Zobacz temat - [R75] Nie Odpala/Momentalnie gaśnie po 7-12 kilometrach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie Odpala/Momentalnie gaśnie po 7-12 kilometrach

keda - Sro Lut 27, 2013 22:20
Temat postu: [R75] Nie Odpala/Momentalnie gaśnie po 7-12 kilometrach
Dobry Wieczór wszystkim

Opiszę sytuacje która mi się przydarzyła dzisiejszego dnia 2 razy, mianowicie:

Rano odpaliłem samochód bez problemu i pojechałem do pracy, po drodze zatrzymałem się zgasiłem auto, próba ponownego odpalenia była długa i żmudna, samochód odpalił ale zaraz zgasł, później długo musiałem kręcić, następnie znowu zgasł zaraz po odpaleniu. Słychać wyraźnie jak chodzą obydwie pompki (w zbiorniku i przy akumulatorze). W końcu odpalił.

Sytuacja sprzed godziny, odpalam auto jadę odcinek 5-6 km tankuje paliwo po czym samochód znowu nie pali. Kręcę długo (odpali ale zaraz gaśnie)

2 razy padł aku. ale udało się w końcu i odpalił.

Pod czas jazdy nie ma żadnych objawów na zimnym silniku pali od strzała.

Wie ktoś z czym mamy do czynienia?

Rowan - Sro Lut 27, 2013 22:48

keda, sporo było na forum o różnych objawach nie odpalania i gaśnięcia ;) Może być przytkany filtr na pompie w baku, skoro mówisz, że słychać wyraźnie(rozumiem, że chodzi Ci o to, że głośniej niż dawniej), może to być problem z zaworem wysokiego ciśnienia na pompie CR, może to być również problem z czujnikiem położenia wału, bo przy czujniku położenia wałka to raczej by tylko były problemy z odpaleniem. Możesz spróbować wtedy gdy nie chce odpalić albo gaśnie, odpiąć wtyczkę od czujnika ciśnienia na akumulatorze paliwa, wtedy objawy powinny ustać, bo nie będzie widział co się dzieje na szynie, jeśli ciśnienie wariuje ;) Możliwe jest również, że to wtryskiwacz któryś :wink:
qwe12318 - Sro Lut 27, 2013 22:50

Bardzo podobne objawy miałem gdy padł mi czujnik wałka rozrządu było już o tym na forum poszukaj - na rozgrzanym silniku nie chce odpalić dopiero po kilku minutach jak temp. spadnie
Rowan - Czw Lut 28, 2013 15:31

qwe12318, no tak, z tym, że własnie jeszcze to gaśnięcie... A od czujnika położenia walka nie gaśnie.
keda - Czw Lut 28, 2013 15:39

Rowan chciałem sprecyzować, on po prostu nie chce odpalić,

z tym gaśnięciem to nie jest tak że go odpale pochodzi chwile i gaśnie,

Nie wiem jak to ująć: gaśnie w momencie odpalenia.

qwe12318 - Czw Lut 28, 2013 17:28

keda napisał/a:
gaśnie w momencie odpalenia.[/b]


szczerze no właśnie miałem bardzo podobne objawy, kręci kręci niby odpala i koniec - teraz jeszcze chłodno jest dlatego po krótszej lub dłuższej chwili odpala - łatwo to sprawdzić - rozgrzej silnik i jak nie będzie chciał odpalić wyciągasz czujnik schładzasz i sprawdzasz jak odpali to jest winowajca...

co do tego gdzie sie znajduje znajdziesz w tym pościelink

apples - Czw Lut 28, 2013 18:38

keda! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples