Zobacz temat - [R420] Telepie silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Telepie silnikiem

b.j - Pią Mar 15, 2013 19:15
Temat postu: [R420] Telepie silnikiem
Witam
Silnik mojego rovera nierówno pracuje na wolnych obrotach tz tak trochę nim telepie ,obroty trzyma ok tj ok 0,9 i nie ma wpływu na jazdę wszystko jest ok. ale dlaczego on tak telepie czy one tak mają ?
Bylem z tym u mechaniora i nie wiedział dlaczego... Czy wasze R tez tak chodzą ?

Markzo - Pią Mar 15, 2013 19:32

2,0 Si/Ti ma chodzić tak:
http://www.youtube.com/watch?v=latyZBO9vm4

fajke masz móc na nim postawić ;) do sprawdznia świece, kable WN, aprat zapłonowy (masz kopułkę czy aparat zapłonowy przykręcony do flanszy skrzyni biegów?

b.j - Pią Mar 15, 2013 19:43

Markzo napisał/a:
2,0 Si/Ti ma chodzić tak:
http://www.youtube.com/watch?v=latyZBO9vm4

fajke masz móc na nim postawić ;) do sprawdznia świece, kable WN, aprat zapłonowy (masz kopułkę czy aparat zapłonowy przykręcony do flanszy skrzyni biegów?


Mój tak równo nie chodzi :)

mam aparat zapłonowy jest z tyłu za silnikiem nie wiem do czego przykręcony...
Jeśli chodzi o świece są nowe kable niby sprawne bo niedawno gaz zakładałem i gazownik je sprawdzał. A auto kupiłem z tym drganiem silnika

Markzo - Pią Mar 15, 2013 19:46

hmm, ja bym wymienił dla spokoju świece i kable, majątku to nie kosztuje. Jak wyglądają te drgania? tak jakby gubił zapłon na jendym cylindrze?

Jeszcze może być jedna bardzo prosta sprawa - źle ustawiony rozrząd. Mimo banalnej budowy, już 3 takie silniki z tym spotkałem :)

b.j - Pią Mar 15, 2013 19:49

a jak to sprawdzić czy rozrząd jest dobrze ustawiony?? te drgania to wygladają jak by właśnie gubił iskrę na jednym cylindrze... wystarczy np dodać gazu do 1,3tys obrotów i nic nie ma chodzi równiutko
Markzo - Pią Mar 15, 2013 19:52

zdjąć obudowy rozrządu, koło pasowe (to duże od paska osprzętu) i ustawić rozrząd na znaki, zobaczyć, czy się zgrywa wsio. Wymieniałeś go?

Hmm, ja bym wymienił swiece (ngk) i kable (tez ngk). Jak to nie pomoze, to moze aprat zapłonowy, moze cewka nie domaga.

b.j - Pią Mar 15, 2013 19:55

rozrząd był wymieniany przed kupnem auto kupiłem od kolegi wiec na 100% 1.5 roku temu
jutro posprawdzam i zobaczymy co dalej będzie narazie dzięki za info

Markzo - Pią Mar 15, 2013 19:58

powodzenia :ok:
Lopik - Sob Mar 30, 2013 19:30

Witam

Z wymienianiem wszystkiego w ciemno - wstrzymaj się.
Mam podobną pracę silnika tylko u mnie dochodzi jeszcze dziwna praca po odpaleniu samochodu - przeczytaj ten temat:
http://forum.roverki.eu/v...t=75042&start=0

U mnie silnik też tak pracuje - jak jest nagrzany - delikatnie nim telepie tak jak by wypadał zapłon.
Wydałem na niego już prawie 2 tys i NIC. Byłem w polecanych serwisach na forum - te wizyty kończyły się miło albo NIE MIŁO, ale nikt nie był w stanie tego naprawić.
Znalazłem paru użytkowników na forum oraz na elektroda.pl którzy mają to samo.
U siebie zrobiłem:
- wymieniony cały ukł. zapłonowy (świece, przewody, cewka)
- sprawdzone wszystkie czujniki
- silnik dosłownie rozebrany na części i wymienione wszystkie uszczelki
- czyszczone wtryskiwacze
- podłączany pod komputer w 2 serwisach
- wymieniona sonda lambda
- sprawdzany 10 razy dolot na szczelność (składany, rozkładany, psikany)
- czyszczenie czujników

Ostatnio zamówiłem z allegro komputer o prawie identycznych oznaczeniach, zapłaciłem w serwisie za podmiankę - niestety nie chciał się zgrać z podzespołami samochodu. Nie odczytywał sondy lambda i innych czujników. Albo uszkodzony komputer albo musi być całkiem zgodny z samochodem. LOTERIA :/

W serwisach wciskano mi różne kity - od przestawionego rozrządu po tłumaczenie "że to wszystko przez GAZ".
Niestety rozrząd jest ustawiony idealnie a gaz założyłem pół roku temu - a tą usterkę mam od kupna samochodu (półtora roku)

POWODZENIA :mrgreen: :mrgreen:

Opisz na forum jak coś uda Ci się znaleść

fredii - Nie Mar 31, 2013 15:03

U mnie też na samym początku silnik przerywał, drgania były takie, że myślałem, że wyleci i maskę przy okazji wyrwie. Po wymianie rozrządu pracuje tak jakby nie pracował. Zero drgań.
b.j - Sro Kwi 10, 2013 16:04

panowie ja swój problem z drganiem silnika rozwiązałem okazał się przełamany wąż jakiegoś podciśnienia który dochodził do kolektora ssącego