Zobacz temat - [R414] zatarta pompa paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] zatarta pompa paliwa

przemo119 - Pią Kwi 05, 2013 19:00
Temat postu: [R414] zatarta pompa paliwa
Witam Padła mi pompa paliwa i jak ktoś by mógł to bym prosił o jakieś rady wymiany. Słyszałem że trzeba zdejmować zbiornik i zresztą jestem tego pewny ponieważ pod klapką w bagażniku widzę tylko zbiornik. Więc jak by ktoś mógł napisać jak najłatwiej i najszybciej zdjąć zbiornik to był bym wdzięczny.
Z góry dzięki
Pozdrawiam

romek71 - Pią Kwi 05, 2013 22:22

Nie da się tego zrobić bez kanału.Musisz zdjąć zbiornik, jest zamontowany na dwóch płaskownikach. Następnie odpinasz kostkę i przewody paliwowe. Dwa są takiej samej średnicy więc zaznacz sobie który gdzie ma być. jak już zdejmiesz zbiornik odkręcasz kilka śrub m6 i delikatnie wyjmujesz pompę. W tej plastikowej tubie jest wkład który jest do wymiany i najważniejsza rzecz, podczas wkładania nowego wkładu na samym dnie plastikowej tuby jest okrągła uszczelka z otworem w który musisz wcelować wkład.Jeśli zrobisz to źle to przy połowie zbiornika roverek będzie ci gasł. Powodzenia.
Sirk - Sob Kwi 06, 2013 08:52

romek71 napisał/a:
Nie da się tego zrobić bez kanału.


Da się, uwierz. Polak potrafi :mrgreen: . Trzeba tylko tył podbudować i położyć się pod auto.

przemo119 - Pon Kwi 08, 2013 19:11

Witam ponownie
zbiornik udało mi się już zdemontować, a teraz są problemy z wyciągnięciem wkładu pompki paliwa. Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

romek71 - Pon Kwi 08, 2013 19:40

Witam Kolego. Nie wiem na jakim jesteś etapie? Odkręcasz te parę śrub 10 kluczyk i wyjmujesz wszystko. Całość jest wsadzona po skosie w stronę środka zbiornika trochę przeszkadza drucik pływaka, ale musi wyjść. Następnie górna część plastikowej tuby jest na 2 albo 3 zatrzaskach, które delikatnie podwadzasz śrubokrętem i do góry wyciągasz wkład. powodzenia.
przemo119 - Pon Kwi 08, 2013 21:37

to już mam zrobione ale nie mogę samego wkładu z tej obudowy wyciągnąć
romek71 - Pon Kwi 08, 2013 23:09

Nie znalazłem lepszego zdjęcia, ale gdzieś w okolicy strzałki jest zaczep, to znaczy okienko w, którym jest wypustka i tą wypustkę musisz wcisnąć śrubokrętem i popchnąć do góry. Musi zejść. Trzeba użyć trochę siły.
przemo119 - Pon Kwi 08, 2013 23:11

chyba nie dodało foto
możesz na e-maila
przemek-kulczycki1@wp.pl

romek71 - Pon Kwi 08, 2013 23:30

doszło?
przemo119 - Pon Kwi 08, 2013 23:34

tak, doszło
wielkie dzięki