Zobacz temat - [Rover 25] czy wygodniejszy od Fiesty?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 25] czy wygodniejszy od Fiesty?

homo.economicus - Sro Mar 20, 2013 17:02
Temat postu: [Rover 25] czy wygodniejszy od Fiesty?
Witam serdecznie, pytanie jak w temacie.

Aktualnie posiadam również Fiestę mk5 1.8td z 2001r. Przymierzam się do zmiany na jakiś inny samochodzik i po głowie zaczął mi chodzić Rover 25 z końcówki produkcji.

Przeglądając dane techniczne widzę, że Rover 25 jest szerszy i dłuższy od Fiesty o parenaście i paredziesiąt milimetrów...

Czy ktoś z Klubowiczów miał przyjemność jazdy taką Fiestką i ma porównanie? Zależy mi na większym komforcie podróżowania, chcę odczuć, że to wygodniejszy samochód a nie tylko ładniejszy:)

Pozdrawiam:)

czort - Sro Mar 20, 2013 18:46

Napiszę tak,
Miałem Fiestę MKIII teraz Rover 200.
W fieście wygodniej się siedziało z przodu. Nie ma co ukrywać R200/25 nie mają za wygodnych przednich foteli.
Bagażnik pakowniejszy.
Zazanczam piszę o modelu MKIII, a R200 a R25 w sumie to samo..

homo.economicus - Sro Mar 20, 2013 19:28

Mk5 to chyba podobne rozwiązania do mk3. A jak przestrzeń z przodu, podobnie?
czort - Sro Mar 20, 2013 19:41

homo.economicus napisał/a:
Mk5 to chyba podobne rozwiązania do mk3. A jak przestrzeń z przodu, podobnie?

Już się przyzwyczaiłem do R200,
Gdy przed zakupem oglądałem R200 jazda próbna itp.
odrazu mi się spodobał. w fiescie siedziało się niżej, ogólnie przeszczeń podobna, z tyłu jak się siedzi to oparcie fotela jakby bliżej osoby siedzącej z tyłu ( nie na nogi tylko wyżej..) wrażenie jakby było mało miejsca.
Już nie pamiętam, ale skręt MKIII był lepszy..

No i wygląd,sylwetka silnik Wszystko na + dla R200.
NIeżałuję zakupu i gdybym dziś miał kupić to też wybrał bym R200..

homo.economicus - Czw Mar 21, 2013 09:13

Dzięki za wyczerpujące informacje:)
Julek - Czw Mar 21, 2013 21:02

mg zr niby to samo ale fotele bardziej trzymaja na zakretach i sztywniejszy zawias co do miejsca jesli wolisz wygode to bierz pod uwage wersje tylko 5d ja mam 3drzwiowego i w sumie nie ma co narzekac jest okej nie mialem nigdy fiesty ani forda.. wiec zbyt ci nie pomoge jednakze sam mam r25 skorzane fotele i jak dla mnie wygoda jest super nie mecze sie podczas jazdy plecy nie bola ani nic w tym stylu :0