Zobacz temat - [Rover 416] Problem z Ogrzewaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416] Problem z Ogrzewaniem

Creative89 - Nie Mar 24, 2013 09:30
Temat postu: [Rover 416] Problem z Ogrzewaniem
Witam
Mam problem z moim autkiem... na początku zimy było słabe ogrzewanie... wiec pierwsze podejrzenie padło na termostat... wymieniony na nowy, odpowietrzony układ i wszystko było dobrze... po jakimś czasie zaczeły się problemy... auto zaczeło sie troszke przegrzewać.. ale po zrobieniu jakiś 30-40km uspokajało się temperatura stabilizowała się i zostawała już w normie...i ogrzewanie było... ale teraz temperatura ustawia się w normie a ogrzewania zero... niewiem gdzie szukać przyczyny.. czy to uszczelka pod głowicą która była robiona na jesieni... czy termostat(znowu) czy jeszcze coś innego... jak łapie czasami zbyt wysoką temperatura wentylator sie włacza i chłodzi... ogrzewanie czasami się włacza ale tylko w przypadku jak auto dostanie OSTRO i wtedy przy obrotach powyżej 4-5tys jest ogrzewanie.. ale przy tym płyn się aż gotuje... pomóżcie prosze... przejrzałem forum i są podobne problemy ale wydaje mi się że mój jest specyficzny dlatego pisze nowy temat... prosze o pomoc.

leszczu - Nie Mar 24, 2013 10:24

Wygląda na nieodpowietrzony układ chłodzenie.
http://www.roverki.pl/tec...ch-serii-k.html

Sirk - Nie Mar 24, 2013 10:29

Coś masz nie tak z układem chłodzenia. W zimie nie powinien Ci się tak grzać. Płyn ci nie ubywa? Odpowietrz jeszcze raz układ, zobacz czy robią ci się obie rurki od nagrzewnicy gorące. Bo oczywiście kontrolujesz poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym? Jeśli to nie pomoże, przepłucz układ porządnie, może jakiś syf został po wywalonej uszczelce i zamula układ?
Creative89 - Wto Mar 26, 2013 18:26

dzieki za podpowiedzi ale już doszedłem... wcześniej tego nie było a teraz się okazało... przybyło oleju i zrobił się jak kasza....i wszystko jasne...