Zobacz temat - [Rover 75] urwane szpilki w bloku pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75] urwane szpilki w bloku pomocy

Roverek_75 - Sro Mar 13, 2013 13:27
Temat postu: [Rover 75] urwane szpilki w bloku pomocy
Witam problem w moim Roverku polega na tym że mam urwane 2 szpilki wchodzące w blok tzn zerwane są gwinty. Auto było u mechanika i stwierdził wymianę silnika. Błagam pomóżcie bo już nie wiem co robić !! ! :cry:
kondzio508 - Sro Mar 13, 2013 14:15

Wystarczy wymienić magistrale olejowa i po problemie . bedą nowe gwinty w niej .
Roverek_75 - Sro Mar 13, 2013 14:55

Cytat:
ale wycieka mi płyn nie olej
kondzio508 - Sro Mar 13, 2013 15:13

Roverek_75,

Na PW juz odpisalem , problem z magistrala olejowa to jest jedna bajka ( pisałaś ze zerwane sa gwinty wiec trzeba wymienic magistrale ) .

Co do problemów wycieku płynu to jeżeli bedzie wymieniana magistrala co sie wiaze ze zdjeciem głowicy to trzeba dac odrazu nowa uszczelkę pod glowicę i koniecznie starego typu wzmiacnianą bo "nowy typ" sie nie na daje . I obowiazkowo nowe sruby od głowicy zeby 2 razy nie robic tego samego ... jak zrobisz to porzadnie to auto bedzie jezdzić aż miło ;)

Jeszcze dobrze by było jezeli byś określila w ktorym miejscu widac wyciek płynu chłodniczego , bo to też ma dużo do rzeczy .

leszczu - Czw Mar 14, 2013 12:21

Roverek_75, a po czym mechanik stwierdził, że masz urwane te szpilki ?? Same się nie urwały chyba ??
Roverek_75 - Czw Mar 14, 2013 13:03
Temat postu: Re: Rover 75 szpilki urwane
Pewnie przy dokręcaniu uszczelki pod głowicą za mocno dokręcił
leszczu - Czw Mar 14, 2013 13:36

Kurde, to teraz niech kupuje części i naprawia za swoja kieszeń. Może jeszcze dokręcał zwykłym kluczem. :mrgreen: