mirwin - Pon Lut 25, 2013 07:30

rudealis napisał/a:
Ja bym bral pod uwage swiece,kable.

To wątek o dieslu.
Wybłyskaj sobie błędy. Następnie wymiana filtrów paliwa i powietrza.
Pozdrawiam.

Naki17 - Pon Lut 25, 2013 14:05

błedow nie ma filtry nowiutkie :)
mirwin - Pon Lut 25, 2013 14:10

Może sie zapowietrza? A jak dodajesz gazu to puchną węże od turbo? Może tez byc kąt wtrysku. Po odpalaniu jaki dym leci?
Naki17 - Czw Lut 28, 2013 21:46

po odpaleniu bucha chmurka czarnego dymu
kadzaf - Czw Lut 28, 2013 21:53

raczej bym sie tym nie przejmował moj tez anemik(na obrotach jałowych) przez pierwsze 30sek po uruchomieniu. ;)
mirwin - Pią Mar 01, 2013 08:49

Naki17 napisał/a:
po odpaleniu bucha chmurka czarnego dymu

To wygląda na świece lub przekaźnik świec.