Zobacz temat - [R620Si] Częste włączanie się wentylatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620Si] Częste włączanie się wentylatora

mgerwatowski - Pon Mar 25, 2013 19:10
Temat postu: [R620Si] Częste włączanie się wentylatora
Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wentylator w roverku włącza się bardzo często, szczególnie po zgaszeniu silnika. Temperatura silnika w normie i żadnych innych objawów a wentylator potrafi się włączyć po przejechaniu 1km i wyłączeniu silnika, kiedy na pewno nie zdąży sie jeszcze nagrzać. Poza tym kiedy włącza się po wyłączeniu silnika to działa bardzo długo - 5-10 min po wyłączeniu nawet nierozgrzanego silnika. Wentylator wyłącza się za to po włączeniu stacyjki.

Z góry dziekuję za pomoc
Pozdrawiam

Kosa - Wto Mar 26, 2013 13:52

Witam,
W pierwszej kolejności sprawdź stan płynu w układzie chodzenia, czy zbiorniczku wyrównawczym nie spadło poniżej minimum, to na pewno może być jedną z przyczyn takiego działania wentylatora.

mgerwatowski - Wto Mar 26, 2013 18:01

Poziom płynu w normie, zadnych zmian w temperaturze nie zauważyłem, ogrzewanie bez zarzutu, przejechałem w obie strony trase 450km wiec zapewne coś musiałoby się dziać jeżeli chłodzenie działałoby źle a poza denerwującym wentylatorem dmuchającym w zimny silnik nic nie mogę znaleźć. Mogłby ktoś opisać dokładniej zasadę działania tego wiatraka?
KRYS - Wto Mar 26, 2013 21:53

Na wyjściu z bloku i wejsciu są czujniki temperatury cieczy i one odpowiadają za włączenie i wyłączenie wiatraka chłodnicy.
Pewnie ten pierwszy padł