Zobacz temat - [r416] Po uruchomieniu silnika włącza się alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416] Po uruchomieniu silnika włącza się alarm

pawelo416 - Wto Mar 05, 2013 13:05
Temat postu: [r416] Po uruchomieniu silnika włącza się alarm
Witam wszystkich ;) Mam problem z alarmem w moim r 416 :( Kupiłem go ponad rok temu. Poprzedni właściciel mówił mi, że immobiliser jest odpięty, a alarm nie działa. Pilot również nie działał. Około 2 tygodni temu centralny zamek przestał działać przy otwieraniu kluczykiem. Wczoraj gdy odpaliłem roverka uaktywnił się alarm i tak jest i dziś. Po włączeniu zapłonu alarm wyje. Co mogło się stać?
bizon - Wto Mar 05, 2013 13:13

sprawdz czy nie ma wilgoci w bezpiecznikach pod kierownica, w centralce alarmu, czy przewody kolo centralki alarmu sa ok czy pocudowane i pozaklejane tasma izolacyjna.
pawelo416 - Wto Mar 05, 2013 13:41

Sprawdziłem wszystko i nic, ciągle wyje. Chyba czeka mnie wizyta u elektryka i wymontowanie alarmu..
leszczu - Wto Mar 05, 2013 14:04

pawelo416 na-pewno sprawdziłeś bezpiecznik od zamka centralnego ??
pawelo416 - Wto Mar 05, 2013 14:12

sprawdziłem. Bezpiecznik nr 6 jest do centralnego i alarmu, ale jest dobry, nawet wymieniałem dla pewności i to samo.
leszczu - Wto Mar 05, 2013 14:16

To jeszcze spróbuj jak podłączysz aku i zacznie wyć alarm to wciskaj na pilocie przycisk otwierania.
pawelo416 - Wto Mar 05, 2013 14:20

Pilot nie działał od samego początku. Był odłączony przez poprzedniego właściciela.
bizon - Wto Mar 05, 2013 14:24

ale wycie alarmu po wlaczeniu zaplonu to nie jest zadne normalne zjawisko. to musi byc jakas usterka centralki lub wiazki przy niej. a moze to jakas pozostalosc po tym specu co wycinal immo w jakis ciekawy sposob.

ja mialem kiedys cudowne zjawisko ktorego nikt nie potrafil wytlumaczyc a mianowicie wyl alarm a centralny zamykal drzwi tylko gdy byly otwarte drzwi kierowcy, jak byly zamkniete to pilot jak martwy. spece obstawiali jakas usterke w samym ukladzie centralki, okazala sie jednak wilgoc, czyli nieiwele sie mylili. wiem wiem sprawdziles to , ale chodzi mi o to ze takie nietypowe zachowanie ( a nie jakies zabezpieczenie ) musi wynikac z jakiegos zlego napiecia, wiec szukac szukac kazdy przewod pokolei a jak nic to pozostanie centralka

leszczu - Wto Mar 05, 2013 14:25

To nic, spróbować zawsze można. :wink:
pawelo416 - Wto Mar 05, 2013 14:33

spróbuję coś zrobić, jeśli nic nie pomoże to pojadę do elektryka i się okaże jaka była przyczyna
marcin333 - Sro Mar 06, 2013 21:06

Sprawdz stycznik przy zamku w drzwiach kierowcy jak przestał działać central.
Jest wsuniety przy zamku z metalową blaszką.
Musisz sciągnąć boczek drzwi.
To może byc przyczyna.