Zobacz temat - [R200] Problem ze sprzęgłem, linką czy też coś innego?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem ze sprzęgłem, linką czy też coś innego?

szwedzio86 - Nie Lut 24, 2013 17:57
Temat postu: [R200] Problem ze sprzęgłem, linką czy też coś innego?
Witam, mam problem. Przejechałem dystans około 10km po mieście z dziwnym zgrzytaniem, które wydobywało się spod maski oraz z zapachem palonego sprzęgła, podczas gdy ruszałem z pierwszego biegu na światłach. Nagle przy pewnym ruszeniu zazgrzytało bardziej i auto nie chciało już jechać. Mogę zmieniać biegi, kręcić obroty silnika, ale auto nie chce jechać. Dodam, że przed ostatecznym unieruchomieniem auta, zgrzytanie i smród nie następowało przy zmianie powyżej pierwszego biegu. Bardzo proszę o jakiekolwiek pomocne wskazówki i sugestie pisane prostym językiem, gdyż Rover 214Si posiadam dopiero od 2 miesięcy i ogólnie nie znam się zbyt bardzo na mechanice.
leszczu - Nie Lut 24, 2013 18:27

Do mechanika i trzeba zdzierać skrzynie i obejrzeć sprzęgło. Coś się musiało stać.
rudealis - Nie Lut 24, 2013 20:01

Dokladnie jak wyzej,skrzynia napewno do sciagniecia pierwsze do sprawdzenia sprzeglo i to pewnie bendzie winowajca.Biegi normalnie wchodza na zgaszonym/odpalonym?
DJKRZEPEK - Sob Mar 02, 2013 17:11


Gutek-145 - Pon Mar 04, 2013 08:29

Moim zdaniem nie ma co ty za wiele myślec tylko zostaje wymieni sprzęgło o ile miałes problemu ze slizgajacym sie sprzegłem ( czyli jak jechales albo ruszałes i był efekt ze obroty szybko a auto nie reagowało) to moim zdaniem do wymiany łożysko oporowe i docisk , ale to przyokazji juz odrazu tarcze wymienic mozna